Марафон відповідальності

Марафон відповідальності — щорічна ініціатива Фонду родини Богдана Гаврилишина, метою якої є поширення цінностей відповідальності серед українців та українок.

Основна ідея Марафону відповідальності полягає в тому, щоб розповісти про позитивні зміни, які відбуваються щодня, та про активних і небайдужих українців, які творять ці зміни. У межах ініціативи фонду на початку травня щороку ми висаджуємо насіння соняха, читаємо Декларацію відповідальності людини Богдана Гаврилишина та обираємо пункт, який прагнемо розвивати в собі.

Для Марафону відповідальності було виведено особливий сорт соняха під назвою «Богдан Гаврилишин», який можна отримати, заповнивши коротку форму. Та насправді сорт чи вид не мають значення. Ми запрошуємо вас долучатися з будь-якого куточку світу і розповідати про свої добрі вчинки!

Щороку учасники та учасниці марафону в соціальних мережах діляться власними історіями або історіями про рідних, друзів, колег, які надихають їх своїми відповідальними діями. Читайте ці історії за хештегами: #bh15, #МарафонВідповідальності, #дію_відповідально.

Марафон відповідальності у 2022 році ми присвятили мріям про Україну, заради якої проявляємо відповідальність сьогодні. Деталі читайте у статті.

       Фото з V Марафону відповідальності 2021. Олег Сенцов із пластунами висадив соняхи у Херсоні.

Як долучитися до Марафону відповідальності у 2023 році? 

Крок 1. Роздобудьте насіння соняшника. Сорт і вид не мають значення. Якщо ж вам потрібне насіння сорту «Богдан Гаврилишин», заповніть, будь ласка, форму. Зробіть донат на банку #розміновуй_життя, всі кошти з якої йдуть на закупівлю обладнання для розмінування.

Крок 2. Упродовж травня – початку червня посадіть насіння соняха у відкритий ґрунт (переконайтеся, що місце безпечне). Доглядайте за рослиною, утримуйте ґрунт вологим. Незабаром побачите, як розквітає нове життя. Так розквітає Україна завдяки нашим діям.

Крок 3. Соняшник зростатиме близько 100 днів. За цей час стільки всього можна встигнути – донатити на важливі збори для військових, підписати петицію про перейменування вулиці у вашому місті, більше не відкладати на потім візит до лікаря, запросити друзів на вечір настільних ігор і ще багато-багато різних речей!

Крок 4. Поки ростимуть соняхи, опишіть у соцмережах Україну своєї мрії, заради якої проявляєте відповідальність сьогодні. Затегайте Фонд (ми у Facebook, Instagram та Twitter), додайте хештеги #СоняшникГаврилишина, #bh15, #МарафонВідповідальності, #я_відповідальність. Так ми підтримаємо й надихнемо один одного своїми історіями. 

Але головне – наші справи-насінинки, із яких виростає кожен із нас. Ми вчимося, мріємо, працюємо, захищаємо, допомагаємо. Розквітнуть соняхи – розквітне Україна. Ця фраза про те, щоби почати з себе. Просто зараз. Саме так відбуваються зміни.

Обіймаємо, соняшники 🌻