Відповідальність об’єднує!

Понад 1300 людей у різних куточках України та закордоном долучилися до Марафону відповідальності, посадивши понад 5000 соняшників сорту “Богдан Гаврилишин”, який був виведений з ініціативи Бізнес-школи МІМ-Київ до 90-річчя Богдана Дмитровича у 2016 році.

Ми дуже хочемо, щоб вирощування цієї унікальної квітки об’єднало активних українців та нагадало, що кожен повинен взяти на себе відповідальність за зміни у сім’ї, громаді та цілій країні. Акція також присвячується пам’яті Богдана Гаврилишина з вдячністю за його унікальний внесок у розвиток України та світу», — Олена Бекреньова, голова Фонду родини Богдана Гаврилишина.

Основна ідея марафону полягає у тому, щоб розповісти про позитивні зміни, які відбуваються щодня, та про активних та небайдужих українців, які творять ці зміни. У межах Марафону потрібно було посадити насіння соняшника, ознайомитися з Декларацією відповідальності людини та обрати пункт, який вам найбільш близький та у чому б хотіли стати більш відповідальними. Учасники марафону у соціальних мережах (хештеги: #bh15, #СоняшникГаврилишина, #SunflowerChallenge) ділилися інформацією про те, до яких ініціатив вони залучені та які зміни впроваджують для України, а також у чому планують стати більш відповідальними.

Команда Фонду розпочала марафон, посадивши соняшники біля меморіального каменя у парку Шевченка в Києві з золотими словами Богдана Гаврилишина: «Вчитися, мріяти, діяти!», які були життєвим кредо Богдана Дмитровича і які надихатимуть ще чимало українців на нові звершення.

Особиста відповідальність кожного – дуже важливий ресурс змін, які так необхідні країні, світу. Коли ж робиш щось ціннісне і це відгукується в інших людях, то спільні дії підсилюють ідеї, меседжі, проекти.

У Марафоні відповідальності взяли участь як цьогорічні учасники шкіл місцевого розвитку програми “Молодь змінить Україну”, так і випускники програми минулих років, декілька навчальних закладів (серед яких, наприклад, національний університет “Острозька академія”, Український католицький університет, Львівська гімназія, декілька шкіл та навіть садочків), молодіжні центри з різних областей України.

Посольства країн, в які їздять учасники програми “Молодь змінить Україну”, також долучилися до Марафону.

Вдячні Київському обласному молодіжному центру за активне поширення цінностей Марафону відповідальності #bh15.  Завдяки їхній активній команді близько 600 учасників приєдналися до челенджу. Це і вихованці спортивно-патріотичного клубу, члени громадських організацій, клубів та центрів позашкільної освіти, молоді сім’ї, лідери студентського самоврядування, працівники молодіжних центрів з різних міст та сіл Київщини (Київ, Переяслав-Хмельницький, с. Карапиші, с. Святопетрівське, Вишневе, смт. Коцюбинське, Ірпінь, смт. Гостомель, Буча, Біла Церква, с. Кошів) та Чернігівщини.

Багато емоцій, сльози щастя, неймовірне натхнення, бажання робити добро, думки про свою участь у позитивних змінах, повага до світу, в якому ми всі живемо, а також приклад того, як з насінини проростає не лише сонях, а ціла Людина – те, чого досягнув челендж. А ми збиратимемо плоди і продовжуватимемо справу Богдана Гаврилишина та його родини – змінюватимемо Україну, – Світлана Назарук, начальниця відділу молодіжної та інформаційної політики Київського обласного молодіжного центру, учасниця програми “Молодь змінить Україну ” в м. Одеса (2019).

Якщо вам хочеться добавити радості та світла у свій день – подивіться короткий сюжет про те, як учасники команди програми “Молодь змінить Україну” з м. Дніпро та маленькі пластуни садили 🌻. З дітками про відповідальність людини спілкувалися їхні виховники з української скаутської організації Пласт.

Подія, яка виникла спонтанно, але залишила глибокий слід в душі. До нас звернувся Фонд Родини Богдана Гаврилишина з пропозицією висадити соняхи спеціального сорту – імені друга Богдана Гаврилишина. Ця подія відбулась завдяки програмі “Молодь змінить Україну”. Такий “Марафон відповідальності”, коли ви висаджуєте в публічному місці соняхи і, поки вони ростуть протягом 100 днів, доглядаєте їх і робите добрі справи.
Ми одразу згадали за наш Музей громадянського подвигу АТО. Ті, хто там був, бачили залізні соняхи в вуличній експозиції. І розумієте, що означають соняхи для тих, хто пережив нещодавні події. Тепер поруч з Музеєм буде клумба з живими соняхами.
А ще один приємний момент: коли ми читали “Декларацію відповідальної людини” і обговорювали це з найменшими нашими пластунами – дітьми від 3-6-до 10 років – вияснили, що це наша норма. Ми так живемо! – Оля Подгорнова, пластунка, учасниця програми “Молодь змінить Україну” у м. Дніпро.

Понад 5000 насінин відтепер проростають красивими соняшниками, а ми усі вкотре маємо можливість задуматися про те, що робимо для себе, України та світу. Найчастіше учасники Марафону обирали пункти з Декларації відповідальності, які спрямовані на турботу про екологію та відповідальне ставлення до довкілля, піклування про своє здоров’я, увагу до гармонізації власного життя (баланс між особистим, професійним та соціальним життям).

Зерна відповідальності зійшли! Усі! Наші маленькі соняшники сорту “Богдан Гаврилишин”, які ми висадили на знак долучення до Марафону відповідальності вже милують око, стаючи більшими і сильнішими мало не з кожною секундою! І це просто неймовірно, як таке маленьке диво природи може надавати стільки радощів серцю і мотивації команді нашого центру на нові звершення! – команда Чернігівського обласного  молодіжного центру.

Поки соняшник зростає, піклуйтеся про свою квітку та не забувайте щодня робити хоча б маленьку дію, щоб ставати більш відповідальною людиною.