Рухаємося до перемоги: як працює Фонд родини Богдана Гаврилишина під час війни

Із початком повномасштабного вторгнення РФ на територію України команда Фонду родини Богдана Гаврилишина опинилася в різних містах. Проте ми продовжуємо працювати, і зараз зосередили свою діяльність на допомозі волонтерським ініціативам зі спільноти випускників/ць програм Фонду «Молодь змінить Україну». Детальніше розповідаємо у статті.

Сьогодні команда Фонду активно волонтерить, ми персонально допомагаємо у своїх містах: готуємо їжу для військових та переселенців у Луцьку, допомагаємо у поселенні тимчасово евакуйованих осіб у Львові, купуємо продукти та медикаменти відповідно до термінових запитів волонтерських організацій. Співзасновниці Фонду також активно залучають кошти від міжнародних партнерів на ключові українські та закордонні фонди, які сьогодні підтримують нашу державу.

Вочевидь, одним із завдань повномасштабного наступу на Україну було роз’єднання її народу, натомість усі ми згуртувалися в єдиний непереможний фронт.

Як Фонд працює під час війни

Чимало наших випускників є активними волонтерами та військовими у своїх регіонах. Ми регулярно отримуємо від них запити про підтримку. Маючи сформовану спільноту в Україні, закордоном та можливість відслідковувати внутрішні запити в областях, команда Фонду здійснила перерозподіл програмних коштів на підтримку волонтерських ініціатив у регіонах України.

Упродовж березня така мікрофінансова допомога здійснюється через наших амбасадорів/ок. Станом на сьогодні підтримано волонтерські ініціативи в Одеській, Миколаївській, Запорізькій, Волинській, Полтавській, Закарпатській, Вінницькій, Харківській та Черкаській областях.

Ключові напрямки підтримки волонтерських ініціатив спільноти випускників/ць програм Фонду «Молодь змінить Україну»:

  • закупівля медикаментів;
  • гуманітарна підтримка евакуйованим особам;
  • допомога випускникам Фонду, які постраждали від війни;
  • інші точкові запити.

Ми продовжуємо підтримувати локальні запити наших випускників через амбасадорів Фонду.

Також упродовж 4-7 квітня Фонд провів опитування серед учасників/ць спільноти «Молодь змінить Україну» для вивчення волонтерських спроможностей у різних регіонах України. Анкету заповнили 169 респондентів/ок, які активно волонтерять в межах України. 72,8% опитаних (123 респонденти/ки) волонтерять у гуманітарному напрямку, ще 27,2% (46 респондентів/ок) – у військовому.

 

За результатами опитування створено звіт, із яким можна ознайомитись за цим лінком: https://bit.ly/3xhnubi

 

Ви можете долучитися до підтримки запитів від наших волонтерів тут: https://bhfamily.org/pidtrymaty-fond/

Залишаємо повні реквізити для перерахування коштів (UAH, USD, EUR): https://bit.ly/3CCjvqw.

Також хочеться поділитися хорошими новинами з-закордону. За підтримки Фонду Maison Kultura, Фонду родини Богдана Гаврилишина, Товариства українців у Швейцарії, активних волонтерів/ок 15 квітня у Женеві було відкрито культурний центр для українців та українок GE CARE UKRAINE. Центр облаштований для занять малюванням, в’язанням, флористикою, уроками української мови, історії, для організації освітніх, культурних, психологічних проєктів. Туди вже передано понад 2 000  книг (це підручники та художні тексти). Організатори кажуть, що Центр має стати домом для всіх українців та українок. «Ми об’єднуємось і не діємо самі, а співпрацюємо з усіма… »,  –  зазначає Голова женевського осередку Товариства Українців у Швейцарії Інна Ахтирська.

Ще один важливий проєкт, який знайомить швейцарців з культурою, історією та сьогоденнями України є радіопередача ‘Radio Cité pour l’Ukraine’, засновницею та співмодераторкою якої є президентка Фонду Христина Гаврилишин-Батрух. Щотижня, у понеділок та п’ятницю о 14:00, а також щосуботи о 9:00 програма виходить в ефір з новинами, цікавим та самобутніми фактами про Україну. Серед гостей, які вже завітали на передачу — письменник Олесь Ільченко, голова женевського осередку Товариства Українців у Швейцарії Інна Ахтирська та ін. Програма ведеться українською та французькою мовами. Запрошуємо слухати: https://radiocite.ch/chart/radio-cite-pour-lukraine/

Продовжуємо буйно мріяти

Як і кожна організація та кожна людина персонально, Фонд продовжує робити маленький внесок у наближення нашої перемоги. А також продовжує буйно мріяти про той час, коли ми знову оголосимо старт нових програм та будемо гуртувати талановиту молодь.

Слава Україні! Слава ЗСУ! Слава нашому українському народові!