11 культурних інституцій Львова пройшли освітній курс «Проєктний менеджмент через цінності»

У Львові пройшов перший освітній курс «Проєктний менеджмент через цінності» для сектору культури Львівської міської територіальної громади. Організатори Фонд родини Богдана Гаврилишина, Львівська міська рада та тренерка Діна Волинець — планують продовжувати програму, щоб надалі сприяти розвитку культурних інституцій. 

Навчання проєктному менеджменту через цінності успішно завершили 11 відомих культурних інституцій Львова, зокрема Палац Гната Хоткевича, Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка, Національний театр ім. Марії Заньковецької, Львівська Муніципальна Бібліотека, Бюро спадщини у Львові, Львівська школа мистецтв 10, театр «Воскресіння», Департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА, Ya.vereta, Lviv Film Center та Alternative Opera.

Ці інституції, як і багато інших в Україні, зіткнулися з численними викликами внаслідок військового вторгнення росії в Україну. Завдяки співпраці Фонду родини Богдана Гаврилишина, Львівської міської ради та тренерки Діни Волинець менеджери культурних індустрій Львова мали можливість пройти освітній курс зі створення й реалізації ціннісно орієнтованих проєктів для підвищення якості та рівня культурних проєктів, розширення можливостей української культури в Україні та за кордоном, а також досягнення міжнародних стандартів у культурній сфері. 

Голова Фонду родини Богдана Гаврилишина Маріанна Єлейко каже: «Ми переконалися, що українські культурні інституції не лише здатні відновлюватися після складних викликів, але й розвиватися, ставати сильнішими та успішнішими завдяки навчанню та відкритості до втілення нових ідей. Ми пишаємося львівськими культурними організаціями та впевнені, що вони продовжать забезпечувати розвиток та популяризацію української культури на високому рівні». 

Навчання відбувалося у два офлайн-модулі 28-29 квітня та 5-6 травня у приміщенні Сенсотеки. У програму курсу увійшли інтерактивні заняття та тренінги з ефективного управління проєктами на основі цінностей.

Любомир Більо, учасник від Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка ділиться думками щодо застосування проєктного менеджменту через цінності та його вплив на сектор культури: «Інституції, команди, що в них працюють, можуть випрацювати власні цінності та через них комунікувати зі своїми відвідувачами, споживачами культурних послуг. Окрім того, думаю, це навчання вплине на формування спільнот культурних інституцій з однаковими цінностями. Так, організації, що мають спільні цінності, можуть разом створювати нові культурні продукти, формувати послуги». 

Курс «Проєктний менеджмент через цінності» розроблений аналітикинею та стратегинею соціальних змін, фасилітаторкою, членкинею Міжнародної Асоціації Фасилітаторів, тренеркою проєкту Діною Волинець. 

«Цей курс набув особливої актуальності, оскільки це проєктний менеджмент адаптований до умов хаосу та нестабільності. У нашій країні все швидко змінюється, тому потрібно адаптувати ті інструменти, якими ми звикли користуватися. Окрім того, стратегія через цінності дозволяє не лише обґрунтовувати свої ідеї, а й успішно залучати кошти на реалізацію майбутніх проєктів», зазначила авторка курсу Діна Волинець.

Нагадаємо, що освітній курс «Проєктний менеджмент через цінності» для сектору культури має на меті сприяти розвитку культурної сфери в Україні. Навички, здобуті на курсі, стануть корисним інструментом для культурних інституцій у плануванні, залученні коштів та  реалізації проєктів в Україні та за її межами.