“Круті спікери, дружня атмосфера, нові знайомства!”. Як відбулося навчання у школах місцевого розвитку програми “Молодь змінить Україну – Полтавщина 2021”

“Круті спікери, дружня атмосфера, нові знайомства!” – короткий, але дуже влучний відгук однієї з учасниць про програму «Молодь змінить Україну — Полтавщина 2021», перший етап якої завершився в останні дні спекотного липня.

Впродовж місяця навчання у школах місцевого розвитку відбувалося в онлайн та офлайн форматах. Нас та молодь регіону гостинно приймали Миргород, Пирятин та с. Петрівка.

52 учасника та учасниці успішно завершили навчання у школах місцевого розвитку, а 49 з них запрезентували свої проєкти і готуються до їх реалізації. 

Навчання практикам комунікації з бізнесом та владою, медійної грамотності, проєктного менеджменту, маркетингу, креативності у підходах до місцевого розвитку, сподіваємося, вже дуже скоро проявиться у нових реалізованих ініціативах для розвитку Полтавської області та країни загалом.

“Проєктний менеджмент – це створення Космосу з Хаосу. Це мова будь-яких змінотворчих процесів.
Єдиний спосіб донести свою ідею до потенційного донора чи партнера – перетворити її у проєкт”, – Вікторія Климчук-Длугач, проєктна менеджерка.

Багато учасників та учасниць долали сотні кілометрів, щоб потрапити на офлайн-модулі програми та ще й у вихідні, а це говорить не лише про шалену мотивацію навчатися і творити зміни, але й про відповідальність.

 

Наприкінці навчання учасники та учасниці записували відеопрезентації своїх проєктів, щоб отримати відгуки на них від експертів, яких ми залучили оцінити і дати цінні поради, як і що можна змінити, доповнити, покращити кожному чи кожній у їхніх проєктах та задля їх ефективної реалізації.

Наші експерти та експертки:

  • Вікторія Климчук-Длугач – проєктна менеджерка, координаторка програми “Молодь змінить Україну” (2018-2021);
  • Уляна Кашепа – проєктна менеджерка, голова ради старійшин Фундації регіональних ініціатив, фасилітаторка проєкту активні громадяни від Британської Ради, випускниця програми “Молодь змінить Україну”;
  • Павло Медина (https://www.facebook.com/pavlomedyna) – член правління Асоціації молодіжних центрів України, керівник Першого молодіжного каналу, випускник програми “Молодь змінить Україну”.
  • Олена Присяжнюк – держслужбовиця у Вінницькій міській раді, проєктна менеджерка у Ukraїner та Українському культурному Фонді, випускниця програми “Молодь змінить Україну”;
  • Олександр Ісип – експерт з місцевого самоврядування, міський голова міста Кобеляки (1998-2015 рр.);
  • Світлана Назарук – заступниця начальника управління молоді та спорту у Київській обласній державній адміністрації, випускниця програми “Молодь змінить Україну”.

Також хочемо поділитися з вами натхненням від координатора програми та наших крутих локальних координаторів-менторів пре те, як вдало втілювати проєкти в життя та не втрачати запал.

Почнемо з координатора програми «Молодь змінить Україну — Полтавщина 2021» — Богдана Михальчука: “Вдало втілений проєкт можливий, коли любиш свою справу та втілюєш ідеї разом із командою, об’єднаною спільними цінностями та баченням. Програму МЗУ-Полтавщина втілюємо саме за таким принципом”.

Далi дослухаємося до Лесi Турбаєвської — випускницi програми «Молодь змінить Україну» (2018), координаторки та менторки локальної школи програми “Молодь змінить Україну — Полтавщина 2021” у Миргороді: “Дуже люблю прислів’я «Якщо хочеш йти швидко — йди один, якщо хочеш йти впевнено і далеко — йдіть разом». Переконана, що надійна команда — запорука успішного проєкту!”.

Анатолій Безпалюк — випускник програми “Молодь змінить Україну” (2013), координатор i ментор локальної школи програми “Молодь змінить Україну — Полтавщина 2021” у с. Петрівка: “Тримайте у фокусі те, чому та для кого ви робите той чи інший проєкт. Якщо мета благородна і надихає вас прокидатися вранці з думкою про майбутні дії, то знайте — ви займаєтеся тим, чим потрібно. Тож беріться за справу, в яку ви вірите, і тоді, коли налаштовані рішуче та готові до найнеймовірніших викликів”.

I зовсiм лiтня, але не менш важлива порада від Юлії Городчанiної — випускницi програми “Молодь змінить Україна” (2013), координаторки та менторки локальної школи програми “Молодь змінить Україну — Полтавщина 2021” у Пирятині: “Час від часу давайте собі відпочинок. Бажано взяти відпустку, поїхати на море, чи в гори i обов’язково без доступу до iнтернету”.

I наостанок порада від команди Фонду родини Богдана Гаврилишина — не забувайте буйно мріяти, думати глобально, а діяти локально!

 

Програма “Молодь змінить Україну – Полтавщина” реалізується Фондом другий рік поспіль за фінансової підтримки місцевого бізнесу. Цьогоріч нашими партнерам та співорганізаторами стали сім’я соціальних магазинів “Аврора”Полтавська Асоціація бізнесу та нафтосервісна інжинірингова компанія Endevour.