Молодь змінить Україну

Програма для молодих патріотичних українців, активних у громадському житті країни, які готові бути рушійною силою ефективних змін в Україні з урахуванням європейського досвіду.

Участь молодих лідерів з різних куточків країни у програмі «Молодь змінить Україну» дає можливість отримати нові знання та підготуватися до їхнього практичного втілення у різноманітних сферах діяльності, а також шанс здобути фінансову підтримку на початку реалізації свого проекту чи отримати доступ до міжнародних досвіду. Програма допомагає залучити активну молодь з різних регіонів України, розширити їхній горизонт і побудувати сильну мережу молодих людей, які відіграватимуть важливу роль у трансформації країни.

Більш ніж з 800 молодих людей стали випускниками та випускницями програми «Молодь змінить Україну». Вони є народними депутатами та депутатками, працюють у Верховній Раді, міністерствах, міських радах та держадміністраціях, керують масштабними соціальними проектами, чи розвивають власний бізнес. Випускники та випускниці створили асоціацію.

“Ми почали з мрії про те, якою повинна бути наша країна. Адже природній і людський потенціал її величезний, а теперішній стан дуже поганий.
Мрія перетворилася на план. У 2012 році було започатковано програму “Молодь змінить Україну”, щоб допомогти країні пройти процес трансформації та перетворитися на ефективну країну.  Вона працює понад мої сподівання. Я дуже гордий за учасників Програми. Я вже багато навчився, спілкуючись із ними і читаючи їхні статті, – Богдан Гаврилишин.

 

Фонд родини Богдана Гаврилишина продовжує справу великого українця. Програма “Молодь змінить Україну”  розширюється, розвивається та надає унікальні освітні можливості для все більшої кількості молоді з усіх регіонів України

ЕТАПИ ПРОГРАМИ:

I етап (березень-травень)

Школи місцевого розвитку:

Учасники програми отримують знання в галузі місцевого урядування та управління проєктами на теми, пов’язані з соціальними інноваціями та креативними індустріями. Інтенсивне модульне навчання поєднує теорію, практичні кейси та індивідуальну роботу над проєктами, створене таким чином, щоб допомогти учасникам підготувати та негайно втілити власні проекти місцевого розвитку. Спікерами шкіл є запрошені експерти національного рівня, регіональні експерти / лідери думок, ментори асоціації «Молодь змінить Україну».  Школи місцевого розвитку розпочинаються спільним відкриттям в Києві та продовжується у кількох містах України одночасно. 

II етап (червень-липень)

зосереджений на реалізації проектів місцевого розвитку, які були розроблені учасниками з застосуванням знань, отриманих на навчальних модулях. Менеджери програми відслідковують впровадження проектів та визначають найуспішніші з них, які відповідають вимогам Фонду, та отримають підтримку у вигляді малих грантів. Підсумком етапу є щорічна літня зустріч учасників та випускників програми – MZU Summer Gathering.

III етап (вересень-листопад)

навчальні поїздки до країн Європи: Швеції, Швейцарії, Австрії, Польщі, Німеччини та Норвегії. Автори найбільш успішних проектів мають можливість отримати малий грант для реалізації своєї ідеї або взяти участь у навчальній поїздці до однієї з країн, що відповідають критеріям, напрацьованими Богданом Гаврилишиним.

Результати усіх трьох етапів представляються на щорічній конференції для учасників MZU Annual Meeting.

 

У 2018-2019 роках програма “Молодь змінить Україну” проходила у локальних школах 16 міст України: Полтава, Запоріжжя, Тернопіль, Вінниця, Черкаси, Чернігів, Біла Церква, Дніпро, Івано-Франківськ, Житомир, Луцьк, Одеса, Слов’янськ, Умань, Харків та Чернівці.

Лише за останні 2 роки Фонд родини Богдана Гаврилшина надав можливість навчальної поїздки до однієї з 6 країн Європи 86 учасникам та учасницям МЗУ. Малі гранти отримали 26 проєктів.

Відбір на програму “Молодь змінить Україну – 2020” буде оголошено всередині лютого.

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО СПІЛЬНОТИ УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ, ЯКА ЗМІНЮЄ УКРАЇНУ!

 

САЙТ ПРОГРАМИ – mzu.bhfamily.org

ПРО ПРОГРАМУ “МОЛОДЬ ЗМІНИТЬ УКРАЇНУ” читайте:

 • Щорічна зустріч випускників програм Фонду родини Богдана Гаврилишина (2019)

 • Переможці програми “Молодь змінить Україну – 2019” детальніше

 • Літня щорічна зустріч випускників MZU Summer Gathering 2019

 • Молодь змінить Україну: місцеві школи розвитку, навчальні поїздки за кордон, що далі? стаття

 • Хвилю молодіжних ініціатив та системних рішень запущено: підсумки 10 шкіл місцевого розвитку програми “Молодь змінить Україну” (2019)

 • Команда МЗУ долучається до благодійного “Пробігу під каштанами” – стаття

 • “Хочеш змін? Будь зміною!”. Як відбулося відкриття шкіл місцевого розвитку програми “Молодь змінить Україну-2019”? Відео.

 • Досвід Австрії для України. Інтерв’ю з учасницею програми “Молодь змінить Україну” Вікторією Старцевою

 • Літня зустріч учасників програми MZU Summer Gathering 2018 

 • Перші проекти учасників програми “Молодь змінить Україну” після поїздки до Німеччини у березні 2018 – квітень 2018

 • Фонд родини Богдана Гаврилишина урочисто відкрив програму “Молодь змінить Україну” – 2 червня 2018
 • Екватор навчальної частини програми “Молодь змінить Україну” – 15-16 червня 2018

 • ЯК МОЛОДЬ ЗМІНЮВАТИМЕ МІСТА УКРАЇНИ? Підсумки проведення регіональних шкіл програми “Молодь змінить Україну” Фонду родини Богдана Гаврилишина – липень 2018

 • Літня зустріч молоді з шести регіонів України на MZU Summer Gathering – 18 серпня 2018