Проєктний менеджмент через цінності

Фонд родини Богдана Гаврилишина здійснює свою діяльність, базуючись на цінностях, які організація напрацьовує всією командою, щоб втілення проєктів відбувалося з урахуванням реалій часу та в гармонії з місією організації, перспективами її розвитку, а також враховуючи особисті цінності кожного учасника команди та їх співпадіння з цінностями організації.

Цінності Фонду родини Богдана Гаврилишина – відповідальність, свобода, креативність, любов, призначення.

Такого підходу до управління проєктами ми прагнемо навчати й учасників програм Фонду. Ефективність методології навчання проєктного менеджменту через цінності доведена трирічним досвідом успішної реалізації програми «Креативна молодь змінить Україну». Це освітня програма з проєктного менеджменту для молоді із сектору культурних і креативних індустрій, реалізована за підтримки Українського культурного фонду у 2019, 2020 та 2021 рр. Методологію навчання ціннісного проєктного менеджменту для програми розробила аналітикиня та стратегиня соціальних змін, фасилітаторка, членкиня Міжнародної Асоціації Фасилітаторів (IAF), тренерка проєкту Діна Волинець. У 2022 році методологія отримала назву Curly ManagementTM.

«У нас є понад 400 випускників, і за цей час ми побачили ефективність програми, методології проєктного менеджменту через цінності. А місією Фонду родини Богдана Гаврилишина є підтримка змінотворців у розбудові ціннісно орієнтованої України», – Маріанна Єлейко, голова Фонду родини Богдана Гаврилишина.

У 2023 році Фонд родини Богдана Гаврилишина продовжує співпрацю з Діною Волинець та в партнерстві з Львівською міською радою починає набір на навчання для менеджерів культурних інституцій Львівської міської територіальної громади.

«У часі війни культура, як така найчутливіша галузь, багато рефлексує… і, власне, ми з командою та з нашими партнерами думали, як ми можемо допомогти діячам культури прокачати свої навики, здобути нові і зрештою нашою кінцевою метою є, щоб кожна охоча людина, кожен охочий культурний менеджер став завтра кращим, ніж сьогодні, презентував нашу культуру на теренах України та закордоном», – Наталія Бунда, директорка департаменту розвитку Львівської міської ради, в.о. начальника управління культури.

Подавати заявки на конкурс можуть представники культурних інституцій Львівської міської територіальної громади командами по 2-3 людей від кожної інституції.

За 4 дні навчання офлайн учасники та учасниці навчання зможуть :

 • визначити цінності, місію та візію своєї інституції;
 • пріоритезувати напрямки діяльності;
 • розробити ідею проєкту через методологію Design Thinking;
 • сформулювати цілі та завдання необхідних проєктів;
 • скласти бюджет проєкту;
 • розробити заявку на фінансування проєкту;
 • визначити донорів та конкурси, для яких буде релевантним конкретний проєкт;
 • реалізувати проєкт з ефективним використанням ресурсів.

Навчання відбуватиметься 28-39 квітня та 5-6 травня у місті Львові.

«Ця методологія на часі сьогодні, тому що це адаптований проєктний менеджмент до умов хаосу. У нас усе швидко змінюється і почало змінюватися ще до війни, тому потрібно адаптувати ті інструменти, якими ми звикли користуватися… Курс, який будуть проходити обрані учасники, має в собі комбінацію двох методологій – Curly Management та Design Thinking… Така комбінація дає розуміння менеджерам культурних індустрій, як будувати проєкти в прив’язці до своєї стратегії, як стратегії прив’язувати до своїх цінностей…. Стратегія через цінності дозволяє не лише пояснювати людям, чого вони хочуть досягти і що хочуть зробити, а й залучати кошти на проєкти, які вони хочуть реалізувати», – Діна Волинець, розробниця методології Curly Management, аналітикиня та стратегиня соціальних змін, фасилітаторка, тренерка, членкиня Міжнародної Асоціації Фасилітаторів (IAF).

Навчання проєктному менеджменту через цінності для сектору культури Львівської міської територіальної громади – це перший набір на програму в цьому форматі. Адже цілі проєкту такі:

 • до кінця літа 2023 року навчити 75 працівників інституцій культури, освіти та ОМС у Львівській міській громаді;
 • до вересня 2023 року реалізувати та проаналізувати проєкти, створені та реалізовані за методологіями «Curly Management TM» та «Design Thinking»;
 • до кінця 2023 року провести тренінг для тренерів для 25 випускників першого туру, аби вони могли далі проводити навчання для представників із інших регіонів у Львові та поширювали досвід ефективного менеджменту проєктами на всі регіони України.