
ПОШУК ШЛЯХІВ ВЗАЄМОДІЇ МІЖ ІНІЦІАТИВАМИ. Initiatives of Changes в гостях у Фонді родини Богдана Гаврилишина.
“Зміни можливі, головне – починати з себе і рухатися вперед!” – основний меседж зустрічі з представниками Initiatives of Change Джоном Бондом і Маюром Шахом , яка відбулася у Фонді родини Богдана Гаврилишина.

Дуже вразила розповідь Джона Бонда (John Clouston Bond), який як приклад діяльності організації і її вплив на мільйони людей розповів історію про ініціативу National Sorry Day в Австралії. У цей день австралійці вшановують пам’ять так званого “вкраденого покоління” аборигенів континенту. З 1909 по 1969 діти аборигенів масово вилучалися у батьків і виховувалися поза родинами, а спілкування з батьками заборонялося. Кевін Радд став першим прем’єр-міністром Австралії, який у 2008 році знайшов у собі сили публічно вибачитися перед аборигенами від імені австралійського уряду. Однак першочергово про важливість такого вибачення заговорили прості люди, мешканці Австралії. Подивіться відео, воно пройняло кожного, хто був на зустрічі.
Про подібну ситуацію, але в Україні, згадав Артем Стельмашов – член асоціації учасників програми “Молодь змінить Україну”. 17 травня 2005 року відбулися жалобні збори з нагоди річниці депортації кримськотатарського народу зі своєї історичної батьківщини до Сибіру і Центральної Азії. Тодішній прем’єр-міністр Криму Анатолій Матвієнко від імені влади попросив у репатріантів вибачення за злочини перед кримськотатарським.
Дуже шкода, що кримські татари, вирішивши значну кількість проблем з українською владою, зараз опинилися перед викликами, які значно серйозніші за всі попередні у цьому столітті, – Артем Стельмашов.
На зустрічі дізналися про програму LeadforChange – Ініціативу змін в Індії для молоді, яка спрямована допомогти їм знайти більш глибоке значення і високі цілі життя та самим стати тими змінами, які вони хочуть бачити у нашому світі. LeadforChange відбувається на Азійському плато – це Міжнародний навчально-конференційний центр Ініціатив змін, розташований на озері Панчані, посеред флори та фауни, де спокійна атмосфера сприяє повільному пливу думок, допомагає почути один одного й виразити свої ідеї. Учасники – це молодь віком приблизно 18-35 років з усіх куточків світу.
Маюр Шах (Mayur Shah) запрошував приєднуватися до цієї програми й активну українську молодь.
Ми ж, у свою чергу, поділилися досвідом організації програмам Фонду родини Богдана Гаврилишина і ініціативами, що реалізовують учасники наших програм, кожен день створюючи краще майбутнє нашої країни.
Дружня атмосфера зустрічі сприяла також спогадам про історії з життя як Богдана Гаврилишина і його мандрівок до Індії та Австралії, так і мотивуючим до роздумів та дій історіям від наших гостей. І, звісно, ми спробували солодкі і дуже гострі індійські смаколики :-).