Як пройшла подія, на яку чекали всі учасники: MZU Summer Gathering 2019

Щорічна літня зустріч учасників програм Фонду родини Богдана Гаврилишина MZU Summer Gathering 2019 згуртувала у креативному просторі на березі Дніпра понад 140 молодих активних українців з різних куточків країни, серед яких як цьогорічні учасники програми “Молодь змінить Україну” (МЗУ), так і випускники минулих років, молодіжні делегати України до ООН (програма Ukrainian Youth Delegate to the UN), амбасадори ідей ООН, а також партнери та друзі Фонду.

Це подія, на яку всі чекали. Саме в цей день Фондом родини Богдана Гаврилишина оголошено імена тих, хто поїде вивчати успішний європейський досвід та тих, хто отримає малі гранти на реалізацію проектів місцевого розвитку. Зі 132 учасників, які прозвітували про здійснені впродовж травня-червня кроки по реалізації своїх проектів, ми відібрали 53 переможців програми. Так, 41 учасник/учасниця МЗУ поїдуть у навчальні поїздки в одну з країн Європи, серед яких Австрія, Німеччина, Норвегія, Польща, Швеція, Швейцарія, а 13 – отримають фінансову підтримку по проектах. 

MZU Summer Gathering зібрала стільки активної молоді не лише через бажання дізнатися імена переможців цьогорічної програми “Молодь змінить Україну”.  Наша уже традиційна літня зустріч – це також чудова нагода для нетворкінгу змінотворців з різних куточків Україні. Молоді активісти з державного, громадського секторів, медіа та соціального бізнесу, які після першого етапу – навчання у школах місцевого розвитку, що відбувалися водночас у Білій Церкві, Дніпрі, Івано-Франківську, Житомирі, Луцьку, Одесі, Слов’янську, Умані, Харкові, Чернівцях, отримали сертифікати і почали реалізовувати власні проекти, уже є частиною спільноти програми #МолодьЗмінитьУкраїну, заснованої Богданом Гаврилишиним у 2012 році.
Тому у 2019 році Асоціація учасників “Молодь змінить Україну” збільшилася на 190 людей (загалом Асоціація налічує 819 учасників) не залежно від того, чи проходить учасник або учасниця на наступний, заключний етап програми, чи ні. 
MZU Summer Gathering – чудова нагода почути слова-побажання та натхнення для молоді від дипломатів, представників влади, бізнесу та громадського сектору: посла Норвегії в Україні пана Уле Тер’є Хорпестада (Ole T. Horpestad), заступника Міністра молоді та спорту України Олександра Яреми, президента Фонду Христини Батрух-Гаврилишин, голови Фонду Олени Бекреньової, успішних підприємців Аліни Очеретяної (бренд Kachorovska), Сергія Гусовського, Андрія Зінченка, національної координаторки програми “Молодь змінить Україну” Вікторії Климчук-Длугач.

Пан Уле Тер’є Хорпестад, посол Норвегії в Україні, висловив підтримку програмі “Молодь змінить Україну” і підтвердив, що з радістю розповість більше про свою країну учасникам майбутнього візиту, який традиційно відбувається у посольстві восени перед навчальною поїздкою переможців програми. Він також буде радий зустрічі з українською молоддю, щоб почути їхні враження й опісля поїздки.

Погоджуємося з основними меседжами Олександра Яреми, заступника Міністра молоді та спорту України, що:

 • молодь вже творить зміни, створюючи своє сьогодення й майбутнє;
 • потрібно більше слухати та чути одне одного, щоб могти обговорювати спільні кроки для реалізації цілі;
 • одразу видно, де люди об’єднуються задля злагоджених кроків реалізації спільної цілі, адже цей процес супроводжується успіхом та просуванням до мети. На жаль, не всі зараз готові насправді до спільних дій. Саме тому треба прагнути та більше працювати над створенням та вибудовуванням команд, які готові спільно реалізовувати спільну ціль.

На MZU Summer Gathering про свій шлях до успіху розповіла президент фонду Христина Гаврилишин-Батрух. Молодим українцям пані Христина радить:

 • наважуватися робити кроки до своєї мрії;
 • завжди вірити у себе;
 • бути добрим до себе та інших людей;
 • дозволяти собі відхилятися від власного курсу, адже це може привести туди, куди прагнули;
 • оскільки велика мрія коштує стільки ж, які і мала, тому варто мріяти масштабно!

Надзвичайно цікавою була панельна дискусія “Відповідальність та бізнес” за участі Аліни Очеретяної, співзасновниці бренду “Kachorovska”, Сергія Гусовського, громадського активіста, політика, екс-ресторатора. Модерував цю частину програми Андрій Зінченко, який у 2013 році відвідав Норвегію по програмі “Молодь змінить Україну”, а зараз є співзасновником енергокооперативу “Сонячне Місто” та Кооперативного Хабу.

Аліна Очеретяна:

 • кожна компанія має розуміти рівень своє відповідальності та готовності робити внесок задля благополуччя суспільства;
 • у своїй роботі нас рухає бажання змінити реальність та світ навколо;
 • ви не можете декларувати щось, що не відповідає вашим цінностям;
 • треба жити своєю справою;
 • не варто брати відповідальність за те, на що ви не можете впливати.

Сергій Гусовський:

 • постійно говоріть про вашу справу, адже оточення не може знати все про неї;
 • натхенна праця допомагає зберігати позитивну динаміку в своїй роботі і це сприяє збільшенню кількості ваших клієнтів.

Рік у статусі  молодіжних делегатів України до ООН Марії Донець та Віталія Яремчука завершився презентацією їхніх досягнень за час делегатства.

Це був МЕГА рік. Мандат молодіжного делегата України до ООН – це про відповідальність, досвід та можливості. За те, що наші молоді люди можуть представити державу на такому високому рівні, Генеральної Асамблеї ООН, ми вдячні Фонду родини Богдана Гаврилишина, який після смерті Богдана Гаврилишина продовжує лобіювати наші інтереси.

Упродовж року вдалося провести десятки зустрічей та взяти участь в Всесвітньому саміті в ОАЕ та Європейському молодіжному саміті в Сербії, моделі ООН, Форумі молодіжної столиці України та інших заходах.

Підсумком та логічним завершенням нашого мандату був запуск власного та цілком унікального проекту «Молодіжних амбасадорів ідей ООН». Амбасадори зробили неймовірне та менше ніж за 2 місяці реалізували проекти, які відповідали одній або декільком Цілям сталого розвитку. Охоплення становить понад 1500 людей в різних куточках України, – Марія та Віталій про рік у статусі молодіжних делегатів України до ООН.

 Вдячні усім спікерам та спікеркам за те, що тема відповідальності людини була ключовою у ваших меседжах до аудиторії. А тренерці Діні Волинець – за можливість для членів Асоціації пропрацювати власні та командні цінності, на основі яких учасники створили ідеї нових проектів. Чекаємо тепер на їх реалізацію, адже навіть за такий короткий проміжок часу народилися справді дуже вартісні ідеї* проектів:
 • створення школи толерантності (місія: гідність та незалежність розвиває дружба та любов; мета: формування та розвиток толерантного середовища);
 • платформа для підвищення спроможності прийняття рішень у різних соціальних групах (місія: гідність розвивається через справедливість, свободу та оптимізм);
 • створення об’єднаної спільноти змінотворців (місія: генерувати енергію задля чесного, справедливого, гідного та щасливого майбутнього);
 • табір відповідальної молоді з глобальним мисленням (місія: відповідально із любов’ю творити та розвиватися, щоб бути вільною людиною; мета: збільшення кількості відповідальної молоді з глобальним мисленням);
 • проведення заходів, які навчають бути щасливими, жити в гармонії (місія: збільшити кількість щасливих людей в Україні);
 • HR та командотворення для громадського сектору (місія: справедливий розподіл енергії для створення ефективної команди);
 • всеукраїнський нетворкінг задля побудови взаєморозуміння (місія: гідно даруй любов та справедливо отримуй спокій та мир);
 • антибулінговий проект зі створення сприятливого середовища в школах задля формування гармонійної особистості (місія: щира любов – це шлях до твоєї життєвої енергії);
 • проект локальних шкіл лідерства для громадських діячів з акцентом на популяризацію ідей соціальної відповідальності (місія: розвивати лідерів, які здатні берегти свободу інших і здійснювати доброчинність з оптимістичним наміром);
 • удосконалення системи медичної освіти в Україні шляхом впровадження кращих європейських практик (місія: вільне, відкрите та здорове суспільство, його сталий розвиток);
 • Правова підтримка українських заробітчан (місія: зменшити кількість випадків порушення прав щодо українських заробітчан).
* занотовані нами ідеї проектів взяті з нотаток команд, які в ході тренінгу пропрацьовували механізм створення проектів, базованих на спільних для них цінностях. Хоч це і був формат тренінгу та гри тривалістю лише 2,5 години, але ідеї, які виникли, а особливо презентація їх учасниками, виявилися надзвичайно цікавими і актуальними. Вони були якісно проробленими за такий короткий час та пропонували інструментарій реалізації цих проектів.
  
Робота в командах
Любов, свобода, гідність – цінності, які найчастіше обирали для себе учасники MZU Summer Gathering.
Пишаємося нашими учасниками, адже ви не лише хочете змінювати країну на краще, а й вже це робите!