
Молодіжні делегати України до ООН про перебування у Нью-Йорку, сприйняття війни закордоном та подальші плани в межах мандата
Наприкінці вересня молодіжні делегати України до ООН Аліна Курська і Денис Ганжа провели два тижні у Нью-Йорку, де взяли участь у 77 Генасамблеї ООН, у низці заходів від урядових/неурядових організацій, української діаспори, а також організували свій сайд-івент до Дня відповідальності людини 19 жовтня. Детальніше про поїздку Денис та Аліна розповідають в інтерв’ю.
Одне з ключових завдань молодіжних делегатів у межах мандата – виступ на Третьому комітеті Генасамблеї ООН. Цього року, у важливий для нашої країни час, голос молоді звучав впевнено. Це звернення до всього світу про війну в Україні, про персональну відповідальність кожної людини за наше спільне майбутнє, про цінність дій тут і зараз заради завтрашнього дня. Переглянути виступ Аліни Курської та Дениса Ганжі можна на нашому Youtube-каналі, а найяскравіші цитати зібрали в попередній статті.
Далі спілкуємось із молодіжними делегатами про сприйняття війни молоддю у світі, активності та івенти під час поїздки та захід до Дня відповідальності людини.
– У минулому інтерв’ю, в червні, ви розповідали, що молодь з усього світу не має чіткого розуміння, що саме вони та їхні вчинки визначають майбутнє, що війна в Україні також має стосунок до кожного з них….Скажіть, чи змінилося щось з того часу?
Денис: Не розуміють від слова зовсім. Війна для них на фоні…
Аліна: Відчула солідарність з Україною, небайдужість та бажання багатьох підтримати український народ в боротьбі за мир та свободу не лише власну, а й усього демократичного світу.
– У яких активностях/зустрічах/івентах ви брали участь під час поїздки? Що з усього можете виокремити як найбільш цінне?
Аліна: Однією з перших зустрічей з офіційними особами стала зустріч з постійним представником України при ООН Сергієм Кислицею. Також запам’яталась цікава зустріч з Головою Генеральної Асамблеї Чабою Кьорьоші, на якій паном Президентом було зазначено, що права людини мають бути пов’язані з обов’язками, які мають різні рівні і багато хто про це забуває… Окрім офіційних зустрічей мала нагоду відвідати українську школу в Нью-Йорку, щоб поспілкуватися з молодим поколінням українців, які живуть за кордоном. Одне з головних питань, яке прозвучало під час зустрічі: «Як залишитися на зв’язку з Батьківщиною?».
Денис: Корисною була зустріч з Президентом Генеральної Асамблеї. Окрему увагу приділяю заходам від діаспори, бо наші справжні друзі саме там.
– Розкажіть детальніше про ваш івент до Дня відповідальності людини? Які гості завітали? Які емоції та рефлексії від побачених на виставці робіт українських ілюстраторів?
Аліна: З нагоди Дня відповідальності людини 19 жовтня ми з Денисом провели захід в Інституті Пратт у Нью-Йорку, аби привернути увагу американської молоді до питань відповідальності та війни в Україні. Під час заходу кожен спікер поділився своїми думками щодо значення відповідальності як для окремої особи, так і для всього суспільства. Окрім цього під час заходу учасники могли детально ознайомитися з серією постерів під назвою «Frontier of Life», створених українськими ілюстраторами після повномасштабного вторгнення росії в Україну.
Денис: Гостями були студенти Інститут Пратт та викладачі. Купу гостей підходили та хвалились своїм українським корінням. Одна з професорок навіть дала задачу студентам написати великі листи подяки кожному ілюстратору. Учасники дійсно не розуміють наскільки цінним є їх життя у вільній та мирній країні і вони дуже хочуть безкоштовно допомогати у дизайні архітектурних спорід під час відбудови нашої держави.
– Чи змінила щось для вас ця поїздка? З якими думками поверталися додому?
Денис: Поїздка показала мені, що Україна, на жаль, не є центральною темою світу. Нам треба виходити за межі нашої «військової бульбашки» і бачити, що відбувається у світі. Також я зрозумів для себе, що треба більше працювати з тими, хто нас підтримує та не витрачати час на тих, хто відверто нас не розуміє.
Аліна: Поверталась до дому у піднесеному настрої, сповнена почуття гордості за свою країну та її сильний, незламний, самовідданий і волелюбний народ. Будувала для себе першочергові плани та можливі шляхи їх ефективної реалізації, адже так багато ще потрібно зробити…
– Розкажіть про плани на майбутнє у ролі молодіжного делегата:
Денис: Є ідея зробити крутий проєкт про пояснення того, нащо нам ООН. У нашому суспільстві є велика образа на міжнародні структури, тому треба про це експертно поговорити.
Аліна: У межах мандата планую продовжувати активну взаємодію з молоддю України та світу шляхом участі в спільних ініціативах, молодіжних форумах, конференціях та висвітлення питань, які є критично важливими для України.
Чекаємо від Аліни та Дениса нових ініціатив в обраних напрямках з користю для молоді та українського суспільства загалом!
Програма «Молодіжний делегат України до ООН» відбувається у партнерстві з Міністерством закордонних справ України, Міністерством молоді та спорту України, а також із громадською організацією «Razom for Ukraine».