Поїздка до Швейцарії та Великобританії, грант чи менторство – хто отримає цьогорічні можливості від фонду?

Ділимося підсумками другого етапу програми «Молодь змінить Україну» та оголошуємо переможців та переможниць, які отримають поїздку до однієї з країн Європи, малі гранти чи менторську підтримку своїх проєктів.

Перш, ніж перейти безпосередньо до оголошення переможців, хочемо нагадати підсумки першого етапу програми – шкіл місцевого розвитку. Вони відбулися восени 2020 року і тоді ситуація в світі, пов’язана із пандемією, внесла свої корективи в традиційний формат проведення програми та її регіональні школи відбувалися онлайн.

Учасниками та учасницями шкіл стали 250 молодих людей з 9 областей, які навчалися впродовж 6 тижнів і мали 12 навчальних онлайн модулів. Наприкінці цього етапу програми ми отримали 150 презентацій проєктів місцевого розвитку.

Олена Бекреньова, голова Фонду, поділилася своїми думками і відчуттями щодо програми «Молодь змінить Україну» (МЗУ) і її результатів:⠀

«Радію, що навіть у цьому форматі нам вдалося зібрати величезну кількість неймовірної молоді з різних регіонів України! Програма була дуже масштабною та, водночас, живою і чутливою. Формати роботи та навчальний план коригувалися в залежності від зовнішньої ситуації та запитів нашої молоді. Однак залишався загальний підхід, в якому перепліталися чотири основні рівні:

  • світоглядний — коли на загальних лекторіях завдяки спікерам-візіонерам ми могли бачити ширшу картину світу та обговорювати перспективи розвитку України;
  • практичний — зустрічі з практиками, чий досвід та кейси вражають!
  • тренінги та інсайти в 9-ти регіональних групах — щоб краще познайомитися та будувати синергію на локальному рівні;
  • індивідуальний — тобто робота кожного окремого учасника та учасниці програми над власним проєктом для своєї громади. Тут у помочі був і наш чат-бот з проєктного менеджменту ProjectGuru»

Другий етап програми «Молодь змінить Україну» – це реалізація проєктів місцевого розвитку. Учасники і учасниці впродовж 3 зимових місяців втілювали все заплановане на цей період в межах своїх проєктів. Наприкінці їх чекало звітування, на основі якого команда з експертів фонду обирала переможців та переможниць програми.

Загалом ми отримали 74 звіти!

Найпоширенішими тематиками проєктів були: робота з молоддю, освіта, створення культурно-мистецьких чи молодіжних просторів, екологія. Пункти Декларації відповідальності людини, яким найчастіше відповідали проєкти учасників та учасниць: 3, 11 та 14. Загальне охоплення проєктів – 74000 осіб. Що цікаво – це те, що 42% проєктів зазнали змін від першочергового плану у зв’язку з пандемією COVID-19.

Вікторія Климчук-Длугач, національна координаторка програми «Молодь змінить Україну»:

«Проєкти учасників та учасниць МЗУ цьогоріч – це однозначно про стійкість. Стійкість учасників та учасниць, які змогли ефективно засвоїти знання в онлайні та найголовніше – використати їх практично у реалізації своїх проєктів. Стійкість самих ідей до постійно змінюваних зовнішніх обставин. Багато хто так чи інакше трансформовували свої проєкти, щоб вони лишалися життєздатними. Це не лише про переведення в онлайн, як ми усі вже звикли робити. Це про коректування форматів, але не про відступ від цінностей, про правки у робочих планах, але не у меті.

Соціальна капітал кожного проєкту вагомий, а потенціал – величезний. Нам завжди приємно нагороджувати найкращі втілені ідеї, але кожен проєкт, втілений в межах МЗУ 2020/21 дозволяє нам з упевненістю говорити, що молодь дійсно змінює Україну прямо зараз».

Критеріями відбору переможців та переможниць програми були:

  • Хороший звіт за проєктом + хороша англійська = поїздка
  • Хороший звіт за проєктом + потреба + мотивація = грант
  • Хороший звіт за проєктом +запит + мотивація = менторство*

* менторами є випускники та випускниці МЗУ минулих років.

Завдяки підписаному у 2021 році меморандуму про співпрацю з програмою LEAD, наші учасники та учасниці матимуть можливість поїздки до Великобританії.

Вітаємо всіх учасників та учасниць програми з завершенням цього етапу і хочемо підкреслити, що незалежно від того, отримали ви одну з цьогорічних можливостей від фонду, чи ні – ви усі є частиною спільноти змінотворців! То ж радо чекаємо вас у закритій групі Асоціації випускників програм фонду для подальшої взаємодії.