Новий проєкт Фонду Родини Богдана Гаврилишина: FASHION VS FAKES

Віртуальна дійсність з кожним днем стає все більшою частиною життя сучасної людини. Кількість інформації збільшується з величезною швидкістю, відкриваючи нові можливості та небезпеки. Фейки — неправдива або частково правдива інформація, що поширюється з певною метою — одна зі значимих загроз віртуальної реальності. І не тільки віртуальної, адже сьогодні фейки, в широкому значенні цього слова, стали “другою” нормою в багатьох сферах життя: дизайні, медіа, політиці, освіті. Однак, причина масового прийняття фейків як норми ховається у свідомості особистості, навичках критичного мислення та інформації, яку вона споживає. Так, за даними дослідження USAID-INTERNEWS, «майже 60 % українців, віком від 18 до 65 років, не схильні до критичного мислення. Лише 11 % змогли відрізнити фейки».

Опанування навичок критичного мислення є ключовою компетенцією сучасної людини. Саме тому, ми створили проєкт FASHION VS FAKES, орієнтований на молодь, яка максимально інтегрована в інформаційну реальність та живе, відчуває, мислить, діє та планує своє майбутнє невідривно від мережі інтернет та сучасних гаджетів.

Проєкт FASHION VS FAKES це іннноваційний крос-секторальний освітній проєкт на перетині моди, культури та медіа екології. Ініціатором проєкту є Фонд Родини Богдана Гаврилишина за фінансової підтримки Міжнародного Фонду Відродження.

Аудиторія проєкту — молодь віком 16-25 років, залучена до сектору креативних індустрій.

Мета проєкту — розвиток критичного мислення серед молоді зі сфери креативних індустрій, зокрема з малих міст та містечок України, що формують культурне та ціннісне інформаційне поле в своїх спільнотах.

Основна частина проєкту — медіа освітня кампанія —  буде реалізована в медіаінформаційному просторі та на сторінках соцмереж впродовж вересня-жовтня 2020 року.

 

Кульмінація проєкту відбудеться у Києві 31 жовтня з 11:00 до 14:00: офлайн у Peremoga Space, онлайн – на сторінці фонду у Facebook.

Під час заключного заходу “Перформанс про медіаграмотність” планується проведення низки інноваційних освітніх заходів:

  • Лекції-перфоменсу

Знана експертка у сфері медіаекології Альона Романюк розповість про гучні світові та українські фейки, їх виникнення, вплив, канали поширення;

  • Створення фешн об’єктів у режимі реального часу

Під час лекції будуть створені та проілюстровані 5 модних об’єктів — дощовики, ілюстровані засобом візуального сторітелингу професійною скрайберкою Юлією Кнюпою.  Дизайнерка дощовиків — переможниця конкурсу молодих дизайнерів Галина Васеніна.

  • Модного показу

Презентація модних і сенсових об’єктів гардеробу — атрибутів критичного мислення, які “захищають” від потоків неправдивої інформації.

  • Воркшопу зі скрайбінгу

Воркшоп «Знешкодь фейк» зі створення візуальних нотаток від експертки зі скрайбінгу. До участі запрошуватиметься молодь, яка своїми креативними проєктами прагне змінювати простір навколо себе на краще.

Стати частиною проєкту та борцем проти фейків може кожен, написавши нам в месенджер у Facebook.