
“Найцінніше – це інвестиція у людей, адже саме вони творитимуть зміни в Україні і в глобальному світі”. Відкриття програми “Молодь змінить Україну. Полтавщина”.
29 лютого у Києві в приміщенні Бізнес-школи МІМ-Київ відбулося відкриття програми “Молодь змінить Україну. Полтавщина” для 60 учасників та учасниць з різних куточків області.
“Сьогодні ми відкриваємо річний цикл програм фонду і мені дуже приємно, що програма “Молодь змінить Україну. Полтавщина” реалізовується за підтримки місцевого бізнесу, який розуміє важливість інвестицій в освіту молоді та розвиток регіону. Сподіваюся, що співпраця з Полтавською асоціацією бізнесу стане доброю традицією і хорошим прикладом якісної кооперації для впровадження позитивних змін в Україні”, – Олена Бекреньова, голова Фонду родини Богдана Гаврилишина.
“Мені дуже цінно від імені Полтавської асоціації бізнесу бути дотичною до програми “Молодь змінить Україну. Полтавщина” Фонду родини Богдана Гаврлишина, оскільки вона є поштовхом для розвитку нашого регіону. Ви вже є лідерами, якщо ви тут, тому розвивайтеся, дійте сміливо без озирання назад, беріть відповідальність за майбутнє. Саме відповідальність є елементом волі і свободи людини та дає можливість творити зміни”, – голова Полтавської асоціації бізнесу Ірина Бесарабова.
Своїми думками та досвідом з учасниками поділилися випускники програм фонду, зокрема, народна депутатка України Марина Бардіна, селищний голова Немішаєвого Сергій Замідра, начальник відділу з питань місцевого самоврядування Київради Артем Стельмашов, завідувачка сектором міжнародної та міжрегіональної співпраці відділу інвестиційної діяльності та проектного менеджменту виконавчого апарату Полтавської обласної ради Леся Турбаєвська, голова ГО “Нова Полтава” Юлія Городчаніна та regional Liaison officer (Poltava), GIZ Ukraine Анатолій Безпалюк.
“Важливо, щоб цінності, які декларував Богдан Гаврилишин були основою нашого з вами життя. Використовуйте можливості, які виникають на вашому шляху, об’єднуйтеся, реалізовуйте разом проєкти, що змінюватимуть нашу країну”, – народна депутатка України, випускниця програми “Молодь змінить Україну” Марина Бардіна.
Впродовж дня спільно зі спікерами обговорювали питання соціальних інновацій, управління проєктами, ефективної співпраці між владою, громадою та бізнесом на прикладі різних українських кейсів.
“Якщо ви хочете реалізувати великий проєкт, змінити свою громаду, то обов’язково потрібно залучати тих людей, які спроможні робити великі речі. Великі речі притягують людей, які мають більше досвіду, можливостей, ресурсів. Тому треба мріяти великими речами, але водночас робити малі проєкти, щоб люди, які є з вами йдуть пліч-о-пліч на довгу дистанцію, не втомлювалися, щоб відчували і бачили перемоги команди”, – своїм досвідом розбудови успішної громади поділився Роман Іваненко, ініціатор проєкту “Казкове село Бобриця”.
Також дискутували про важливість розвитку креативних індустрій у ситуації, коли все ще великий відсоток наших громадян мають незадоволеними свої базові потреби.
“Подорожуючи в інші країни і повертаючись потім назад в Україну, спробуйте дивитися поміж рядків, зосереджувати свою увагу не на інфраструктурних речах, а на культурі, інноваціях. Це той шлях, ті дії, акцент на яких дозволить нашій країні набрати обертів для позитивних змін. Згідно досліджень, кожен вкладений долар в креативні проєкти повертається мінімум 4 доларами у бюджет міста, громади чи країни загалом. Тому я переконаний, культура – на часі!”, – Денис Блощинський, співзасновник 42 Event Agency та фундації соціальних інновацій “З країни в Україну”.
Своїм досвідом розбудови успішних громад поділилися Олександр Ісип, експерт з місцевого самоврядування і Кобеляцький міський голова 1998-2015, Роман Іваненко, ініціатор проєкту “Казкове село Бобриця” та Сергій Замідра, селищний голова Немішаєвого. Про візуальну складову і невід’ємну частину брендингу міст та регіонів розповів Дмитро Буланов, дизайнер, співавтор айдентики туристичного бренду України, автор бренду Запоріжжя.
“Найцінніше – це інвестиція у людей, адже саме вони творитимуть зміни як в Україні, так і в глобальному світі. Ми вже давно не живемо лише в Україні, а світ став глобальним. Саме тому ми повинні разом вирішувати питання про поводження зі сміттям, про оптимізацію транспортних потоків, про створення молодіжних центрів, вивчення історії країни. Ці й багато інших питань є дуже важливими, і завдяки програмі “Молодь змінить Україну” та можливості вивчати іноземний досвід, щоб впроваджувати його потім в Україні, відбувається найцінніша інвестиція – інвестиція в молодь, яка потім повертається у свої міста і творить зміни на місцях”, – Ірина Озимок, керівниця програми місцевого економічного розвитку Western NIS Enterprise Fund.
І на останок хочеться завершити словами Олександра Яреми, голови Держагентства розвитку молоді та громадянського суспільства, які він сказав на одній із зустрічей фонду ще 2 роки тому: “Молодь не змінить, а уже змінює Україну!” Команда ж Фонду намагатиметься всіляко сприяти втіленню якісних змін завдяки реалізації освітніх проєктів, які відкривають доступ до нових знань та об’єднують активних, патріотичних молодих людей з різних куточків нашої держави.
Більше світлин з відкриття програми “Молодь змінить Україну” дивіться тут.