День відповідальності людини 2022: життя має відбуватися, а ми маємо діяти

19 жовтня 2022 в Україні вдруге відзначили День відповідальності людини. У фонді родини Богдана Гаврилишина разом із друзями та випускниками ми провели цей день у Львові, оголосили фінальну суму премії «Responsibility Award 2022», поговорили про відповідальність як наскрізну цінність у діях українців, та вшанували пам’ять Богдана Гаврилишина на Хризантемовій акції. День промайнув швидко, та спогади ще довго грітимуть серця.

Рішення цьогоріч об’єднати День відповідальності людини та Responsibility Award символічне. Адже відповідальність, у якій сьогодні народжуються найвідважніші вчинки, найщиріші бажання захистити, вберегти, допомогти – все це про українців та українок, сильних, мотивованих, в дії. Тому 2022 року фонд вирішив не організовувати конкурсний відбір на Responsibility Award, та передати кошти премії на розмінування українських територій. А 19 жовтня, День відповідальності людини, також став днем вдячності за всі ті зернятка дій, які сьогодні по всій українській землі квітнуть завдяки Людям. Ми стоїмо та боремось завдяки один одному – завдяки тому, що там, на передовій, людина зробила вибір боронити свою землю, завдяки тому, що вдома на неї чекають рідні, завдяки тому, що хтось після роботи біжить волонтерити, завдяки тому, що всі на своїх місцях, ми є один в одного. Вільні та відповідальні. Любимо та бережемо. Віримо і боремось.

Наш офлайн-захід відбувався у Львові, в Українському католицькому університеті, у приміщенні Центру ім. митрополита Андрея Шептицького. На початку вітальне слово прозвучало від голови Фонду родини Богдана Гаврилишина, Маріанни Єлейко: «Життя має відбуватися, ми маємо зустрічатися, спілкуватися і діяти, маємо налаштовуватися і відчувати Перемогу щоразу сильніше».

Своє відеозвернення до присутніх записала президентка фонду, донька Богдана Гаврилишина Христина Гаврилишин-Батрух. Пані Христина поділилася особистою історією, яку назвала символом того, що нині відбувається в Україні: «24 лютого, очевидно, був найгірший день у моєму житті, але він також був найкращим. Чому? Бо я дізналася тоді, що моя дочка вагітна, і що дитина народиться в день уродин мого батька. Богдан Дмитрович Гаврилишин народився 17 жовтня, але його записали 19 жовтня. І тут в сім’ї ми завжди святкували обидві дати. Моя внучка народилася вночі 18 жовтня, себто між тими двома датами, ніби руками тримаючи свого діда, з лівого боку 17-го жовтня, з правого – 19-го жовтня. Але чому я ділюся цим? Це є символом того, що відбувається в Україні. Найгірші речі можуть статися, але сили є тут, є життя, є відродження щоденно…».

До заходу також долучилися пані Наталія Климовська, проректорка з розвитку та комунікацій Українського католицького університету та Євген Глібовицький, експерт зі стратегій, член Наглядової ради Суспільного мовлення. Зокрема, пан Євген говорив про процеси самоусвідомлення українців, які відбуваються тут і зараз, і про людей минулих поколінь, котрі залишалися українцями попри все. «…Спадщина Богдана Гаврилишина у вигляді Декларації відповідальності людини — ще одна естафета передана одним поколінням в наступні покоління для того, щоб ми розуміли і були дуже чітко налаштовані на те, … що доведеться крутити педалі, доведеться важко працювати, але стукайте і вам відчинять.  У кінцевому підсумку ми зможемо і захистити себе, і збудувати ту країну, про яку ми мріємо».

Про суспільні трансформації та роль відповідальності в цих процесах поговорили з переможцями минулорічної премії «Responsibility Award 2021»  – Будуємо Україну Разом та Друзями спільноти Святого Егідія. До дискусії також долучилася співзасновниця фонду, донька Богдана Гаврилишина Патриція Шморгун Гаврилишин: «Ми великий приклад для світу. Наші волонтери, молодь, ЗСУ, всі люди, що кожен день підтримують країну – це фантастично».

У 2022 році премія відповідальності має особливу мету. Фонд родини Богдана Гаврилишина присвячує «Responsibility Award 2022» всім українцям та українкам, які сьогодні боронять нашу державу на різних фронтах. Ми висловлюємо вдячність за все, що ви робите заради Перемоги!

У межах премії Фонд родини Богдана Гаврилишина збирав кошти на розмінування українських територій, щоб життя повернулося в кожен куточок України. І люди змогли відновити свої домівки, улюблені кав’ярні, музеї, змогли вчитися, мріяти, діяти в безпеці.

У межах премії відповідальності «Responsibility Award 2022» спільно з коштів фонду, партнерських надходжень та персональних донатів від українців та українок нам вдалося зібрати 1 363 000 UAH. За ці кошти ми закупимо саперам спеціальне устаткування — металошукачі та інші необхідні речі. 

До нашого заходу у Львові долучився виконавчий директор ГО «Асоціація саперів України» Тимур Пістрюга. Цій організації ми передамо закуплене устаткування у межах премії. «Це зараза, яка вбиває людей, калічить їхні життя, а також впливає на соціально-економічний розвиток нашої країни. Уже до 24 лютого Україна була в ТОП-5 країн світу з мінною проблематикою. Зараз, на жаль, можемо констатувати, що місце України однозначно перше…», – розповів пан Тимур. 

Трансляція події відбувалася на Facebook-сторінках Фонду родини Богдана Гаврилишина та інформаційних партнерів події Українського радіо та Центру ім. митрополита Андрея Шептицького. Ми вдячні всім, хто нас слухав, а також тим, хто мав змогу долучитися до заходу у Львові. Вдячні за змогу обійняти вас, розділити разом із вами розмови про важливе. Життя триває в таких моментах, у нашій взаємодії і надихає далі працювати заради Перемоги.

Окрема подяка партнерам премії відповідальності «Responsibility Award 2022»: Суспільне мовлення, Українське радіо, Український католицький університет, Міністерство у справах ветеранів України, Асоціація саперів України, FSS: Factory of System Solutions, ГО «Razom For Ukraine», Leopolis Hotel Lviv.

Кампанія #розміновуй_життя на цьому не завершується, адже і сама проблема мінування – на роки. Ми будемо продовжувати збір коштів на устаткування для розмінування, а також сподіваємось зустрітися з нашими друзями та партнерами у травні у межах щорічного Марафону відповідальності, та засадити розміноване поле соняхами сорту Богдан Гаврилишин.

Слідкуйте за оновленнями у соцмережах Фонду родини Богдана Гаврилишина.

Бережіть себе. Тримаймося!

.