Українсько-польська рада обміну молоддю: новий конкурс у новому році

22 січня 2018 року в місті Варшава відбулося V засідання Українсько-польської ради обміну молоддю, на якому підбили підсумки програми у 2017 році та встановили пріоритети на 2018 рік.

До засідання долучилися наступні члени ради: пані Маженна Драб, голова польської частини Ради, заступник Міністра національної освіти Республіки Польщі, пан Павел Пошитек, генеральний директор Фонду розвитку системи освіти Республіки Польща. Українську сторону ради представляли пан Олександр Ярема, голова української частини ради, заступник Міністра молоді та спорту України, та пані Олена Бекреньова, голова Фонду родини Богдана Гаврилишина.

Серед основних новин конкурсу проекті-2018 слід відзначити те, що втричі збільшився бюджет, виділений на проекти урядом України і який тепер становитиме 3 млн гривень. Польський уряд, як і раніше, спрямував близько мільйона євро на рік діяльності молодіжних обмінів.

В ході засідання було ухвалено постанову про оголошення конкурсу проектів в рамках Українсько-польської ради обміну молоддю, яка містить ряд нововведень та оновлень порівняно з умовами конкурсу минулого року.

Зокрема, зменшилася кількість пріоритетів для проектів 2018, які цього року будуть наступними:
1. Зміцнення міжкультурного діалогу шляхом створення умов для відкритості і толерантності серед молоді;
2. Відкривання спільного минулого, боротьба з упередженнями і стереотипами в розумінні спільної історії та у сучасних відносинах;
3. Отримання вмінь, необхідних для активної діяльності в громадській і професійних сферах;
4. Підтримка громадянської активності серед молоді, в тому числі пропагування підприємництва та волонтерства;
5. Зміцнення співпраці і обміну досвіду в галузі технічної і спеціалізованої освіти.

Нагадаємо, що кожен проект має бути присвяченим лише одному пріоритету.

Крім того змінилися деякі умови фінансування проектів. Зокрема було оптимізовано калькулятор витрат на поїзд для проектів, фінансованих польською стороною, та збільшився ліміт коштів, які можна закладати на проживання та харчування на людину на день для проектів, які фінансуються українською стороною. Також тепер окремим пунктом визначається можливість перерозподілу невикористаних коштів на цілі реалізації проектів, особливо на поширення їхніх результатів.

Проекти, які подаватимуться в рамках конкурсу, повинні бути реалізовані у період від 1 червня до 31 жовтня 2018 року. Оголошення про конкурс буде невдовзі опубліковано національними керуючими установами двох країн, а саме Фондом розвитку освіти Республіки Польщі та Міністерством молоді та спорту України.

Чекаємо на нові цікаві молодіжні ініціативи, що зміцнюватимуть традицію добросусідства та будуватимуть і надалі світ без кордонів та спільне майбутнє!