«Наші дії сьогодні визначають наше завтра», — виступ молодіжних делегатів України на 77 Генасамблеї ООН

Цього тижня українські молодіжні делегати до ООН у межах своїх делегатських мандатів прилетіли у Нью-Йорк, де відбувається 77 Генасамблея ООН. 30 вересня, Аліна Курська та Денис Ганжа взяли участь у Третьому комітеті та виступили з промовами.

Аліна Курська та Денис Ганжа – українські молодіжні делегати до ООН, котрі були обрані на програму ще 2021 року. Проте спочатку через пандемічні обмеження, а потім і через почату Росією повномасштабну війну, не мали змоги реалізувати заплановані активності в межах мандату. Тому з метою виконання ними усіх поставлених цілей термін дії чинних молодіжних делегатів було продовжено на один рік.

Попри всі труднощі, які сьогодні гідно долає Україна, наші делегати взяли участь у 77 Генасамблеї ООН і 30 вересня виступили з промовами на Третьому комітеті. Це звернення до молоді з усього світу про персональну відповідальність кожної людини за наше спільне майбутнє, про цінність дій тут і зараз заради завтрашнього дня. Ділимося натхненними цитатами з виступів українських делегатів.

Розпочала виступ української групи Аліна Курська. У своїй промові дівчина розповіла про активності української молоді в час війни. З відповідальністю, любов’ю та бажанням допомогти Україні молоді люди з усіх куточків нашої держави працюють задля наближення перемоги.

«Українські молодіжні активісти створюють волонтерські ініціативи, організації, проводять благодійні акції та активно співпрацюють з національними та міжнародними громадськими та державними організаціями, метою яких є підтримка українців, надання гуманітарної допомоги та реалізація проектів з відновлення цивільної інфраструктури, зруйнованої з початку повномасштабного вторгнення Росії», — розповіла Аліна Курська.

Молодіжна делегатка підкреслила, що наша сила у єдності та взаємодії. Історії про українців та українок сьогодні — це історії про відвагу, волонтерство, допомогу один одному. Але це також історії про жахливий біль, про смерть і втрати. Усе це в майбутньому складе історію України, країни вільних та відповідальних людей. А до молоді з усього світу в цей час Аліна Курська звернулася з такими словами:

«Як молодіжнна делегатка я хотіла б передусім звернутися до молоді з усього світу – настав час взяти на себе відповідальність за наше майбутнє, ми повинні вирішити, яким воно буде. Наші відповідальні чи безвідповідальні дії сьогодні визначають наше завтра».

Продовжив виступ України Денис Ганжа. Молодіжний делегат, як і його колега, висловив захоплення діями української молоді, зазначивши, що жодних часових меж не вистачить, щоб розповісти про їхню відповідальність, мужність та працю заради України. Звернувся Денис Ганжа і до російської молоді:

 «Ми не пробачимо вам. Ми не пробачимо вас за вашу бездіяльність, за підтримку обстрілів мирних міст України, включаючи моє рідне місто Лозова… Ми не пробачимо вас за Бучу, за Ізюм, за Оленівку, за знущання над бійцями Азовсталі. Але ми зрозуміємо і підтримаємо вас, якщо ви сьогодні зупините мобілізацію і не дозволити сотням тисяч ваших братів, батьків і дітей прийти і вбивати нас на нашій території».

Дякуємо українським молодіжним делегатам Аліні Курській та Денису Ганжі за натхненні, сповнені важливих сенсів промови. Відео з виступу доступне для перегляду на Youtube-каналі фонду. Молодіжні делегати до ООН пробудуть у Нью-Йорку ще кілька тижнів, де на них чекають інші активності. Про всі новини та події з участю наших делегатів будемо повідомляти у наших соціальних мережах. Слідкуйте, на вас чекає багато цікавого!

Програма «Молодіжний делегат України до ООН» відбувається у партнерстві з Міністерством закордонних справ України, Міністерством молоді та спорту України, а також із громадською організацією  «Razom for Ukraine». Досвід реалізації програми в Україні визнано одним із кращих на міжнародному рівні і включено до довідника ООН щодо програми «Молодіжний делегат до ООН».