Презентація програми “Молодь змінить Україну” в Міністерстві молоді та спорту

21 травня відбулася презентація програми «Молодь змінить Україну» Фонду родини Богдана Гаврилишина у Міністерстві молоді та спорту України.

З вітальним словом до учасників зустрічі виступили заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема, голова Фонду родини Богдана Гаврилишина Олена Бекреньова та національний координатор програми “Молодь змінить Україну” Вікторія Климчук.

Олександр Ярема підкреслив важливість реалізації регіональних програм для молоді, особливо тих, які допомагають отримувати сучасні знання та навички, що сприятимуть якісним змінам в Україні. Актуальним є і те, що програма Фонду родини Богдана Гаврилишина повністю відповідає основному пріоритету Міністерства молоді та спорту на цей рік, який полягає у збільшенні участі молодих людей у процесі прийняття рішень на різних рівнях: починаючи від громади і закінчуючи національним рівнем.

Імпонує той факт, що фокус програми «Молодь змінить Україну» спрямований на регіональний вимір, а також те, що планується підтримка ініціатив місцевого розвитку. Для нас також важливо, що незалежно від того, який регіон та якої величини населений пункт, є можливість створити систему взаємодії між представниками органів влади, громадянського суспільства, благодійними організаціями, бізнесом і, власне, вибудувати цю системну взаємодію місцевого розвитку. Тому дуже цінним є те, що ця програма не лише про навчання, а й про підтримку місцевих ініціатив – підкреслив Олександр Ярема.

Олена Бекреньова та Вікторія Климчук презентували оновлену програму «Молодь змінить Україну». Варто підкреслити, що у цьому році відбудеться не лише відбір команд, які поїдуть у шість країн Європи вивчати європейський досвід ефективного управління, як це відбувалося, починаючи з 2012 року. У межах програми передбачається модульна система навчання в межах локальних шкіл у шести містах України (Вінниці, Тернополі, Чернігові, Черкасах, Полтаві та Запоріжжі), а також надання мікро грантів на реалізацію найбільш перспективних регіональних проектів.

Потенційними учасниками програми є молоді люди у віці від 20 до 35 років, які є активістами громадських організацій, державними службовцями, чинними депутатами міських, районних та обласних рад та представники соціального бізнесу. Це молоді громадяни, які пов’язують своє майбутнє з Україною і прагнуть позитивних змін для країни. Вони мають певні знання про світ та володіють іноземними мовами. Вони є професійні, етичні, активні в громадському чи політичному житті та вміють працювати в команді.

Участь молодих регіональних лідерів у програмі «Молодь змінить Україну» дозволить їм отримати нові знання та систематизувати їх для практичного застосування в межах своїх компетенцій на місцях, отримати фінансову підтримку на старті проекту та прямий доступ до міжнародного досвіду. Програма допоможе налагодити зв’язки з активістами з інших регіонів України, розширити горизонти та вибудувати широку мережу ділових контактів. На сьогодні учасниками програми «МЗУ» попередніх років створена асоціація, яка складається більш ніж з 500 молодих людей, що працюють у Верховній Раді, міністерствах, міських радах та держадміністраціях, керують масштабними соціальними проектами, чи розвивають власний бізнес.

Податися на участь у програмі можна до 25 травня, заповнивши аплікаційну форму за цим посиланням: https://goo.gl/ZeDbW1