Молодь змінить Україну

Програма для молодих патріотичних українців, активних у громадському житті країни, які готові бути рушійною силою ефективних змін в Україні з урахуванням європейського досвіду.

На сьогодні учасниками програми «Молодь змінить Україну» попередніх років створена асоціація, яка складається більш ніж з 800 молодих людей, що працюють у Верховній Раді, міністерствах, міських радах та держадміністраціях, керують масштабними соціальними проектами, чи розвивають власний бізнес.

“Ми почали з мрії про те, якою повинна бути наша країна. Адже природній і людський потенціал її величезний, а теперішній стан дуже поганий.
Мрія перетворилася на план. У 2012 році було започатковано програму “Молодь змінить Україну”, щоб допомогти країні пройти процес трансформації та перетворитися на ефективну країну.  Вона працює понад мої сподівання. Я дуже гордий за учасників Програми. Я вже багато навчився, спілкуючись із ними і читаючи їхні статті, – Богдан Гаврилишин.

 

Фонд родини Богдана Гаврилишина продовжує справу великого українця і у цьому році ще більше молоді зможе долучитися до програми “Молодь змінить Україну”.

Нагадаємо, що у 2018 році програма відбувалася у Вінниці, Запоріжжі, Полтаві, Тернополі, Черкасах та Чернігові.

У 2019 році програма “Молодь змінить Україну” відбуватиметься у таких містах: 

 • Біла Церква
 • Дніпро
 • Івано-Франківськ
 • Житомир
 • Луцьк
 • Одеса
 • Слов’янськ
 • Умань
 • Харків
 • Чернівці

ДЛЯ КОГО ПРОГРАМА:

 • Молодь віком 20-35 років;
 • Представники місцевих органів влади та самоврядування, громадські активісти, представники соціально-відповідального бізнесу та медіа;
 • Мають ідеї проектів місцевого розвитку;
 • Володіють іноземними мовами (оскільки учасники в разі успішного проходження перших етапів програми матимуть змогу участі у навчальній поїздці до європейської країни, знання англійської мови є важливим критерієм відбору).

ЕТАПИ ПРОГРАМИ:

І. Локальні школи МЗУ.

Навчання складатиметься з трьох модулів. Відкриття програми відбудеться 6 квітня у Києві, місцеві модулі відбудуться 19-20 квітня, 3-4 та 17-18 травня. Школи місцевого розвитку відбудуться у наступних містах:  Біла Церква, Дніпро, Івано-Франківськ, Житомир, Луцьк, Одеса, Слов’янськ, Умань, Харків та Чернівці.

Учасники програми отримають знання по темах соціальних інновацій в сфері державного управління та проектного менеджменту. Інтенсивне модульне навчання з поєднанням теорії, практичних кейсів та індивідуальної роботи над проектами допоможе учасникам підготувати і одразу ж реалізовувати власні ідеї місцевого розвитку. Спікерами школи є запрошені експерти національного рівня, регіональні експерти/лідери думок, ментори асоціації «Молодь змінить Україну»

ІІ. Втілення проектів місцевого розвитку (червень – липень 2019 року).

Цей етап передбачає реалізацію проектів місцевого розвитку, які були розроблені учасниками з застосуванням знань, отриманих на навчальних модулях. Менеджери програми відслідковують впровадження проектів та визначають найуспішніші з них, які відповідають вимогам Фонду, та отримають підтримку у вигляді малих грантів.

Пропоновані напрямки проектів:

– розвиток самоврядування та органів самоорганізації;

– формування нової ідентичності та ребрендингу міста/ громади;

– розбудова інфраструктури соціальних інновацій;

– сприяння зростанню довіри та соціальної згуртованості;

– активізація соціального підприємництва;

– розвиток сектору креативних індустрій.

Найкращі з проектів будуть підтримані фінансово через надання мікро грантів на їх реалізацію.

ІІІ. Навчальна поїздка до європейської країни для найуспішніших учасників програми (тривалість – 1 тиждень, осінь 2019).

Найбільш активні учасники, які відповідатимуть усім вимогам програми, у вересні-жовтні 2019 року зможуть відвідати одну з шести країн Європи: Австрія, Німеччина, Норвегія, Швейцарія, Швеція та Польща. Сформовані у групи з 5-6 осіб  впродовж тижня вивчатимуть європейський досвід, а по приїзді ділитимуться з громадськістю результатами свого дослідження.

Обов’язковою умовою є поширення отриманих знань через ЗМІ, друк аналітичних статей, інтерв’ю на радіо та телебаченні про висновки після поїздки.

Результати усіх трьох етапів будуть представлені на щорічній конференції для учасників 7 грудня 2019 року.

РЕЗУЛЬТАТИ ПРОГРАМИ:

Участь молодих регіональних лідерів у програмі «Молодь змінить Україну» дозволить їм отримати нові знання та систематизувати їх для практичного застосування в межах своїх компетенцій на місцях, отримати фінансову підтримку на старті проекту та прямий доступ до міжнародного європейського досвіду.

Програма допоможе налагодити зв’язки з активістами з інших регіонів України, розширити горизонти та вибудувати широку мережу ділових контактів.

ЯК ПОДАТИСЯ НА ПРОГРАМУ?

 • Cтарт реєстрації 14 лютого 2019 року. Уважно заповніть аплікаційну форму програми – https://goo.gl/LdapUQ
 • Останній термін подачі на програму: 14 березня 2019 року включно.

 

САЙТ ПРОГРАМИ – mzu.bhfamily.org

ПРО ПРОГРАМУ “МОЛОДЬ ЗМІНИТЬ УКРАЇНУ – 2018” читайте:

 • Перші проекти учасників програми “Молодь змінить Україну” після поїздки до Німеччини у березні 2018 – квітень 2018

 • Фонд родини Богдана Гаврилишина урочисто відкрив програму “Молодь змінить Україну” – 2 червня 2018
 • Екватор навчальної частини програми “Молодь змінить Україну” – 15-16 червня 2018

 • ЯК МОЛОДЬ ЗМІНЮВАТИМЕ МІСТА УКРАЇНИ? Підсумки проведення регіональних шкіл програми “Молодь змінить Україну” Фонду родини Богдана Гаврилишина – липень 2018

 • Літня зустріч молоді з шести регіонів України на MZU Summer Gathering – 18 серпня 2018

 

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО СПІЛЬНОТИ УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ, ЯКА ЗМІНЮЄ УКРАЇНУ!