
Екватор навчальної частини програми “Молодь змінить Україну”.
15-16 червня 2018 року у Вінниці, Запоріжжі, Полтаві, Тернопілі, Чернігові та Черкасах відбувся другий модуль навчальної частини регіональної програми «Молодь змінить Україну» Фонду родини Богдана Гаврилишина. Говорили про виклики й потенціали міст, обговорювали стратегію їх розвитку, шукали креативні рішення для місцевого розвитку, слухали про управління проектами та фандрейзинг, щоб ці знання учасники програми могли використати при структуруванні своїх ідей і їх представленні вже через два тижні.
Виклики vs потенціали міст.
Саме ця тема викликала найбільш активні обговорення на другому модулі програми “Молодь змінить Україну” у всіх 6 містах. Цьому сприяли презентації від влади стратегії розвитку міст, які, як виявилося, у деяких містах існують лише номінально. Окрім того, до цих презентацій учасники програми готувалися, адже, щоб вести конструктивний діалог, вони наперед переглядали стратегію свого міста, окреслювали головні виклики регіонального розвитку та зазначали потенціали, використання яких має покращити життя співгромадян.
Спільним викликом для усіх регіонів є відтік професійної молоді з міста або у столицю, але частіше все ж закордон. Це питання не можливо вирішити обговоренням за дві години, однак учасники програми у своїх проектах, які готують до представлення 30 червня, уже пропонують шляхи активізації молоді на місцях.
Що це за проекти будуть і яких тем вони стосуватимуться – скоро дізнаємося.
Перші ж кроки по реалізації ідей місцевого розвитку будуть втілюватися учасниками, відповідно до умов програми, уже в липні. Тому з нетерпінням очікуємо на практичну реалізацію й інноваційні підходи до вирішення соціальних проблем від молоді, яка є професійною, активною і вірить у зміни.
Нагадаємо, що до програми “Молодь змінить Україну” відібрано 174 учасники, які представляють не лише шість міст, у яких відбувається програма. Багато молодих людей приїжджає на навчання з сусідніх областей до Вінниці, Запоріжжя, Тернополя, Полтави, Черкас та Чернігова.
Вдячні спікерами за розкриття тем:
Управління проектами: Максим Черкашин, Дмитро Ітченко, Інна Бойко, Ольга Маліхатко, Дмитро Вітвіцький.
Креативні індустрії та місцевий розвиток: Марта Романяк, Ярослав Белінський, Василь Гошовський, Ярослав Куц, Ігор Гармаш, Любов Ропало.
Фандрейзинг: Юрій Ромашко, Дмитро Вітвіцький, Олеся Панасюк, Ольга Леонтєва, Юрій Трофіменко, Олег Мушій.
Медіа, СММ: Денис Старостін.
А також представникам місцевих інноваційних стартапів Тетяні Бойченко, Наталії Дмитренко, Даніїлу Майорову, Ользі Касяновій, Ірині Ткаченко, Оксані Колісник, Світлані Грушці, Дмитру Софина, Анастасії Міщенко, Андрію Матрею, Ярославу Сухомлину, Марті Романяк, Катерині Міхайліді, Юрію Кулику.
Жваві дискусії у всіх містах говорять про те, що молодь готова навчатися, змінювати та змінюватися! Як навчав Б.Гаврилишин: «Вчитися, мріяти, діяти. З ентузіазмом, оптимізмом, захопленням».