Від знань до дій: проєкт випускниці «Молодь змінить Україну-2020» активно втілюється в Миколаєві

У Миколаєві стартує екологічний відеомарафон «Стартуй! Сортуй!», що є частиною проєкту Тіори Валентини, учасниці програми «Молодь змінить Україну-2020». Щиро радіємо, коли після навчання учасники/ці продовжують активно розвивати свої ідеї та ділитися своїми результатами з Фондом. То що ж це за марафон і як можна долучитися?

Про свою участь у програмі «Молодь змінить Україну-2020»  Валентина Тіора згадує з радісними емоціями. Вона стала однією з переможців/ниць програми та отримала на втілення свого проєкту грант на суму 15 000 тисяч гривень.

«Чи багато це – отримати 15 000 грн? А якщо ви до них ще отримаєте неоціненний багаж знань? На проєкт «МЗУ 2020» я йшла абсолютно не за грошима, а за інструментами для дій. Та ні, чого хитрувати, за ними також, але з нульовою надією чи впевненістю їх отримати. І ось через рік я успішний отримувач двох грантів і вже запускаю проєкт таких масштабів, які самій, чесно кажучи, страшно усвідомити. За цей рік я встигла і не отримати 3-4 гранти європейського масштабу, але це досвід і нічого цього не було б якби не ідея, бажання та фундаментальні знання, якими щедро ділиться Фонд родини Богдана Гаврилишина», –  розповідає Валентина.

Екологічний відеомарафон «Стартуй! Сортуй!» закликає шкільну молодь міста Миколаєва доєднатися до екоруху та зробити життя навколо себе ще екологічнішим. У межах ініціативи буде створений освітній експрес-серіал про звичайних екогероїв, проблеми навколишнього середовища та інструктаж із впровадження роздільного збору відходів. Відеомарафон супроводжуватиметься конкурсами між навчальними закладами двох міст (Миколаїв та Дніпро) з цінними призами, відеолекціями та проходитиме повністю в дистанційному режимі.

Учасники/ці курсу дізнаються все про макулатуру та пластик, а також про метал, скло та Tetra Pak, які потребують вторинної переробки. А також про користь компостування відходів та плюси органічного й здорового харчування. Крім цього, окремий розділ курсу буде присвячений темі успішних практик start up проєктів у сфері екології. Також учасники отримають навички з відеозйомки та монтажу.

  • Вихід серій курсу, підбиття підсумків та оголошення переможців буде відбуватися на YouTube-каналі Агенції розвитку Миколаєва.
  • Статті з більш розширеною інформацією будуть виходити у соцмережах Instagram та Facebook на сторінках проєкту.
  • Онлайн-лекції проходитимуть на YouTube-каналі ГС «Nudge Ukraine».

По закінченню марафону школа або інший середній навчальний заклад міста може взяти участь у двох конкурсах, подавши заявку до 25 листопада 2021 включно. Це Марафон найактивніших учасників проєкту «Стартуй! Сортуй!» та Дитячий медіаконкурс, який закликає до свідомого вибору.

Умови першого конкурсу:

Заклад має обрати одного координатора проєкту, який буде займатись оргпитаннями, а саме: активно поширювати та заохочувати родини вихованців та персонал закладу до проходження курсу та впровадження роздільного збору відходів у себе вдома; своєчасно нагадувати про активності проєкту тощо. Координатор/ка має заповнити анкету за посиланням https://bit.ly/sortuy_marafon.

Родини школярів мають впровадити в себе роздільний збір відходів на не менш як три фракції. Зробити фото- чи відеофіксацію та надати її координатору у своєму навчальному закладі. Переможців визначатимуть по сумі балів за активність. По одному балу за кожну залучену родину, та 5 балів за участь у конкурсі відеоробіт. Усього буде визначено 10 переможців (по 5 з кожного міста), що отримають по садовому компостеру Compogreen Prosperplast на 800 л та набору з ЕМ компостеру на 20 л та пакету 0.5 кг з бактеріями бокаші. Перше і друге місце серед навчальних закладів Миколаєва до вищезазначеного ще й отримає сертифікат на 3000 грн та 2000 грн відповідно, що можуть бути використані для розвитку роздільного збору відходів у закладі. Кошти не надаються готівкою. Переможець подає заявку для отримання бажаного призу на суму, еквівалентну виграшу, з обґрунтуванням про його необхідність для розвитку роздільного збору відходів у закладі.

Умови другого конкурсу:

Зняти відео, що відповідає умовам обраної учасниками категорії. Розмістити його в будь-яких соцмережах з хештегами: #СтартуйСортуй, #NudgeUkraine, #НУБІП, #органічне, #екостартап. Подати заявку на участь за посиланням https://bit.ly/sortuy_video.

Категорії медіаконкурсу:

  • «Ми діятимемо!» –  короткометражка до 3 хв. про заплановані на найближчий час дії чи про свої еco start up  ідеї. Категорія для команд від школи для подальшого виграшу набору для вирощування рослин «EcoDuino –  An Auto Planting Kit» для класу біології / природознавства. Кількість команд від однієї школи необмежена. Переможе по одному навчальному закладу у Миколаєві та Дніпрі.
  • «Здорова їжа – здорові ми» – короткометражка до 3 хв. про свій досвід здорового харчування і свідомого споживання. Категорія для команд класу. Переможець отримує екскурсію на екоферму для 35 дітей і 5 супроводжуючих дорослих. Переможе по одній команді з Миколаєва та Дніпра.
  • «Я герой!» – короткометражка до 1 хв. Категорія індивідуальних (одноосібних) робіт про свій вклад у вирішення проблем навколишнього середовища, відповідального споживання та здорового харчування. Буде обрано найкращі роботи, автори/ки яких отримають футболки, шопери, органічну та екопродукцію.

Критерії оцінювання: кількість лайків після перегляду, креативність подачі, відповідність заявленій темі. Учасники не мають обмежень щодо кількості поданих відеоробіт. У разі подачі закладом більше однієї роботи в кожній категорії, закладу будуть нараховані додаткові бали у марафоні курсу. Оцінюватиметься командою експертів з Миколаєва та Дніпра.

Проект реалізовує Агенція розвитку Миколаєва у співпраці з НУБіП України, ГС «Органічна Україна», ГС «Амарантова столиця», Органічна ферма «Sokolovo Food Forest», ГС «Nudge Ukraine», ГО «Миколаївська обласна організація УТОГ» та за підтримки Фонду родини Богдана Гаврилишина і проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості (SC3)», що співфінансується Європейським Союзом та Британською Радою в Україні.

Запрошуємо долучатися до марафону та бажаємо успіху нашій випускниці!