
СОЦІАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ: Чи може українське покоління Майдану надихнути глобальне співтовариство на загальнолюдські цінності?
Нова міжнародна ініціатива, спрямована на мобілізацію духу української революції Євромайдану у прагненні створити Хартію відповідальностей людини.
«Ми живемо у час поганої поведінки», – зазначив Ян Чарльз Стюарт, директор ESH Medias і співзасновник Wired Magazine. «Єдиний спосіб змінити поведінку – через цінності.» Стюарт був один з чотирьох учасників панельної дискусії, на якій говорили про те, як культивувати бізнес-клімат, базований на цінностях, в роздробленому світі і як просувати соціальну відповідальність. Дискусія була частиною програми Українського Дому на недавньому Всесвітньому економічному форумі (ВЕФ) в Давосі, і фокусувалася на тому, що зовнішній світ може отримати з соціального пробудження України, що відбулося під час революції на Євромайдані.
Кеді Уорд, модератор дискусії, засновниця Build Strong Cities та старша радниця з міжнародних програми розвитку, що фінансуються урядом Канади, відзначила, що молоді українці могли б бути прикладом того, як привернути увагу до питання цінностей. «Пост-Майданне покоління молодих українців хочуть будувати власне майбутнє відповідно до європейських цінностей, або, скоріше, до загальнолюдських цінностей», – зазначила пані Уорд.
Зміни, які несе це нове покоління українців, разом із Декларацією обов’язків людини, яку створив Д-р Богдан Гаврилишин, були представлені в Українському Домі в Давосі. Під час дискусії дійшли висновку, що потрібно розробити Хартію відповідальностей людини. Уорд стверджує, що тисячі молодих українців вже живуть відповідно до цієї хартії, яка є зразком для них. Вона вірить, що це саме те, про що варто знати міжнародній спільноті. «Студенти, які стояли на Майдані три роки тому, все ще активні в розвитку громад. Вони свідомо обрали свої кар’єри і спосіб життя, які не тільки відображають загальнолюдські цінності, а й створюють соціально, культурно і економічно відповідальне суспільство, сказала пані Уорд.
Під час панелі було продемонстровано короткий ролик, створений під керівництвом пані Уорд за підтримки Фонду Родини Богдана Гаврилишина. Те, що прем’єра відбулася саме в Давосі, було дуже знаково, адже Богдан Гаврилишин був одним із засновників Давоського форуму, а також він є автором Декларації обов’язків людини. Саме його бачення глобальної хартії, а також його життєва філософія та приклад нового покоління молодих українців надихнули Кеді Уорд продовжувати кампанію за створення Хартії відповідальностей людини.
Дивіться дискусію:
Ви можете переглянути дискусію в Інтернеті за цим посиланням.
Учасниками панельної дискусії стали: Кріста Маркуолдер, член парламенту Швейцарії і колишній президент Національної ради, Олена Приходько, засновниця Modelex, Райнер Шорр, керуючий директор GlobalConnectConsulting AG, а також Ян Чарльз Стюарт, директор ESH Medias та співзасновник Wired Magazine.
Перекладено на українську за матеріалами публікації в Business Ukraine Magazine (c)
www.bunews.com.ua
Переклад: Олена Бекреньова