Онлайн навчання у часі карантину. Досвід програми “Молодь змінить Україну. Полтавщина”

“Молодь змінить Україну. Полтавщина” стала для нашого фонду унікальною програмою. Вперше за підтримки місцевого бізнесу вдалося охопити молодь з усіх куточків Полтавської області і провести школи місцевого розвитку не лише у Полтаві, а й в Опішні та Щербанях. Також через введення в країні карантину ми швидко переналаштувати методологію під онлайн формат і отримали новий досвід, який плануємо перенести на інші наші освітні програми. 

“Програма «МЗУ Полтавщина» є дуже особливою для фонду. І вона вийшла дуже унікальною в усьому. Ми вперше проводили навчання не тільки у великих містах чи обласних центрах, а й в селищах міського типу. Програму підтримав місцевий бізнес з  “Полтавської асоціації бізнесу”, який зацікавлений у розвитку регіону і тому готовий інвестувати у розвиток молоді. Частина програми і захист проєктів вперше відбувалися в онлайн форматі – і це зробило її ще більш насиченою та ефективною. Це піонерський досвід, який точно вплине на всі наші подальші програми”, – Олена Бекреньова, голова Фонду родини Богдана Гаврилишина.
Нам вдалося провести дуже якісний відбір, обравши з 197 претендентів 60 учасників та учасниць, які проходили інтенсивне навчання упродовж 2 місяців. Важливу роль у якісному проведенні програми зіграла команда локальних координаторів та координаторок, які добре знають особливості регіону, його сильні сторони, те, що потрібно поліпшити і потреби місцевої молоді. Також вони є випускниками програми “Молодь змінить Україну” попередніх років і саме це допомагає ціннісному наповненню навчання, побудові мережі активної молоді у регіоні.
“Учасники та учасниці “МЗУ. Полтавщина” дуже мене надихають! Хоча їхні проєкти і різні між собою – у когось соціальні, у когось креативні, у когось освітні чи екологічні, але все ж є у них цей спільний драйв, якась позитивна енергія і тепло. Певна, що це все переросте у позитивні зміни у спільнотах, де вони живуть і працюють,” – Вікторія Климчук-Длугач, національна координаторка програми “Молодь змінить Україну”.
А щоб і ви могли переконатися у позитивній атмосфері впродовж навчання, рекомендуємо переглянути це коротеньке відео зі шкіл місцевого розвитку.
Наша програма, як і багато інших, зіштовхнулася з викликами карантину, завдяки чому:
– вперше додали до трьох звичних – повноцінний навчальний онлайн-модуль;
– вперше провели онлайн-захист проєктів;
– 46 учасників та учасниць презентували свої напрацювання та отримали фахові коментарі для поліпшення власних проєктів від 8 експертів та експерток. Завдяки цим коментарям вони зможуть підкоригувати свої проєктні заявки, а до рекомендацій від експертів тепер завжди можна повернутися, адже вони є у письмовому форматі;
–  провели підсумки шкіл місцевого розвитку з учасниками та учасницями програми в онлайн форматі і отримали багато чудових відгуків від молоді Полтавщини.
Аліна Василенко, учасниця програми: “Від початку програми відчуваєш відповідальність, що обрали саме тебе серед майже 200 молодих людей, а також, що повірили в наш проєкт. Є велике бажання довести все задумане до кінця, реалізувати свій проєкт якнайкраще. Я відчуваю підтримку кожного в команді: від учасників до фонду”.    

Андрій Романов, учасник програми: “Презентація проєкту, яку ми через введення карантину мали записати на відео, дала новий досвід. Такий формат вчить аналізувати самого себе, бачити наче збоку те, над чим потрібно працювати. Вважаю, що ті, хто захистили свої проєкти, зробили великий стрибок у своєму зростанні як професіоналів”.

І хоч програма стала для нас, з одного боку, викликом, але з іншого – полем для розвитку, нових можливостей та оновлення нашої навчальної методики.  Ми у фонді надзвичайно тішимося прекрасними результатами шкіл місцевого розвитку і чекаємо на реалізацію десятків нових проєктів у регіоні. Наші учасники та учасниці – активна молодь з усіх куточків Полтавщини, їхня наснага у навчанні та щире бажання розвитку для свого регіону надихає нас для подальшої роботи над програмами для молоді.
Інвестиції в освіту і підтримку програм для молоді на прикладі нашої співпраці з “Полтавською асоціацією бізнесу” є успішним кейсом для бізнесу з інших регіонів. Проведіть програму “Молодь змінить Україну” для молоді у вашій області!