Хвилю молодіжних ініціатив та системних рішень запущено: підсумки 10 шкіл місцевого розвитку програми “Молодь змінить Україну”

Ось і завершився перший етап програми “Молодь змінить Україну – 2019” (МЗУ) Фонду родини Богдана Гаврилишина. Півтора місяці шкіл місцевого розвитку пролетіли дуже швидко. Навчання практикам комунікації з бізнесом та владою, медійної грамотності, проектного менеджменту, маркетингу, креативності у підходах до місцевого розвитку, мистецтву публічних презентацій, сподіваємося, вже дуже скоро проявиться у нових реалізованих ініціативах в різних куточках України.

За нашими спостереженнями, значна частина проектів орієнтована на забезпечення тих чи інших потреб молоді в регіонах. Серед найбільш поширених ініціатив від учасників МЗУ-2019 по містах можемо назвати такі: Харків – соціальні проекти; Дніпро, Чернівці та Луцьк – багато освітніх ініціатив; Умань – туризм й інклюзія; Біла Церква – соціальні і екологічні проекти; Слов’янськ – розвиток міст та громад, освіта; Івано-Франківськ – створення просторів для спілкування громада-бізнес-ОМС; Одеса – неформальна освіта та робота з молоддю; Житомир – освітні, соціальні проекти та проекти, спрямовані на розвиток бізнесу.

І раз ми уже почали з підсумків, то ось вам деякі цікаві факти про МЗУ-2019:

 • школи місцевого розвитку відбувалися у 10 містах України: Білій Церкві, Дніпрі, Івано-Франківську, Житомирі, Луцьку, Одесі, Слов’янську, Умані, Харкові та Чернівцях;
 • менеджерили програму на локальному рівні 10 чудових координаторів, 9 з яких у попередні роки були учасниками програми “Молодь змінить Україну”: Анастасія Бойко, Володимир Антків, Альона Котляр, Олександр Васильківський, Юлія Харченко, Катерина Філатова, Олександра Кудрицька, Олександр Лємєнов, Ксенія Семенова та Уляна Кашепа;
 • отримали 630 аплікацій на програму “Молодь змінить Україну”;
 • 343 учасника відібрано для участі в програмі МЗУ-2019;
 • учасники з більш, ніж 30 міст, містечок чи сіл України беруть участь в МЗУ-2019;
 • 280 присутніх на відкритті програми МЗУ-2019 у Києві;
 • 190 учасників представили свої проекти і отримали сертифікати;
 • 4 навчальні модулі, з яких перший відбувся у Києві, а 3 інші були локальними;
 • більш, ніж 100 залучених експертів, які ділилися знаннями з учасниками МЗУ-2019;
 • приблизно 35 годин лекцій, зустрічей, нетворкінгу у розрахунку на кожного учасника;
 • 64% учасниць і 36% учасників на етапі відбору до МЗУ-2019;
 • аудиторія МЗУ-2019 це: 55% громадських активістів, 30% представників місцевого управління, 7,5% соціальних підприємців та 7,5% представників медіа;
 • 730 км – відстань, яку проїжджала одна з учасниць програми на навчання в школі місцевого розвитку програми МЗУ (за її словами, вона свідомо обрала місто в протилежному куточку України, щоб розширити мережу своїх контактів, вийти “out of the box”).

Підкріпилися цікавими фактами, а тепер переглянемо фотографії з останнього модулю у кожному з міст програми “Молодь змінить Україну”.

Молодь змінює Україну у Білій Церкві

Молодь змінює Україну у Дніпрі

Молодь змінює Україну в Івано-Франківську

Молодь змінює Україну у Житомирі

 

Молодь змінює Україну у Луцьку

Молодь змінює Україну в Одесі

Молодь змінює Україну у Слов’янську

Молодь змінює Україну в Умані

Молодь змінює Україну у Харкові

Молодь змінює Україну у Чернівцях

На завершальному етапі школи МЗУ одна з учасниць сказала: «Коли я почала займатись соціальними проектами, мій батько сказав мені: Нащо ти туди лізеш? Спустись на землю. Одна людина нічого не може змінити. Ви довели мені, що може. Дякую за це!»

А ми вдячні нашим координаторам за відмінну роботу по організації локальних шкіл! Ви залучали крутих спікерів, знаходили найкращі рішення по проведенню навчальних модулів для шкіл місцевого розвитку програми, створювали атмосферу, ділилися своєю експертністю у різних питаннях.

Висловлюємо подяку за сприяння проведення шкіл місцевого розвитку, зокрема: Житомирській міській раді, а особливо начальнику управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради Ірині Ковальчук, команді Місцевого Навколокультурного Простору та особливо його керівнику –  Грицанюку Іллі Дмитровичу; Тарасу Савчуку, який надав хаб “Добро” для проведення програми у Білій Церкві; відділу у справах сім’ї та молоді Уманської міської ради та особисто Наталія Вдовиченко; Дніпровській Центральній міській бібліотеці за надання приміщення та устаткування для проведення усіх локальних модулів і презентацій програми МЗУ_Дніпро, а також особисто виконавчій директорці ГО “Нове бачення” Олені Зимі та Дмитру Грабовцю, менеджеру проектів компанії Inside Maps; залу “Belle Vue” та Марині Скінтей у Чернівцях; Impuct Hub Odesa за лояльні умови; Івано-Франківській торгово-промисловій палаті за місце для висадки соняхів у межах марафону відповідальності; за сприяння у проведенні програми у Луцьку Молодіжному центру Волині (Захару Ткачуку), управлінню туризму та промоції Луцької міської ради (Катерині Теліпській), Ірині Кушпель (ПрАТ “ЛДБК”), Михайлу Находу, а також Богдану Шибі; Українській  академії лідерства за сприяння програмі МЗУ у Харкові, Харківській молодіжній раді та особисто Михайлу Лазарєву,  Консалтинговій компанії FSS за сертифікати для МЗУ_Харків; видавництву Vivat за надані книги для МЗУ_Слов’янськ.

Отже:

 • навчання завершено
 • проекти презентовано
 • рекомендації від експертів отримано
 • блакитно-жовті сертифікати додають радості
 • надійні і плідні зв’язки налагоджено

Що ж далі?

 • реалізація проектів місцевого розвитку учасниками програми
 • звітування про реалізацію проектів або їх окремих етапів
 • складні дні відбору фондом кращих учасників і їх проектів, адже ми справді в захопленні від ваших ініціатив
 • наша яскрава святкова літня зустріч MZU Summer Gathering, де плануємо (а що плануємо – читати у наступному пункті)
 • оголошення імен тих учасників, які поїдуть в тижневі навчальні поїздки в Європу та отримають міні-гранти.

Хвилю молодіжних ініціатив місцевого розвитку запущено. Хай вона стає бурхливою і великою, щоб мати потужність змінювати нашу країну на краще!

Енергії, драйву і креативу учасникам для реалізації проектів та польоту ідей для нових ініціатив!