Як отримати фоторепортаж онлайн? Поради на прикладі програми “Креативна молодь змінить Україну”.”

У часи карантину і переходу майже всіх навчальних подій в онлайн стало на порядок важче візуально розповідати про свої івенти. Раніше цьому допомагала репортажна фотографія на живих зустрічах, але зараз, коли майже все проходить у Zoom та на інших платформах, непросто передавати атмосферу подій і залишати учасницям та учасникам красиві світлини на пам’ять. 

“Мабуть ви усі втомилися від нескінченної кількості скріншотів у соціальних мережах з онлайн вебінарів, зустрічей команд, тренінгів тощо. Нашу команду чекала та ж участь, коли ми через карантин перепланували повністю офлайновий освітній проєкт “Креативна молодь змінить Україну” у онлайновий. В якийсь момент прийшло усвідомлення, що цьогоріч ми не матимемо таких емоційних світлин та відео з навчання проєктному менеджменту , як минулого року. Але кожний запит креативної команди знаходить свої рішення, головне дуже цього хотіти. Так і відбулося наше знайомство з фотографкою Оленою Ангеловою і її чудовими світлинами з одного з онлайнових заходів, а також наша подальша співпраця по КМЗУ, – Маріанна Єлейко, менеджерка з комунікацій і PR Фонду родини Богдана Гаврилишина. 


З радістю ділимося порадами від фотографки, координаторки освітніх подій Олени Ангелової щодо того, як візуально, змістовно та емоційно комунікувати про свій онлайн івент. От лише декілька з них:

  1. Фотографуйте своє робоче місце під час онлайн події. 

Якщо ви частина команди, яка підтримує захід, або тренер, ви завжди можете показати “закулісся” цієї роботи. Фотографії робочих місць стали новим трендом та, по суті, репортажною зйомкою онлайн подій. У вас стоїть декілька склянок недопитої кави, розписаний нотатками та розмальований блокнот, валяється надкушене печиво? Спробуйте розкласти це досить охайно навколо вашого екрану з онлайн зустріччю, приберіть все, що буде відволікати увагу, переконайтесь, що освітлення досить добре, знайдіть добрий ракурс і робіть фото. Викладаючи такі світлини, ви можете показувати цю справжню роботу, яка відбувається під час вашого онлайн івенту.
Ще один спосіб – запрошувати фотографа бути частиною команди, слухати курс і робити подібні кадри.

Також можна просити учасниць та учасників присилати селфі своїх робочих місць. Можливо, хтось слухає вас зі своєї кухні, хтось з парку, а хтось з вечірки на пляжі. Це покаже, що приєднатись до вашого івенту можна з будь-якої точки. Єдине, не забувайте питати дозволу на публікацію та вказувати авторство.

Фотографія Олени Ангелової для програми “Креативна молодь змінить Україну”

  1. Робіть таки скріншоти ваших зустрічей.

Це також показує реальну роботу, що коїться на івенті або день за днем на карантині у вашому проєкті.
Для того, щоб вони були цікавішими, можна просити присутніх махати в камеру, робити фігури з рук в галереї відео учасників на екрані, виражати релевантні емоції, як сміх, скепсис, задум і т.д. Цей спосіб не вимагає фотографічних навичок, але, авжеж, ви маєте добре сфасилітувати команду для того, щоб вони зробили велике серце своїми руками (при чому фігуру в процесі будете бачити тільки ви!). 

Також одним зі способів може бути прикрашання скріншотів у графічних редакторах. Домалюйте стрілки, написи, бороди вашим колегам на скріні, щоб передати дух зустрічі.

Скріншот з навчання однієї з груп програми “Креативна молодь змінить Україну”

3. Робіть візуальні нотатки.

Якщо у вас в команді є людина, яка вміє добре і красиво структурувати інформацію, то попросіть її робити це на загал. Все одно, чи вона робить це у себе в блокноті і може потім зробити скан, або малює в графічному редакторі. Добре сформовані, красиво оформлені результати ваших обговорень приємніше читати, аніж просто текст-звіт після події.
Якщо в команді не знайшлось такої людини, а візуальних нотаток хочеться, то можна завжди звернутись до професійних скрайберок, які можуть зробити це для вас під час події.

Візуальні нотатки до першого модуля програми “Креативна молодь змінить Україну” від скрайберки Юлії Кнюпи

  1. Не забувайте про офлайн.

Нехай велика подія переноситься онлайн, але, скоріше за все, дуже багато підготовчої роботи робиться наживо, в офісах, на командних зустрічах на свіжому повітрі, за ноутбуком в кав’ярнях та парках. 

Робіть селфі, документуйте і показуйте яскраві моменти, розповідайте про проєкт, про планування, про нові красиві книжки та наліпки, які ви надішлете учасницям та учасникам. Просіть тренерок та спікерів, що знаходяться в різних містах, робити фотографії під час дзвінків і підготовки. Показуйте, що хоч карантин драматично вплинув на життя всіх, але ваш проєкт продовжує працювати, навіть постійно трансформуючись, та продовжує нести свою місію руками невеликої, але наполегливої команди. Адже під час пандемії так важливо залишати живий та чесний зв’язок з тими, кому ваша робота важлива.

Фото з тренінгу для тренерів програми “Креативна молодь змінить Україну”

Це невелика частина ідей, як можна візуально говорити про свої навчальні проєкти, коли офлайн івентів немає. А як ви з цим справляєтесь?

Програма “Креативна молодь змінить Україну” реалізовується Фондом родини Богдана Гаврилишина за підтримки Українського культурного фонду.