Місія – Свобода. Показ фільму у пам’ять про Богдана Гаврилишина.

18 жовтня до дня народження видатного українця доктора Богдана Гаврилишина у кінотеатрі Оскар, Gulliver відбувся показ повнометражного документального фільму “Місія – Свобода” про життя всесвітньо відомого економіста, громадського діяча, мецената і філантропа.

У дружній атмосфері згадати ім’я Богдана Дмитровича прийшли друзі, родина, представники влади та активна молодь з різних громадський організацій: Асоціації учасників програми “Молодь змінить Україну”, Пласту, Європейського молодіжного парламенту, Української академії лідерства, Ліги інтернів, Батьківщини молодої, Молоді за мир, Всеукраїнської асамблеї молоді та ін.

В основі фільму “Місія – Свобода” лежить книга «Залишаюсь українцем», в якій Богдан Гаврилишин розповідає про свій важкий шлях від лісоруба та офіціанта до визначного науковця та громадського діяча.

Якщо охарактеризувати стрічку кількома словами, то це 53-хвилинний портрет людини, яка з дитинства усвідомила потребу постійно вчитися і завжди говорити правду, а ще — необхідність відчувати свободу.

Режисер фільму Володимир Кузнєцов перед показом фільму згадує Богдана Гаврилишина:

Одна з особливих рис Богдана Дмитровича Гаврилишина – це абсолютна довіра і щирість до партнера у співпраці. Він не втручався у процес створення фільму «Місія – Свобода», а ділився сторінками свого рукопису до автобіографічної книги «Залишаюсь українцем». Завдяки такій довірі у мене включався момент «самоцензури», я відчував повну відповідальність за те, яким буде фільм. У цьому він був дуже мудрим вчителем.

 

Теплими родинними спогадами поділився зять Богдана Гаврилишина, Джон Шморгун. Він пригадував як у родині завжди панувало відчуття, що Богдан Гаврилишин батько не тільки для тих, хто в домі, а й батько всіх українців.

Спадщина Богдана Гаврилишина належить не лише сім’ї, а й усім українцям! – Джон Шморгун.

 

Надзвичайно теплі і щирі слова про доктора Гаврилишина сказали й інші почесні гості показу.  Голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганна Гопко згадала Богдана Дмитровича як напрочуд  щиру і чуйну людину, що понад усе вболівала за долю України та завжди вірила в потенціал української молоді: «Найбільша інвестиція Богдана Гаврилишина – інвестиція в молодь. Він завжди радив: «Збирайте більше молодих людей, давайте спілкуватися їм про Україну. Молодь не повинна конкурувати між собою, а повинна взаємодіяти».

 

Заступник Міністра молоді та спорту України Микола Мовчан зазначив, що  Міністерство вже багато років підтримує програми «Молодь змінить Україну» та «Молодіжний делегат України до ООН», започатковані Богданом Дмитровичем Гаврилишиним.

Мені пощастило багато спілкуватися та співпрацювати з Богданом Дмитровичем, разом допомагати та сприяти українській молоді набувати європейського та міжнародного досвіду, пропагувати вивчення європейських та інших іноземних мов, створювати можливості та відкривати перспективи українській молоді!

Ми вважаємо, що це одні з найкращих програм для молоді і я радий, що родина Богдана Гаврилишина та команда фонду продовжують програми, започатковані Богданом Дмитровичем.

Програма  “Молодь змінить Україну” стала українським, європейським та міжнародним університетом для української молоді! , – Микола Мовчан, заступник Міністра молоді та спорту України.

 

Особиста історія успіху Богдана Гаврилишина, яка розкрита в фільмі «Місія – Свобода», його життєвий шлях від простого українського хлопця з бідної родини до всесвітньо відомого економіста, варта поширення та наслідування. Він мав виняткову віру в успіх України через її людський капітал та природні ресурси. І саме тому Богдан Дмитрович особисто розробив програму для прогресивної молоді, яка має стати силою, що перетворить нашу країну в успішну, ефективну державу. Адже Україна завжди була в його серці! – Олена Бекреньова, голова Фонду родини Богдана Гаврилишина.

Також пані Олена розповіла про те, які програми, започатковані Богданом Гаврилишиним, продовжує реалізовувати родина відомого українця та запросила гостей показу на Перший благодійний вечір Фонду задля їх підтримки.

Приходьте на подію – станьте частиною позитивних перетворень та підтримайте молодь,

яка змінює Україну!