Молодь змінить Україну

Програма для молодих патріотичних українців, активних у громадському житті країни, які готові бути рушійною силою ефективних змін в Україні з урахуванням європейського досвіду.

Участь молодих лідерів з різних куточків країни у програмі «Молодь змінить Україну» дає можливість отримати нові знання та підготуватися до їхнього практичного втілення у різноманітних сферах діяльності, а також шанс здобути фінансову підтримку на початку реалізації свого проекту чи отримати міжнародний досвід. Програма допомагає залучити активну молодь з різних регіонів України, розширити світогляд і побудувати сильну мережу молодих людей, які відіграватимуть важливу роль у трансформації країни.

Більш ніж 1050 молодих людей стали випускниками та випускницями програми «Молодь змінить Україну». Вони є народними депутатами та депутатками, працюють у Верховній Раді, міністерствах, міських радах та держадміністраціях, керують масштабними соціальними проектами, чи розвивають власний бізнес. Випускники та випускниці створили асоціацію.

За час існування програми, учасники та учасниці здійснили 99 навчальних поїздок та отримали 33 малих гранти на втілення власних проєктів.

“Ми почали з мрії про те, якою повинна бути наша країна. Адже природній і людський потенціал її величезний, а теперішній стан дуже поганий.
Мрія перетворилася на план. У 2012 році було започатковано програму “Молодь змінить Україну”, щоб допомогти країні пройти процес трансформації та перетворитися на ефективну країну.  Вона працює понад мої сподівання. Я дуже гордий за учасників Програми. Я вже багато навчився, спілкуючись із ними і читаючи їхні статті”, – Богдан Гаврилишин.

 

Фонд родини Богдана Гаврилишина продовжує справу великого українця. Програма “Молодь змінить Україну”  розширюється, розвивається та надає унікальні освітні можливості для все більшої кількості молоді з усіх регіонів України.

 

Зокрема, уже влітку 2021 року розпочнеться регіональна програма  “Молодь змінить Україну – Полтавщина 2021” у трьох населених пунктах Полтавської області. Програма реалізується за підтримки місцевого бізнесу – мережі соціальних магазинів “Аврора“.

60 полтавчанок та полтавців навчаться якісно впроваджувати зміни в громаді.  Учасники та учасниці отримають знання та компетенції з проєктного менеджменту, реалізують власні проєкти та матимуть можливість виграти малий грант або навчальну поїздку до однієї із шести європейських країн: Норвегії, Швеції, Австрії, Німеччини, Польщі або ж Швейцарії. 

Реєстрація на програму “Молодь змінить Україну – Полтавщина 2021” буде доступною з 31 травня до 14 червня за цим посиланням!

ЕТАПИ ПРОГРАМИ “МОЛОДЬ ЗМІНИТЬ УКРАЇНУ – ПОЛТАВЩИНА 2021”:

I етап (липень 2021 року) 

Комбіноване навчання у школах локального розвитку

Учасники програми отримують знання у двох спрямуваннях: змінотворчість національного та місцевого рівнів та проєктний менеджмент. Серед тем вивчення будуть: проєктний менеджмент, фандрейзинг, ефективне управління, змінотворчість, інновації та інші теми.

Спікерами шкіл є запрошені експерти та експертки національного рівня, регіональні експерти / лідери думок, ментори асоціації «Молодь змінить Україну».

Навчання відбуватиметься у змішаній формі:

 • 03.07.2021-04.07.2021 – І навчальний офлайн-модуль у школах локального розвитку Полтавщини (за умови сприятливої епідеміологічної ситуації);
 • 06.07.2021 та 08.07.2021 –  ІІ онлайн-лекторії;
 • 17.07.2021-18.07.2021 – ІІІ навчальний офлайн-модуль у школах локального розвитку Полтавщини (за умови сприятливої епідеміологічної ситуації).

Паралельно відбуватиметься самостійна робота учасників та учасниць з опрацювання онлайн-курсу з проєктного менеджменту та робота з унікальним чат-ботом з проєктного менеджменту в Telegram.

Навчання завершується онлайн-захистом проєктів місцевого розвитку 22 липня.

II етап (серпень 2021-вересень 2021)

Зосереджений на реалізації проєктів місцевого розвитку, які були розроблені учасниками та учасницями із застосуванням знань, отриманих на навчальних модулях. Учасники та учасниці звітують про втілення проєктів, а менеджери програми визначають найуспішніші з них, які відповідають вимогам Фонду, та отримають підтримку у вигляді малих грантів або навчальних поїздок до 1 з 6 країн Європи.

III етап (жовтень-грудень 2021)

Навчальні поїздки до країн Європи: Швеції, Швейцарії, Австрії, Великої Британії, Польщі, Німеччини або Норвегії. Автори найбільш успішних проєктів матимуть можливість отримати малий грант для реалізації своєї ідеї або взяти участь у навчальній поїздці до однієї з країн, що відповідають критеріям, напрацьованим Богданом Гаврилишиним. Навчальні поїздки можливі виключно за умови сприятливої епідеміологічної ситуації, а право на поїздку переможцями не втрачається.

Результати усіх трьох етапів представляються на щорічній конференції для учасників MZU Annual Meeting.

Впродовж 2018-2020 років програма “Молодь змінить Україну” охопила усі області України. 

Лише за останні 2 роки Фонд родини Богдана Гаврилишина надав можливість навчальної поїздки до однієї з 6 країн Європи 99 учасникам та учасницям МЗУ. Малі гранти отримали 33 проєкти.

Реєстрація на програму “Молодь змінить Україну – Полтавщина 2021” буде відкритою з 31 травня до 14 червня 2021 року за посиланням: https://forms.gle/G5rF1D56eawZEKsk7

Станом на зараз відбувається обрання трьох населених пунктів Полтавщина, де буде проводитися програма.
Долучитися до вибору можна тут: https://forms.gle/r2HM3e3UdAQt8HBX8

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО СПІЛЬНОТИ УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ, ЯКА ЗМІНЮЄ УКРАЇНУ!

 

САЙТ ПРОГРАМИ – mzu.bhfamily.org

ПРО ПРОГРАМУ “МОЛОДЬ ЗМІНИТЬ УКРАЇНУ” читайте:

 • Обираємо три населені пункти для проведення програми “Молодь змінить Україну. Полтавщина”! (детальніше)
 • Онлайн навчання у часі карантину. Досвід програми “Молодь змінить Україну. Полтавщина” (2020)
 • Відео з щорічної літньої зустрічі випускників програм фонду MZU Summer Gathering (Полтава, 2020)
 • Онлайн презентації проєктів місцевого розвитку. Досвід молоді Полтавщини (відео)

 • Школи місцевого розвитку програми “Молодь змінить Україну. Полтавщина” (2020)
 • Відкриття програми “Молодь змінить Україну. Полтавщина” (2020)
 • Щорічна зустріч випускників програм Фонду родини Богдана Гаврилишина (2019)
 • Переможці програми “Молодь змінить Україну – 2019” детальніше
 • Літня щорічна зустріч випускників MZU Summer Gathering 2019
 • Молодь змінить Україну: місцеві школи розвитку, навчальні поїздки за кордон, що далі? стаття
 • Хвилю молодіжних ініціатив та системних рішень запущено: підсумки 10 шкіл місцевого розвитку програми “Молодь змінить Україну” (2019)
 • Команда МЗУ долучається до благодійного “Пробігу під каштанами” – стаття
 • “Хочеш змін? Будь зміною!”. Як відбулося відкриття шкіл місцевого розвитку програми “Молодь змінить Україну-2019”? Відео.
 • Досвід Австрії для України. Інтерв’ю з учасницею програми “Молодь змінить Україну” Вікторією Старцевою
 • Літня зустріч учасників програми MZU Summer Gathering 2018 
 • Перші проекти учасників програми “Молодь змінить Україну” після поїздки до Німеччини у березні 2018 – квітень 2018
 • Фонд родини Богдана Гаврилишина урочисто відкрив програму “Молодь змінить Україну” – 2 червня 2018
 • Екватор навчальної частини програми “Молодь змінить Україну” – 15-16 червня 2018
 • ЯК МОЛОДЬ ЗМІНЮВАТИМЕ МІСТА УКРАЇНИ? Підсумки проведення регіональних шкіл програми “Молодь змінить Україну” Фонду родини Богдана Гаврилишина – липень 2018
 • Літня зустріч молоді з шести регіонів України на MZU Summer Gathering – 18 серпня 2018