Реєструйтеся на навчання проєктному менеджменту через цінності

21 березня в Медіацентрі «Україна» у Львові відбувся брифінг щодо старту конкурсу для менеджерів культурних інституцій Львівської міської територіальної громади на навчання з проєктного менеджменту через цінності. Проєкт реалізовує Фонд родини Богдана Гаврилишина у партнерстві з методологинею Діною Волинець та Львівською міською радою.

Через військове вторгнення росії в Україну у 2023 році більшість інституції сфери культури постали перед численними викликами:

  • брак бюджетного фінансування;
  • нестача навичок створення та управління проєктами в умовах невизначеності (воєнного стану);
  • брак досвіду залучення позабюджетних коштів/грантової історії;
  • стрімке вигоранням працівників.

Ці виклики спонукали Фонд родини Богдана Гаврилишина, Львівську міську раду та Діну Волинець об’єднатися і подарувати менеджерам культури можливість пройти освітній курс та розвинути навички створення і реалізації ціннісно орієнтованих проєктів, залучення на їх реалізацію позабюджетних коштів і, як наслідок, спільними зусиллями зміцнювати й розвивати локальну культурну спільноту.

«Цей проєкт є певним продовженням проєктів, які ми вже реалізовували у співпраці з Діною Волинець упродовж трьох років. Це був проєкт «Креативна молодь змінить Україну» для молоді з сектору культурних і креативних індустрій. У нас є понад 400 випускників програми, і за цей час ми побачили ефективність програми, методології проєктного менеджменту через цінності. А місією Фонду родини Богдана Гаврилишина є підтримка змінотворців у розбудові ціннісно орієнтованої України», – поділилася Маріанна Єлейко, голова Фонду родини Богдана Гаврилишина.

«У часі війни культура, як така найчутливіша галузь, багато рефлексує… і, власне, ми з командою та з нашими партнерами думали, як ми можемо допомогти діячам культури прокачати свої навики, здобути нові і зрештою нашою кінцевою метою є, щоб кожна охоча людина, кожен охочий культурний менеджер став завтра кращим, ніж сьогодні, презентував нашу культуру на теренах України та закордоном», – прокоментувала Наталія Бунда, директорка департаменту розвитку Львівської міської ради, в.о. начальника управління культури.

Подавати заявки на конкурс можуть представники культурних інституцій Львівської міської територіальної громади командами по 2-3 людей від кожної інституції.

За 4 дні навчання офлайн учасники та учасниці навчання зможуть :

  • визначити цінності, місію та візію своєї інституції;
  • пріоритезувати напрямки діяльності;
  • розробити ідею проєкту через методологію Design Thinking;
  • сформулювати цілі та завдання необхідних проєктів;
  • скласти бюджет проєкту;
  • розробити заявку на фінансування проєкту;
  • визначити донорів та конкурси, для яких буде релевантним конкретний проєкт;
  • реалізувати проєкт з ефективним використанням ресурсів.

«Ця методологія на часі сьогодні, тому що це адаптований проєктний менеджмент до умов хаосу. У нас усе швидко змінюється і почало змінюватися ще до війни, тому потрібно адаптувати ті інструменти, якими ми звикли користуватися… Курс, який будуть проходити обрані учасники, має в собі комбінацію двох методологій – Curly Management та Design Thinking… Така комбінація дає розуміння менеджерам культурних індустрій, як будувати проєкти в прив’язці до своєї стратегії, як стратегії прив’язувати до своїх цінностей…. Стратегія через цінності дозволяє не лише пояснювати людям, чого вони хочуть досягти і що хочуть зробити, а й залучати кошти на проєкти, які вони хочуть реалізувати», – розповіла Діна Волинець, розробниця методології Curly Management, аналітикиня та стратегиня соціальних змін, фасилітаторка, тренерка, членкиня Міжнародної Асоціації Фасилітаторів (IAF).

Навчання складатиметься з двох офлайн-модулів, які відбуватимуться 28-29 квітня та 5-6 травня у місті Львові.  Заявку на участь у конкурсі можна заповнити за посиланням: https://bit.ly/42g4nvf. Реєстрація триватиме до 18 квітня (23:59).

«Ця війна – це є війна цінностей. Це війна двох підходів до життя – тиранії і демократії. А ми відстоюємо в цій війні європейські цінності, які найкраще проявляються через культуру, через нашу історичну спадщину, культуру, яка твориться зараз, і культуру, яка буде в майбутньому… Ми маємо велику надію, що з’являтиметься багато проєктів, спільних між різними країнами ЄС та Україною. Хочеться, щоб ми до цих викликів були максимально готові, і наші культурні інституції, зокрема, культурні інституції міста Львова, мали відповідні навики і вміння, щоб ефективно реалізовувати проєкти», – прокоментував Михайло Кобрин, директор музично-меморіального музею ім. Соломії Крушельницької, випускник програми «Креативна молодь змінить Україну».

ДЕТАЛЬНИЙ ПРЕСАНОНС