Долучайтеся до ініціативи запровадження Всеукраїнського дня відповідальності людини!

Восени 2020 року Фонд родини Богдана Гаврилишина розпочав кампанію по запровадженню Всеукраїнського Дня відповідальності людини щороку 19 жовтня. Цьогоріч у березні команда фонду спільно з ініціативною групою подає проєкт Постанови до Верховної Ради України «Про встановлення Всеукраїнського Дня відповідальності людини» на державному рівні.

Презентація ініціативи

Обрана дата є датою народження Богдана Дмитровича, який своїм життєвим прикладом та досягненнями довів, що індивідуальна відповідальність кожного – це ключова цінність, яка здатна змінювати світ навколо.

 

Богдан Гаврилишин залишив по собі неймовірно важливу спадщину — він концептуалізував ті поняття, які не могли вільно дискутуватися впродовж радянського періоду української історії. І він, фактично, дав нам змогу спростити чи скоротити частину переходів, які зараз робить українське суспільство,” – Євген Глібовицький, журналіст, політолог, учасник Несторівської експертної групи під час онлайн марафону до Дня відповідальності людини у 2020 році. 

Останні місяці глобальних трансформацій, пов’язаних з пандемією, яскраво підсвітили, що позитивні зміни можливі лише за умови усвідомлення персональної відповідальності кожного громадянина перед собою та суспільством. Також усі героїчні сторінки історії України безпосередньо пов’язані з відповідальністю, яку проявляли українці у найкритичніші для існування державності моменти для збереження власної ідентичності, свободи та самостійності. Відповідальність українців мала особливо сильні прояви під час Революції Гідності та протистояння окупації та збройній агресії з боку Російської Федерації. 

Якими б активними не були лідери, відповідальність і усвідомлення — на кожному з нас,” – Руслана Лижичко, співачка, композиторка, громадська активістка.

Богдан Гаврилишин, працюючи на світовому рівні як член Наглядової ради Міжнародної академії мистецтва та науки, ще на початку 2010-х дійшов висновку, що однією з передумов виконання Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році, є усвідомлення та прийняття кожним членом суспільства індивідуальної відповідальності на всіх рівнях. У 2014 році професор створив змістовний та лаконічний документ – «Декларацію відповідальності людини», у 15 пунктах якої відобразив різні рівні відповідальності, які можуть стати дороговказами до більш демократичного, інклюзивного та ефективного суспільства з точки зору гуманістичних цінностей. 

Блаженніший Святослав Шевчук, Глава УГКЦ: “Хочу задекларувати, що я радо підтримую встановлення Всеукраїнського дня відповідальності. Очевидно навіть не тому, щоб ми були відповідальними лише один день у році, але, справді, щоби виховувати у нашому народі свідомість власної відповідальності як неодмінної умови гідності і свободи людини.

Повна версія Декларації відповідальності людини за посиланням.

Я дуже мрію, щоб ця декларація стала популярною серед молоді, і молоді це дуже треба, і нам це дуже треба, щоб бути людьми змістовними, сильними, які відчувають свою відповідальність перед собою, перш за все, щоб наше життя було змістовним, кращим і насиченим гарними подіями,” – Володимир Лавренчук, банкір та економіст, колишній голова правління банку Райффайзен Банк Аваль.

Символічним стане запровадження Всеукраїнського дня відповідальності людини у 30 річницю Незалежності України, адже новітня тридцятирічна історія України це, в тому числі, історія того, як народ бере на себе відповідальність за розвиток країни, її стратегічний курс, збереження суверенітету, незалежності та державності загалом. Запровадження Всеукраїнського Дня відповідальності людини нагадає кожному члену суспільства про вищезгадану складову успіху сталого розвитку, вшанує пам’ять про великого українця – Богдана Дмитровича Гаврилишина, адже саме у 2021 році відзначатиметься 95 років з дня його народження. 

 

Якщо Ви особисто або Ваша організація бажаєте підтримати ініціативу впровадження Всеукраїнського Дня відповідальності людини, просимо заповнити форму. Ваша організація однією з перших дізнається про прийняття свята на державному рівні. Також будемо тримати в курсі інших подій фонду, пов’язаних з темою відповідальності, зокрема у травні-червні ми щорічно проводимо “Марафон відповідальності“, до якого запрошуємо долучатися.

Давайте об’єднаємо зусилля, щоб відповідальність зазвучала голосніше та пришвидшила позитивні зміни в Україні!