Переможці програми “Молодь змінить Україну – 2019”

20 липня на літній зустрічі учасників програм Фонду родини Богдана Гаврилишина стали відомі імена 54 переможців програми “Молодь змінить Україну” (МЗУ). З них 41 учасник/учасниця МЗУ поїдуть у навчальні поїздки в одну з 6 країн Європи, а 13 молодих людей – отримають фінансову підтримку на реалізацію власних проектів.  

Нагадаємо, що Фонд родини Богдана Гаврилишина у цьому році отримав 630 заявок, з яких 244 молоді людини відвідали 4 навчальні модулі у 10 школах місцевого розвитку: Білій Церкві, Дніпрі, Івано-Франківську, Житомирі, Луцьку, Одесі, Слов’янську, Умані, Харкові та Чернівцях. Урочисте відкриття програми відбулося 6 квітня у Києві для молоді з різних куточків України. Наприкінці весни після інтенсивного навчання 190 учасників програми презентували свої проекти, а 132 з них вже у липні прозвітували про здійснені кроки по їх реалізації.

Критеріями відбору на поїздку були високий рівень володіння англійською мовою та якісний звіт по реалізації проекту. Ми враховували те, наскільки уважно та відповідально заповнена звітна форма, чи добре спланований бюджет, чи багато активностей по проекту і чи вони мають підтвердження. Важливим критерієм також було те, чи проект дійсно змінить життя громади, має партнерства, відповідає цінностям Фонду.

Усі ці критерії були важливими при обранні переможців і малих грантів, проте критерій відмінного знання англійської мови мав дещо менший вплив, ніж до тих учасників, кого обрали до поїздок.

Переможці навчальних поїздок восени 2019 року поїдуть вивчають досвід країн, які досягли високого рівня людського та економічного розвитку. Такими країнами є: Австрія, Німеччина, Норвегія, Польща, Швейцарія, Швеція. Саме їх визначив Богдан Гаврилишин, адже вважав, що досвід цих країн допоможе молоді – учасникам програми – побудувати нову якісну державу. Усі ці країни, на думку Богдана Гаврилишина, мають наступні характеристики:

  •       повна політична свобода (прозорість і відкритість влади);
  •       певний рівень економічного добробуту для всього населення;
  •       соціальна справедливість, особливо у сферах освіти, охорони здоров’я, безробіття, пенсійного забезпечення;
  •       симбіотичне співжиття з біосферою (природою, довкіллям), а не її експлуа­тація, руйнування та забруднення.

Польща відповідає кільком з названих характеристик, але вона пройшла цікаву ментальну, економічну і політичну трансформації у 80-х і 90-х роках, що є надзвичайно корисним для нашої країни досвідом. 

Отже, ПЕРЕМОЖЦЯМИ НАВЧАЛЬНИХ ПОЇЗДОК МЗУ-2019 є:

 

 

ПЕРЕМОЖЦЯМИ МАЛИХ ГРАНТІВ МЗУ-2019 є: