5 ІНСТРУМЕНТІВ, ЯКІ ДОПОМАГАЮТЬ МЕНІ ВСТИГАТИ БІЛЬШЕ. ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ ЕФЕКТИВНОЇ РОБОТИ ВІД УЧАСНИКА МЗУ РОМАНА ПОВЗИКА.

Ще зі школи хотілося встигати більше. З того часу кількість годин у добі не збільшилася, а проекти, над якими працюю, ускладнюються. Тому хотів поділитися інструментами, які використовую, щоб бути швидшим і сконцентрованим.

Мене мотивує конкуренція. Відчуття змагання допомагає вставати о 6 і вчитися чи працювати до пізнього вечора. Проте, щоб мотивувати постійно підвищувати продуктивність, конкуренції замало. Потрібно зрозуміти, що особа, з якою варто змагатися — ви самі. Сервіси, які описую, допомагають встигати більше і працювати якісніше, ніж «я попередній».

1. «Соло на клавіатурі»: виділіть сорок годин, щоб зекономити тисячі.

Цей інструмент раджу кожному, чия робота пов’язана з текстами. Пройти її — подолати 379 вправ різної складності і навчитися друкувати наосліп. Вперше це зайняло 41 годину, вдруге — 27 годин. Зараз я проходжу її втретє.

По-перше, почнете швидше писати. Монотонні вправи допоможуть пальцям запам’ятати, де розміщені літери. І не потрібно буде взагалі дивитися на клавіатуру.

По-друге, не відволікатиметеся від думок, які хочете описати. Можна повністю зосередитися на тексті — статті, пості, стратегії, звіті, сценарію. Це дає можливість увійти у «потік», цінний для продуктивної роботи.

Пройдені 379 вправ Соло виглядають такПройдені 379 вправ Соло виглядають так

По-третє, проходження «Соло» — тест на наполегливість. Якщо людина береться за курс, системно проходить вправи і доходить до кінця, то вона багато зможе досягнути.

Протестуйте себе. Нормальною вважається швидкість у 250 знаків за хвилину при менш ніж 10 помилках.

2. TomatoTime: працюйте 25 хвилин і не відволікайтеся.

Закон Паркінсона говорить, що робота займає скільки часу, скільки на неї відводиться. Якщо маєте п’ять годин на те, що здатні зробити за три, то швидше за все працюватимете повільніше, з більшою кількістю перерв, частіше відволікаючись.

Боротися з цією схильністю допомагає онлайн-сервіс Tomato Timer.

Спочатку формуєте завдання, які потрібно зробити. У залежності від складності і кількості часу, яке воно потребує, можна обрати три опції — 25, 10 чи 5 хвилин. Після цього починається зворотній відлік і ваша активна концентрація на роботі. За визначений період часу ви не відволікаєтеся на дзвінки, повідомлення в месенджері чи розмови колег. Півгодини — не такий великий проміжок, щоб вони не почекали.

Початок відлікуПочаток відліку

Опісля сигналу зробіть невеличку перерву — випийте води, сходіть у туалет, розімніть ноги. Далі знову запускаєте відлік і активно працюєте.

Звикнувши, побачите, що встигаєте більше, ніж запланували. Звісно, не варто використовувати таймер для кожної задачі. Він підходить там, де завдання потребує оперативного виконання.

3. Trello: листочки зі списками більше не в моді.

Наш мозок не може тримати у голові велику кількість задач, оскільки його ресурси обмежені.

З 14 років щоранку я пишу список справ, які сьогодні треба зробити. Це на рівні рефлексів. Якщо забрати таку можливість — я безпорадний. Паперовий список добре працює, коли маєш один проект і працюєш сам. Коли ж їх стає три-чотири і вони пов’язані з іншими людьми — такий підхід не працює.

Відкриттям став сервіс Trello. Це електронна дошка зі стікерами, яким можна ставити дедлайни, чек-лісти, виконавців, додавати необхідні файли. Можливості величезні і безкоштовної версії вистачає для нормальної роботи. Крім того, тут зручна мобільна версія, щоб мати всі задачі під рукою.

Екскурсія у Trello за 5 хвилин

Головний підхід — максимально розвантажити голову від необхідності тримати все, що потрібно зробити сьогодні, завтра, наступного тижня.

Зараз для мене день починається і закінчується Trello. А паперові списки стали хіба що спогадом.

4. Музика для стану потоку: навушники тепер — робочий інструмент.

Якщо працюєте за комп’ютером чи ноутбуком, то найпродуктивніші ви тоді, коли занурюєтеся у стан потоку. Це схоже на медитативний стан, коли наскільки захоплені справою, що не помічаєте часу й людей довкола.

Для мене ключем до цього є потокова музика. Вона не повинна містити слів і швидко закінчуватися. Бажано, щоб треки тривали хоча б годину й більше. Особисто мої фаворити:

1. Підбірка 160 композицій для роботи письменника. Це зібрання багатогодинних записів звуків: арктичний океан, шторм, дощ по склу. Вмикайте будь-що і починайте працювати.

2. Purrli. Сервіс, який створює мурчання кота. Ці звуки допомагають заспокоїтися і сконцентруватися. Ви можете самі налаштувати мурчання, яке найбільше до вподоби.

3. Listen to the Clouds. Сервіс поєднує якісну ембієнт-музику і звуки диспетчерської аеропортів з різних міст. Виходить цікавий мікс, який ніби переносить у хмари.

Небесний ембієнт з розмовами диспетчерівНебесний ембієнт з розмовами диспетчерів

4. Coffitivity. Сайт допомагає створити атмосферу гамірної кав’ярні.

5. MyNoise. Велика кількість потокових композицій, які тривають постійно — від горлових співів тибетських монахів до білого шуму.

Тибетські монахи в MyNoiseТибетські монахи в MyNoise

Цих сервісів вистачає для концентрації на завданні.

5. YawareTimeTracker: станьте самі собі контролером.

Аналіз виконаного — обов’язкова частина роботи. Якими б продуктивними ви не стали, все одно дивіться, куди витрачається час протягом дня. Є компанії, які встановлюють трекери у працівників. Я адепт думки, що людина сама має відслідковувати свою роботу.

YawareTimeTracker — хороша можливість побачити, яким саме програмам чи сайтам ви приділили час протягом дня. Це не дуже приємна інформація, коли виявляється, що у Telegram сидів більше, ніж у Word. Але її потрібно знати і працювати над собою.

Статистика вчорашнього дняСтатистика вчорашнього дня

Ідеальний контролерІдеальний контролер

Підписка на цей сервіс тернопільської компанії коштує 50 гривень на місяць. Це смішна ціна за таку інформацію.

***

Ми маємо обмежену кількість часу для великої кількості завдань та ідей. Тому будь-які сервіси, які допомагають швидше виконувати роботу, мають ставати друзями.

Це інструменти, які ідеально підійшли мені і супроводжують майже кожен день. Раджу спробувати їх, раптом щось стане у нагоді.

Якщо виникнуть питання щодо детальнішої роботи з ними — пишіть у Facebook, радо допоможу.

Стаття з особистого блогу Романа Повзика для poltava.to.