СМІЛИВІСТЬ ДІЯТИ ЯК ШЛЯХ ДО ЗМІНИ СВІТОСПРИЙНЯТТЯ. Історія успіху

Поїздка у Норвегію у 2015році в межах програми “Молодь змінить Україну” стала відправним пунктом для Наталії Проць, яка наразі є експертом з розвитку локальної громади.

Серед компетенцій Наталі важливо виділити наступні:

  • надання соціальних послуг у громаді;
  • залучення бюджетних коштів;
  • міжсекторальна співпраця “громада-бізнес-влада”;
  • участь громадськості у процесі прийняття рішень органами влади;
  • адаптація іноземного досвіду для локального розвитку громади.

Підтвердженням знань є досвід реалізації 13 проектів із залученням іноземних партнерів.

Станом на сьогодні Наталія є виконавчим директором Громадської організація «Центр просвітництва та розвитку людини». Це добровільне громадське об’єднання, діяльність якого спрямована на формування гармонійної, всебічно розвиненої особистості, утвердження й збереження тверезості, пропагування здорового способу життя, зміцнення інституту сім’ї, підвищення рівня правової культури та правосвідомості у суспільстві, як необхідних умов духовного, фізичного, морального, економічного та демографічного відродження України.

Мислити глобально, мріяти та вірити, але при тому діяти, діяти і ще раз діяти. Може не відразу видно той результат, може на шляху перепони та спокуси, може не раз хочеться здатися і обрати легші шляхи, чи загалом відмовитися…

Дуже коротка, але така глибока розмова із Богданом Дмитровичем назавжди поставила кому у непростому словосполученні «продовжувати не можна здаватися»…  Продовжувати, не можна здаватися!!!

Саме тому вже третій рік поспіль Наталія працює у сільських громадах на Львівщині. Здобутий у Норвегії досвід мікроскопічними кроками стає частиною життя і місцевої громади.

“Я бачу як у важких муках народжуються перші паростки локальної демократії. Я пишаюся нашою командою, яка долає непрості терени найнижчих щаблів, доносячи потенційні можливості розвитку на своїй рідній землі.

Я щиро вірю, що зовсім скоро «критична маса» свідомих та мудрих буде переважати. Програма “Молодь змінить Україну” є однією із головних скрипок, бо це не просто програма стажування. Це люди, запалені Вірою, Надією та Любов’ю, які дають поштовх, розуміння, підтримку і наснагу. Це зміна світосприйняття, вічна жага знань, невичерпне джерело сили, сили духу та сміливості. Друзі, долучайтеся! Ви «відкриєте» світ… світ у собі!” 

 

Актуальною сферою інтересів Наталії на найближчий час лишається, як і раніше процес розвитку локальних громад, аналітична та адвокаційна діяльність, координація регіональних заходів, ініціатив, проектів у національних проектах з метою здійснення трансформаційних процесів в Україні.

Нещодавно Наталія приєдналася до пулу менторів ГО “Молодь змінить Україну” і буде впливати на розвиток наступних поколінь, формувати критичну масу мислячої молоді через участь у проектах Фонду.

Сфери менторства: громадянська освіта, регіональний розвиток, проектний менеджмент, відповідальне громадянство.

Матеріал підготовлено під час проведення дослідження, результатом якого став RESEARCH AND INFORMATION REPORT on the Young Generation Will Change Ukraine (or Molod Zminyt Ukrianu – MZU) Program Alumni Association, 2018. 

Автор колонки “Історія Успіху”: Юлія Харченко