Лауреати першої Премії відповідальності «Responsibility Award 2021»

22 січня, у День Соборності України, відбулася церемонія нагородження переможців першої Премії відповідальності від Фонду родини Богдана Гаврилишина «Responsibility Award 2021». Вітаємо всіх причетних!

Три місяці тому на святкуванні першого всеукраїнського Дня відповідальності людини 19 жовтня Фонд родини Богдана Гаврилишина оголосив про започаткування щорічної премії відповідальності «Responsibility Award». А вже цієї суботи стали відомі назви організацій-переможниць. За цей час відбулося чимало: ми приймали заявки на участь у премії, з нетерпінням чекали результатів голосування на сайті, а потім – і результатів оцінювання фіналістів від експертного журі. Символічно, що нагородження переможців відбулося 22 січня, у День Соборності України. Подія об’єднала в собі цінності соборності та відповідальності як фундаментальні та рушійні для українського суспільства.

Як відбувалося голосування?

Цьогоріч Премію вручали вперше. На етапі півфіналу відбувалося громадське голосування за 23 організації-учасниці. Від однієї людини приймали один голос, а дублювання анульовували. Приємно, що учасники дуже відповідально поставилися до інформаційної кампанії, активно поширювали інформацію про премію та залучали свої спільноти до голосування. Тож у фінал пройшло 15 організацій із найвищим рейтингом. Далі оцінювання переходило до журі, кожен/а з яких мали обрати свою трійку лауреатів премії відповідно до визначених критеріїв: відповідальність, сталість, прозорість, впливовість, політична незаангажованість, інноваційність, інклюзивність. Оцінки журі не сумувалися з результатами на попередньому етапі. Зважаючи на різну ресурсну спроможність організацій для проведення активних інформаційних кампаній та залучення великих аудиторій, голосування на сайті не було вирішальним чинником під час вибору лауреатів, а було умовою для виходу у фінал Премії. 

Зі складом експертного журі можна ознайомитись на сайті Премії: https://responsibility-award.com/jury/

Лауреат І премії – громадська організація «Повернись живим»

«Це дуже неочікувано, але з іншого боку це очікувано для нас як організації. Організації, яка в 2014 році взяла на себе відповідальність за життя наших військовослужбовців, взяла відповідальність акумулювати навколо себе людей, які хочуть допомагати. У 2022 році ця організація стала організацією, яка відчуває відповідальність і допомагає армії, яка відчуває відповідальність за ветеранів, за їхні життя після повернення і допомагає їм, несе на собі відповідальність за зміни в нашій країні. Мені неймовірно приємно бути тут, отримати від імені Фонду цю відзнаку. Дякую вам!», – розповідає керівниця ветеранського відділу Вікторія Дворецька.

ГО «Повернись живим» отримала грошову винагороду в розмірі 100 000 гривень.

Лауреат ІІ премії – громадська організація «Українська освітня платформа»

 «Для мене важливо, що “Будуємо Україну Разом” починалося з того, що студенти зі Львова взяли відповідальність за те, щоб відновлювати будинки, зруйновані війною в Краматорську. І, власне, відповідальність з того часу для нас є нашою цінністю… Коли ми подавалися на цю премію, я побачив, скільки багато організацій  також вважають відповідальність важливою у своїй діяльності. Тому я дуже вдячний журі, дуже вдячний Фонду родини Богдана Гаврилишина і дуже вдячний всім організаціям, які щодня розбудовують Україну, базуючись на цій фундаментальній цінності», – Павло Прижегодський, представник БУРу.

ГО «Українська освітня платформа» отримала грошову винагороду в розмірі 50 000 гривень.

Лауреат ІІІ премії – громадська організація «Друзі спільноти Святого Егідія»

«Це дуже почесно, і ми дуже вдячні Фонду родини Богдана Гаврилишина. Дуже вдячні за те, що можемо бути тут сьогодні і за те,  що є така можливість святкувати День Соборності, тому що для Спільноти Святого Егідія завжди соборність була важливою. Соборність, яка починається так, як жив Богдан Гаврилишин, починаючи з президентів і закінчуючи Майданом з усіма громадянами. Для спільноти це завжди було важливо: бути поряд із бідними, боротися за них, боротися за це місто… Дуже вдячні вам і просимо вас: допомагайте, мрійте, дійте, як казав Богдан Гаврилишин», – поділився емоціями голова Спільноти Святого Егідія в Києві Юрій Ліфансе.

ГО «Друзі спільноти Святого Егідія» отримала грошову винагороду в розмірі 25 000 гривень.

Окрім фінансової нагороди, переможцям було вручено особливу відзнаку – статуетку, розроблену народним художником України Олегом Пінчуком. Пан Олег є давнім другом сім’ї Гаврилишин та Фонду родини Богдана Гаврилишина. Тож його долучення до Премії свого роду символічне. Хто, як не людина, котра знала Богдана Гаврилишина особисто, зможе інтерпретувати його слова про відповідальність, цінності та молодь, мовою мистецтва? Команда Фонду висловлює щиру подяку Олегові Пінчуку за створення цієї унікальної нагороди!

Партнер Премії Фонд Федора Шпига також нагородив організації, що стали лідерами громадського голосування, фінансовими призами в розмірі 15 000 гривень.

Кожен учасник «Responsibility Award 2021» у своїй діяльності керується принципами відповідальності та мотивацією до позитивних змін.  «…Слід мати якісь ясні, чисті принципи поведінки. Треба вибрати для себе певний спосіб, розуміти, що важливе для вас і чого ви хочете досягнути. Треба мати власну візію і ясне бачення. Треба бути чесним, говорити правду… Треба вміти давати натхнення іншим, вміти їх запалити і мобілізувати», – ділився рецептом успіху Богдан Гаврилишин. Відзначимо, що всі громадські організації, які взяли участь у премії, працюють саме в такому напрямку, а значить, на їхні добрі починання чекає позитивний результат. Тож попри те, що офіційно переможців премії троє, ми вітаємо всіх учасників! Сподіваємось, «Responsibility Award» стала для вас чудовою можливістю розповісти про свою діяльність, плани, та залучити громадськість до обговорення суспільно важливих тем.

Захід відбувався в Будинку звукозапису Українського радіо. А чудовий концерт для наших гостей подарував оркестр народної та популярної музики Українського радіо. Щира подяка друзям та партнерам Фонду: Товариству українців у Швейцарії, Українському радіо, UA:Суспільне, ІСАР Єднання, Фонду Федора Шпига та  всім, хто долучився до організації премії відповідальності «Responsibility Award». Окрема подяка гостям заходу, які прийшли підтримати та привітати учасників. 

Якщо ви пропустили трансляцію події, відео можна переглянути тут: https://fb.watch/aLBxOM41iy/