Літня зустріч молоді з шести регіонів України на MZU Summer Gathering.

MZU Summer Gathering 2018 об’єднала у креативному просторі Києва на березі Дніпра більш ніж 180 активних молодих українців, які приїхали з різних регіонів України. Це подія, на яку всі чекали. Саме в цей день Фондом родини Богдана Гаврилишина оголошено імена тих, хто поїде вивчати успішний європейський досвід та тих, хто отримає міні-грант на реалізацію проектів місцевого розвитку.

Проте зібрало усіх разом не лише бажання дізнатися імена переможців – авторів проектів, які восени цього року поїдуть до однієї з шести країн Європи (Австрія, Німеччина, Норвегія, Польща, Швейцарія та Швеція) по програмі «Молодь змінить Україну». 

Ця подія – одна з зустрічей для молоді, метою якої є нетворкінг між учасниками програм Фонду. Молоді активісти з державного, громадського секторів та соціального бізнесу, які після першого етапу – регіональних шкіл у Вінниці, Запоріжжі, Тернополі, Полтаві, Черкасах та Чернігові отримали сертифікати і почали реалізовувати власні проекти місцевого розвитку, уже є частиною програми, заснованої Богданом Гаврилишиним у 2012 році. Тому у 2018 р. Асоціація учасників програми “Молодь змінить Україну” збільшилася на 135 людей (включно з групою з Київської міської ради, яка їздила на початку року здобувати досвід Німеччини), не залежно від того, хто з них продовжить свою участь в проекті й поїде закордон або отримає міні фінансування.

Ви – ті люди, яких потребує наша країна! Ви є поколінням, про яке говорив Богдан Гаврилишин і в яке вірив. Вірив, що саме така молодь зможе трансформувавати Україну.
Я дуже вражена молоддю МЗУ, тим, як ви всі збираєтеся впродовж років після поїздки по програмі, тим, якими відданими ви є місії мого батька! Адже тепер – це наша спільна місія!, – Патріція Шморгун Гаврилишин, співзасновниця Фонду родини Богдана Гаврилишина.

 

Ми вдячні гостям та спікерам заходу, які наповнили його такими по-справжньому і від серця мотивуючими промовами, зокрема, Patricia ShmorhunMarcus Brand, Mr. Simon PIDOUX, Pavlo SheremetaДенис Блощинський, Молодіжним делегатам України до ООН Mariia Donets і Віталій Яремчук (Vitalii Yaremchuk).

Енергійний та яскравий початок заходу усі запам’ятали завдяки надзвичайно талановитому музиканту-бандуристу Ярослав Джусь.

 

Як європеєць я спостерігаю багато викликів, котрі постають як перед українським, так і перед швейцарським суспільством. Коли я розмірковую про програму «Молодь змінить Україну», вважаю, що ви повинні фокусуватися не лише на Україні. Починайте зміни із себе – ось те, що мені імпонує в філософії Б.Гаврилишина. Навчіться змінювати себе. Адже це єдине, що ми дійсно зможемо змінити, тому що саме ми несемо відповідальність за свої дії, – Mr.Simon Pidoux, Chargé d’affaires a.i., Embassy of Switzerland to Ukraine and Moldova.

 

Коли поїдете в європейські країни, то намагайтеся не лише милуватися архітектурою або інфраструктурою, а спілкуйтеся з молоддю, розповідайте їм про Україну, про те, що тут відбувається. У більшості людей із Західної Європи немає сформованого вірного уявлення про Україну або вони й взагалі нічого про неї не знають. І саме тому я переконаний, що ця навчальна поїздка стане для вас чудовою нагодою для налагодження нових зв’язків та відновлення інтересу європейців до України. І ви побачите, що це надзвичайне місце для життя, це дивовижна країна, яку потрібно відкривати.
Я переконаний, що завдяки вам – активній та відповідальній молоді, Україна має фантастичне майбутнє, – Marcus Brand, радник із питань демократичного врядування Програми розвитку ООН в Україні.

 

«У кожної людини в душі є діра розміром з Бога, і кожен заповнює її, як може» – саме з цієї цитати Жан-Поль Сартра розпочав свій виступ перед молодими активістами з різних регіонів України Денис Блощинський, креативний директор Leopolis Jazz Fest, бізнесмен, музикант. Ми вдячні за те натхнення змінювати країну, яке було у кожному слові, сказаному до учасників програми “Молодь змінить Україну”.

Ми повинні пам’ятати, що кожну ідею, яка виникла з нашої мрії про краще майбутнє, ми можемо втілити у проект. Маємо призвичаювати себе до однієї простої звички: ти вийшов чи вийшла зранку, щось тобі не сподобалося, тобі це заболіло, ти захотів чи захотіла це змінити, ти береш і робиш!
І з таких маленьких наших бажань, які підкріплюються проектами, конкретними діями, командами та однодумцями, у нас виникне спільне майбутнє, про яке мріємо.
Ми зможемо з’єднати велику кількість наших маленьких веселкових омріяних країн в один великий яскравий пазл, який буде сяяти і надавати нам енергію. І насправді цей пазл уже існує: у наших серцях, у наших думках. І ми можемо заглядати туди, набиратися там енергії, а потім відкривати очі та діяти! – Денис Блощинський, креативний директор Leopolis Jazz Fest.

 

Енергійний, яскравий виступ Павла Шеремети, Міністра економічного розвитку і торгівлі України (2014),  запам’ятався порадами для молоді:
– будьте активними та результативними в своїх діях, адже однією з причин нашої бідності є низька продуктивність;
– будуйте сильні інституції;
– підтримуйте один одного, укріплюйте соціальні зв’язки;
– підсилюйте громадянське суспільство;
– сприяйте змінами знизу догори;
– будьте лідерами у своїх громадах, сприяючи зростанню їх впливу на суспільство;
– дійте структуровано, системно і активно;
– мрійте буйно, як радив Богдан Гаврилишин!

 

Молодіжні делегати України до ООН Марія Донець та Віталій Яремчук допомагали знайомити та надихати учасників зустрічі MZU Summer Gathering 2018. Вони розповіли про роль Молодіжних делегатів України до ООН та обговорили меседж, з яким планують виступити від імені української молоді на Третьому комітеті Генеральної Асамблеї в Нью-Йорку.

 

Важливою частиною програми було оголошення тих учасників програми “Молодь змінить Україну”, які поїдуть переймати досвід ефективного управління в одну з країн Європи. Ми запросили наших гостей, Marcus Brand та Simon Pidoux, а також учасників Асоціації програми “Молодь змінить Україну” минулих років – Elena Biedova (їздила по програмі до Австрії), Юлія Харченко (досвід Польщі), Kylyna Bisher (досвід Швеції), Оксана Габдукаєва (досвід Німеччини) та Volodymyr Vargola (досвід Норвегії) витягнути конверти з назвами міст: Вінниця, Запоріжжя, Полтава, Тернопіль, Черкаси та Чернігів. 


Отже, учасники з Вінниці їдуть до Норвегії ️, з Запоріжжя до Німеччини ️, з Полтави до Швеції ️, з Тернополя до Швейцарії ️, з Черкас до Австрії ️ та з Чернігова до Польщі ️. 
Бажаємо успіхів учасникам програми та віримо, що молодь вже зараз змінює Україну, адже як мінімум 100 проектів місцевого розвитку почали реалізовуватися завдяки вам!