Бути українцями: заради чого ми взаємодіємо та діємо

Допомагати це як триматися за руки. Надійна рука друга, колеги, рідних бере твою руку і впевнено каже: «усе добре», «тримаємось», «разом робимо важливу справу заради перемоги». Не зважаючи на те, що сьогодні  всі ми знаходимось у різних куточках країни та світу, ми міцно тримаємось за руки. І так вистоїмо!

Упродовж березня Фонд родини Богдана Гаврилишина перерозподілив програмні кошти на підтримку волонтерських ініціатив спільноти випускників та випускниць програм. Через амбасадорів/ок було підтримано волонтерські запити в Одеській, Миколаївській, Запорізькій, Волинській, Полтавській, Закарпатській, Вінницькій, Харківській та Черкаській областях.

Ми підтримуємо активний зв’язок з випускниками та друзями Фонду. Спільнота охоплює всі регіони України, і це дає можливість відслідковувати внутрішні запити та потреби в областях.

У Запорізькій області амбасадорка Наталя Криворучко разом із волонтерами/ками формує та роздає продуктові набори для місцевих мешканців. «Надаємо гуманітарну допомогу у вигляді гуманітарних наборів для багатодітних родин, малозабезпечених, сім’ям з дітьми з інвалідністю, батьків, які виховують дітей самостійно, СЖО та інших пільгових категорій», – розповідає Наталія.

Амбасадор Фонду у Волинській області Павло Медина нещодавно анонсував про завершення реконструкції молодіжного центру «Нові крила» у місті Нововолинську. Цей простір стане місцем гуртування молоді, яка зможе навчатися, покращувати свої навички у різних сферах діяльності. Також центр долучається і до волонтерської діяльності. «Це дуже надихає, коли стільки різних людей підтримують молодь, яка хоче змін. Зберігаємо спокій. Кожен допомагає всіма силами – кожен на своєму фронті робить важливе», – коментує Павло.

ГО «Друзі спільноти святого Егідія» у січні стали лауреатами ІІІ премії відповідальності «Responsibility Award 2021». Спільнота активно допомагає переселенцям, бідним і самотнім людям, хворим, надсилає і роздає тони гуманітарної допомоги, відвідує центри для переміщених осіб і будинки для літних людей, проводить заняття для дітей та ще багато іншого. «Фонд передав нам  зворушливе звернення від вчительки Березнегуватського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, що у селищі Березнегувате на Миколаївщині.  Жінка розповіла, що місцеву школу повністю зруйнували окупанти, але вона та інші вчителі продовжують працювати, навчати діток дистанційно і підтримувати харчовими наборами родини тих учнів, які залишилися у селищі. Вчителька переймалася, що власних запасів їжі уже бракує, тому шукала благодійну організацію, яка б могла допомогти і надалі підтримувати жителів громади». Спільнота Святого Егідія з радістю відгукнулася на заклик та передала освітянам Березнегуватого гуманітарний вантаж із продуктами харчування, засобами гігієни, побутовою хімією та іншими необхідними речами. У ці дні допомогу уже роздають місцевим жителям.

«Добрі справи не залишаються непоміченими – вони як маяки світять тим, хто чекає допомоги», – такі слова вдячності отримали із Миколаївщини.

У Миколаївській області також активно волонтерить амбасадорка Фонду Ольга Раку: «Останні дні, як ніколи раніше, я відчуваю свою національну ідентичність. Я українка, і я цим пишаюсь. Бути українкою для мене – це 5 годин стояти в черзі, щоб здати кров для наших захисників. Бути українкою – волонтерити зранку до ночі на потреби ЗСУ, лікарень, наших громад та тероборони. Бути українкою – відчувати підтримку ближнього і незнайомця за сотні кілометрів…», – Оля Раку, амбасадорка Фонду в Миколаївські області.

Допомагати це як триматися за руки. Допомога від людини до людини – це вже двоє людей. А що відбувається, коли єднається весь світ? Перемога життя.

Підтримуючи Фонд, ви підтримуєте важливі волонтерські ініціативи молоді в час війни. Зробити донат можна тут: https://bhfamily.org/pidtrymaty-fond/