Спільні цінності, енергія дії і драйв нових знань. Як відбулося відкриття програми “Молодь змінить Україну – Полтавщина”.

У суботу, 3 липня, стартувала навчальна програма “Молодь змінить Україну – Полтавщина” для молодих людей з Полтавської області, активних у громадському житті краю та зацікавлених у ефективному розвитку своїх громад. 

Відкриття відбулося у Полтавському краєзнавчому музеї для всіх 60 учасників та учасниць, а навчання продовжилося наступного дня для менших груп у форматі трьох шкіл місцевого розвитку в Миргороді, Пирятині та селі Петрівка (Чутівського району). Ці локації невипадкові і були обрані за результатами голосування місцевих мешканців, які таким чином вибороли право проведення навчання саме в своїх громадах. Окрема вдячність головам Миргородської, Пирятинської та Скороходівської громад за організаційну підтримку та сприяння програмі.

“Мій батько говорив, що саме молодь змінить Україну. Але яка молодь? Саме така, яка сьогодні зібралася у цьому чудовому місці у Полтаві. Молодь, яка вчиться, мріє і діє, щоб змінювати на краще свою країну”, – Христина Гаврилишин-Батрух, президентка фонду.

Програма “Молодь змінить Україну – Полтавщина” є унікальною, адже реалізується Фондом другий рік поспіль за фінансової підтримки місцевого бізнесу. Цьогоріч нашими партнерам та співорганізаторами стали сім’я соціальних магазинів “Аврора”, Полтавська Асоціація бізнесу та нафтосервісна інжинірингова компанія Endevour.

“Ми надзвичайно вдячні нашим партнерам за підтримку програми, адже реалізація освітніх програм у партнерстві з місцевим українським бізнесом є важливим сигналом про розуміння стратегічної цінності інвестицій у розвиток молоді”, – Олена Бекреньова, голова фонду.

Лев Жиденко, голова Ради директорів мережі магазинів “Аврора”: “Ми віримо, що якщо об’єднати звичайних людей, без кумівства, зв’язків, дати їм можливість “буйно мріяти”, як казав Богдан Гаврилишин, тоді у них, у нас все вдастся. Ми хочемо, щоб на Полтавщині розвивалися громади, появлялися підприємці, нові виробники, щоб вони постачали до мережі “Аврори” свої товари і зовсім скоро будемо щасливі бачити у наших магазинах щонайменше 75% української продукції”.

На відкритті також виступив генеральний директор мережі магазинів “Аврора” Тарас Панасенко. Компанія уже другий рік поспіль є головним партнером та спонсором програми, підтримуючи таким чином розвиток власного регіону та інвестуючи у майбутнє – в молодь, її ідеї та проєкти.

Ірина Бессарабова, керівниця Полтавської асоціації бізнесу: “ Приємно, а також відповідально бути другий рік поспіль на відкритті програми і бути її партнерами. Зміни починаються з кожного з нас. Спочатку ми починаємо з себе, наступним кроком змінюємо середовище, в якому живемо, а потім зміни впроваджуємо на рівні регіону, країни. Я щиро вірю, що кожен з вас, хто є на цій програмі, чи є серед її випускників, спроможний творити позитивні зміни в Україні”.

Дмитро Прохоренко, виконавчий директор ТОВ «Endеvour»: «Наша команда пишається, що має можливість долучатися яе партнер до проєктів з розвитку молоді! Ми впевнені, що окрім професійного розвитку, важливим є залучення молоді до розвитку громадського життя краю та розвитку громад. Наше спільне майбутнє, успішність регіону та країни залежить від розвитку потенціалу цих прекрасних молодих людей!»

Катерина Бабич, заступниця директора з розвитку Полтавського краєзнавчого музею, випускниця програми “Молодь змінить Україну” (2018): «Щиро вдячна фонду за програму, спільноту, цінності. Це середовище віри, що все можливо. Програма дала мені розуміння, що брати відповідальність – це можливо, це про дію, про реалізацію мрій».

Богдан Михальчук, координатор програми “Молодь змінить Україну – Полтавщина”, менеджер спільноти випускників програм фонду: “Програма “Молодь змінить Україну – Полтавщина” –  це про знання, позитивні дії в громадах та про спільноту. Спільноту патріотичних, професійних, порядних та відповідальних особистостей, які уже змінюють свої громади та Україну. Бажаю кожному учаснику та учасниці взяти максимум від програми та впевнено рухатися до поставлених цілей!

Локальними координаторами #МЗУ_Полтавщина, як традиційно й усіх інших наших проєктів, є випускники та випускниці програм фонду.  Координацію трьох шкіл місцевого розвитку уже другий рік поспіль на Полтавщині здійснюють Юлія Городчаніна (МЗУ 2013), Леся Турбаєвська (МЗУ 2018) та Анатолій Безпалюк (МЗУ 2013).

Амбасадори фонду Волині, Київщини, Рівненщини та Полтавщини Павло Медина, Світлана Назарук, Вікторія Костюк, Юлія Городчаніна та молодіжні делегати України до ООН Дмитро Томенко та Роман Тимоцко розповіли про проєктні успіхи та невдачі, про виклики перед молоддю сьогодні, подискутували про те, як все ж таки “думати глобально – діяти локально”, а також “чи один у полі воїн?”.
Попереду в учасників та учасниць впродовж місяця триватиме навчальна частина програми по локальних школах, розробка та втілення власних ідей, а також можливість отримати фінансування на їх подальшу реалізацію, або ж стати частиною команди, яка поїде переймати досвід в одну з 7 Європейських країн.
Команда Фонду родини Богдана Гаврилишина на відкритті програми у Полтаві
Фото з локальної школи програми “Молодь змінить Україну – Полтавщина” у Миргодорі
Фото з локальної школи програми “Молодь змінить Україну – Полтавщина” у Пирятині
Фото з локальної школи програми “Молодь змінить Україну – Полтавщина” у c.Петрівка