“ВЧИТИСЯ. МРІЯТИ. ДІЯТИ”. Відкритий урок гімназистам про видатного українця Богдана Гаврилишина.

27 квітня відбувся відкритий урок для учнів 7 класу Гімназії №59 ім. О. М. Бойченка про історію успіху Богдана Гаврилишина, цікаві факти та історії з життя відомого українця, його бачення ефективності держави та відповідальності людини перед країною, родиною, собою.

Лекцію, а, скоріше, цікаву та мотивуючу, легку і, водночас, серйозну бесіду-презентацію провів учасник програми “Молодь змінить Україну” Олексій Захарченко.

Переживав, що діти у цьому віці не сприймуть такі серйозні теми, але дарма. У нас вийшов дуже цікавий діалог про зміни, які потрібні країні та кожному з нас. Такі діалоги по-справжньому надихають та окриляють на нові звершення, – Олексій Захарченко.

Цікаві факти про Богдана Гаврилишина:

  • Він мав паспорт Канади та був резидентом Швейцарії, але завжди культивував своє українське походження;
  • Богдан Гаврилишин працював у 89 країнах світу;
  • Після еміграції в Канаду, Богдан Дмитрович працював лісорубом. Але вирішив змінити ситуацію вивчити мову, аби потрапити до університету. Він знайшов словник й запам’ятовував по 40 слів в день. І таки вступив… Тоді стало сенсацією в канадській пресі, що повоєнному емігранту вдалося скласти вступні іспити;
  • Був співзасновником Всесвітнього економічного форуму у Давосі;Аргентинці українця вважають тим, хто змінив хід історії їх країни: в 1982 році він переконав авторитарний режим провести вибори та передати владу;
  • Йому пропонували бути заступником міністра в будь-якому канадському міністерстві.

 

Олексій поспілкувався з учнями гімназії на тему прав та обов’язків людини, як важливо, знаючи свої права, пам’ятати про ту відповідальність, яку кожен з нас має перед собою, своїми рідними, своєю країною та природою.

Гімназисти отримали Декларацію відповідальності, яку написав Богдан Гаврилишин та розповіли про те, які відповідальні дії вони уже здійснюють у своєму житті, про що замислюються і що хотіли б змінити, покращити в своєму середовищі.

Наприкінці зустрічі Олексій також подарував школярам насіння соняшника сорту “Богдан Гаврилишин”, яке “з батьками виростив минулого року”.

Фонд родини Богдана Гаврилишина разом з Олексієм запрошує учнів гімназії приєднатися до «Марафону відповідальності», який, як і минулого року, розпочинаємо у травні. Основною ідеєю марафону є привернути увагу українців до позитивних змін, які роблять активні та відповідальні люди у всіх куточках нашої країни.

Символізм марафону полягає у невеликому завданні: висадити і зростити соняшник сорту «Богдан Гаврилишин». Цей сорт соняха був виведений з ініціативи Бізнес-школи МІМ-Київ спеціально до 90-річчя Богдана Дмитровича.

Дуже хочемо, щоб вирощування цієї унікальної квітки об’єднало активних українців та нагадало, що кожен повинен взяти на себе відповідальність за зміни у сім’ї, громаді та цілій країні. Акція також присвячується пам’яті Богдана Гаврилишина з вдячністю за його унікальний внесок у розвиток України та світу, – Олена Бекреньова, голова Фонду родини Богдана Гаврилишина.

Діліться своїми фотографіями у соціальних мережах з хеш тегами:

#SunflowerChallenge
#CоняшникГаврилишина