Перші проекти учасників програми “Молодь змінить Україну” після поїздки до Німеччини у березні 2018.

Протягом тижня, з 19 по 23 березня, шестеро київських службовців мали можливість ознайомитися з досвідом місцевого самоврядування у Берліні та Дрездені. Якою побачили  Німеччину учасники програми “Молодь змінить Україну” ми уже розповідали раніше у статті “Польові дослідження німецьких практик. Зможемо перейняти досвід?” (автор: Артем Стельмашов).

 

Важливим ж є те, як отриманий досвід буде використано учасниками програми, адже місією Фонду є збільшувати критичну масу молодих активних людей, які будуть рушієм змін в Україні.

Саме тому програма не закінчується в аеропорту України по поверненню учасників із однієї з 6 країн Європи. Фактично, їхня діяльність лише починається.

Пройшло майже три тижні після поїздки до Німеччини нашої групи і настав час почути не просто звіт, а й ті плани, які реалізовуватимуть молоді та амбітні спеціалісти Київської міської ради.

Зустріч відбулася 11 квітня у стінах Київської міської ради.

 

То ж над чим працюватимуть київські службовці? 

Робота уже ведеться по таких напрямках:

❏Презентація кращих практик Німеччини щодо залучення громадян до прийняття рішень, інструментів прямої та електронної демократії,  функціонування відкритих просторів і громадського бюджету посадовим особам органів місцевого самоврядування та громадськості;

❏Розробка проекту рішення щодо співпраці органів місцевого самоврядування з громадськими організаціями та благодійними фондами;

❏Запровадження Всеукраїнського громадського бюджету;

❏Залучення соціально відповідального бізнесу до реалізації проектів громадського бюджету.

 

Зокрема, після зустрічі у Берліні з центральним офісом Democracy Reporting International команда  зустрілася з Democracy Reporting International Ukraine та обговорили питання співпраці, зокрема, можливості досліджень, круглих столів і конференцій щодо реалізації громадського бюджету та інших інструментів прямої демократії, в тому числі, на загальнодержавному рівні.

Якщо ви зацікавлені у питаннях створення й ефективного функціонування Всеукраїнського громадського бюджету, активісти даного проекту запрошують прийняти участь в опитуванні, заповнивши анкету та поширивши її для подальшого заповнення своїм знайомим, друзям, однодумцям.

Ми ж слідкуватимемо за ініціативами команди та сприятимемо втіленню їхніх проектів.