Брифінг у Верховній Раді України щодо запровадження Всеукраїнського дня відповідальності людини

17 березня 2021 року на розгляд Верховної Ради України подано проект Постанови Верховної Ради України «Про встановлення Всеукраїнського Дня відповідальності людини».

Пост-реліз

Також у цей день відбувся брифінг народних депутатів з питання запровадження в Україні такого дня щороку 19 жовтняу день народження видатного українця Богдана Гаврилишина, автора Декларації відповідальності людини.

Учасниками та учасницями брифінгу були: Соломія Бобровська (Голос), Марина Бардіна (Слуга народу), Дмитро Лубінець (За майбутнє), Сергій Гривко (Слуга народу), Микола Княжицький (Європейська солідарність), Ярослав Юрчишин (Голос), Оксана Савчук (позафракційна), Іван Крулько (Батьківщина), Піпа Наталія (Голос).

“Ви можете побачити, що тут зібралися представники майже усіх фракцій, депутатських груп. Ми хочемо показати, що Парламент об’єднався навколо пам’яті до видатного українця Богдана Гаврилишина, який щиро не тільки вірив, але й робив все, щоб громадяни України міняли свою державу на краще. Тому ті парламентарі, які не тільки тут стоять, а я впевнений, що і весь Парламент об’єднаються і проголосують за цю Постанову”, – Дмитро Лубінець, народний депутат України, випускник програми “Молодь змінить Україну” Фонду родини Богдана Гаврилишина.

Прийняття Всеукраїнського дня відповідальності людини на державному рівні цього року є важливим, оскільки:

  • 30 років Незалежності України – це про відповідальність народу за своє майбутнє, державотворення, збереження суверенітету країни, її захист, відстоювання нашої ідентичності та свободи;
  • цьогоріч 95 років із Дня народження Богдана Гаврилишина, тож один із способів вшанувати пам’ять видатного українця – прийняти Всеукраїнський день відповідальності людини у день його народження, 19 жовтня;
  • Україна стане першою країною, яка запровадить День відповідальності людини.

Ініціатива встановлення Всеукраїнського дня відповідальності людини належить Фонду родини Богдана Гаврилишина та підтримана спільнотою випускників програми «Молодь змінить Україну», серед яких народні депутати Соломія Бобровська, Марина Бардіна, Дмитро Лубінець, Сергій Гривко. 

Соломія Бобровська, народна депутатка України (Голос), випускниця програми “Молодь змінить Україну” Фонду родини Богдана Гаврилишина: “Нам дуже приємно, що саме цього року, в 30-ти річчя Незалежності України, хочемо запропонувати українському суспільству відзначати щороку 19 жовтня, в день народження Богдана Гаврилишина, День відповідальності людини. І тим паче цього року 95 річниця з дня народження пана Богдана.”

 

Микола Княжицький, народний депутат України (Європейська солідарність): “Богдан Гаврилишин опікувався дуже важливими для України речами. Будучи радником українських Президентів, він робив все для того, щоб стосунки України і Західного Світу були якомога ближчими та щоб у цих стосунках не губилася Людина, не губилася доля кожного українця і українки, української нації. Він робив усе для того, щоб в Україні була економічна школа, школа менеджменту, школа державного управління. І найголовніше – щоб до цієї школи прийшли молоді люди. Частина цих молодих людей – вихованців такої школи і особисто пана Богдана – стоять тут.”

“Важливо шанувати наших співгромадян, які зробили великий внесок у розвиток української державності. Богдан Гаврилишин був радником декількох Президентів України, прем’єр-міністрів, голів Верховної Ради. День відповідальності людини може стати символічним днем як вшанування пам’яті видатного українця, так і  черговою нагодою для нас усіх подумати, наскільки ми є відповідальними громадянами, на скільки слідуємо запропонованим у Декларації відповідальності людини, створеної паном Богданом, цінностям щоби дійсно бути щасливим суспільством”, – Марина Бардіна, народна депутатка України (Слуга народу), випускниця програми “Молодь змінить Україну” Фонду родини Богдана Гаврилишина.

Оксана Савчук, народна депутатка України (позафракційна): “Я знала Богдана Гаврилишина, як багато хто з тут присутніх, особисто. Де б він не був, в яку країну не їхав, він завжди казав, що гордиться тим, що він є українець. Власне відчуття свого коріння, завжди пропагування української ідеї, популяризація нашої країни через його професійність, через дипломатичні зв’язки, які в нього були. Він завжди дуже виважено, дуже мудро і дуже правильно спрямовував на те, щоби Україна була однією з країн в світі, яку поважають і яку хочуть брати в міжнародну спільноту. День відповідальності людини – це про те, наскільки ми щодня є відповідальними у тих сферах, які Богдан Гаврилишин зазначив у Декларації відповідальності людини.”

Іван Крулько,  народний депутат України (Батьківщина): “Богдан Гаврилишин залишив після себе не тільки добру пам’ять, він демонстрував, як можна підтримувати громадянське суспільство, українську молодь. Показував своїм прикладом, як можна змінювати ідеологію та підходи до життя кожної людини. Я особисто знав Богдана Дмитровича і бачив як він підтримував проєкти для молоді. Свої кошти, які він заробив як великий світовий економіст, вкладав у те, щоб українська молодь виховувалася в дусі патріотизму та розуміла, як треба розвивати українську державу. Відзначаючи і вшановуючи його пам’ять, приймаючи важливу постанову відповідальності, ми також повинні згуртуватися на тому, щоб ті кошти, фінанси, які він особисто інвестував в українську молодь та українське майбутнє, щоби вони продовжили свою працю.”

Надзвичайно вдячні усім народним депутатам та депутаткам України, які сьогодні виступили на підтримку ініціативи під час брифінгу у Верховній Раді. Важливим свідченням її актуальності і важливості для українського суспільства є, зокрема, те, що вони є представниками та представницями різних політичних сил. 

Фото з брифінгу у ВРУ,  відеозапис брифінгу (0:04 – 8:13)

 

З питаннями щодо ініціативи звертайтеся:

Маріанна Єлейко, менеджерка з комунікацій Фонду родини Богдана Гаврилишина, +380506701510, press@bhfamily.org

Корисні посилання: 

Декларація відповідальності людини, створена Богданом Гаврилишиним у 2014 році. 

Презентація ініціативи (pdf)

Більше інформації про ініціативу встановлення Всеукраїнського дня відповідальності людини у статті.

Фонд родини Богдана Гаврилишина – благодійна організація, заснована у 2017 році дружиною та дітьми видатного українця, всесвітньо відомого економіста та візіонера доктора Богдана Гаврилишина. Головною місією фонду є підтримка молодих змінотворців задля сталого розвитку ціннісно-орієнтованої України.