Відповідальність об’єднує! Підсумки Марафону відповідальності 2021

Понад 2200 людей та 200 організацій у різних куточках України та закордоном долучилися до V Марафону відповідальності, посадивши понад 15000 соняшників сорту “Богдан Гаврилишин”, який був виведений до 90-річчя Богдана Дмитровича у 2016 році.

Але наш Марафон відповідальності не про цифри. Він про людей!

“Відповідальність – це свобода щасливих людей!” – слова однієї з учасниць марафону, які чи не найбільш влучно відображають суть того, чому стільки людей уже п’ятий рік поспіль підтримують ініціативу. Якщо пуститися в мандри за хештегом #марафонвідповідальності, то ви побачите сотні, тисячі щасливих та усміхнених дорослих і дитячих облич з великих міст, чи маленьких громад, у міських парках, біля шкіл, чи ж на грядочці біля дому, які спільно саджають соняхи, роздумують про відповідальність і ті дії, які вони роблять чи можуть ще зробити, щоб змінювати себе і світ довкола. Там присутня Любов – любов до себе, до людей поруч, до країни, до природи. А це – основа відповідальної поведінки, яка здатна змінювати і, водночас, надихати на позитивні перетворення, а не бути тягарем обов’язків, нав’язаних ззовні. 

Основна ідея Марафону відповідальності полягає у тому, щоб розповісти про позитивні зміни, які відбуваються щодня, та про активних та небайдужих українців, які творять ці зміни. У межах цієї ініціативи фонду потрібно було посадити насіння соняшника, ознайомитися з Декларацією відповідальності людини та обрати пункт, який є найбільш близьким та у чому б хотіли стати більш відповідальними. Учасники марафону у соціальних мережах (хештеги: #дію_відповідально, #МарафонВідповідальності, #bh15) ділилися власними історіями або історіями про рідних, друзів, колег, які надихають їх своїми відповідальними діями.

Ми дуже хочемо, щоб вирощування цієї унікальної квітки об’єднало активних українців та нагадало, що кожен повинен взяти на себе відповідальність за зміни у сім’ї, громаді та цілій країні. Акція також присвячується пам’яті Богдана Гаврилишина з вдячністю за його унікальний внесок у розвиток України та світу”, — Олена Бекреньова, голова Фонду родини Богдана Гаврилишина.

Команда та друзі Фонду долучилися до марафону, посадивши соняшники біля меморіального каменю у парку Шевченка в Києві з золотими словами Богдана Гаврилишина: «Вчитися, мріяти, діяти!», які були життєвим кредо Богдана Дмитровича, і які надихають чимало українців на нові звершення.

Коли ми писали вище, що люди є важливими у поширенні цінностей відповідальності, то у першу чергу висловлюємо надзвичайно велику подяку нашим Амбасадорам та Амбасадоркам фонду у всіх областях України та закордоном, які стали головним драйвером марафону. Вони залучали і цілі громади, і окремих людей, відомі організації і маленькі сільські бібліотеки, мерів чи депутатів і навіть цілі міські ради.

Марафон відповідальності дав змогу об’єднати активних і небайдужих навколо Декларації відповідальності людини Б.Гаврилишина. Радію, що так багато учасників долучились до марафону, та вкотре привернули власну увагу і увагу своїх підписників до того, що за обіцяне слово, за свої дії, за життя та добробут інших потрібно нести відповідальність щодня. Коли ми будемо діяти усвідомлено та розуміти наслідки – відчуємо подвійний поступ у спільному добробуті та щасті, – Юлія Гвоздович, Амбасадорка фонду у Львівській області. 

На фото: Ірина Оршак, радниця міського голови Львова

Цього разу основним концептом Марафону відповідальності я обрала таке: “Жінки у громаді, які роблять вагомий внесок у її розвиток”. Так, я роздавала соняхи лише жінкам. Моєю метою було зробити “видимим” внесок кожної активістки, депутатки, директорки чи матусі у свою сферу відповідальності.”, – Наталя Криворучко, Амбасадорка фонду у Запорізькій області.

Марафон відповідальності цьогоріч завершився дуже символічно – Олег Сенцов та пластуни з Пласт Херсон садили соняшники сорту “Богдан Гаврилишин” та спілкувалися про відповідальність (більше у сюжеті за посиланням). Колишній політв’язень Кремля обрав 1 пункт Декларації відповідальності:

“Перший пункт – говорити правду, інші пункти повинні це доповнювати. Я колись написав листа у в’язниці, що потрібно прищепити це своїм дітям: навчити їх читати та навчити говорити правду. Ми не можемо змінити дорослих, дуже важко навчити їх цінностям, а з дітьми це можна робити”, – Олег Сенцов.

А тим часом біля Першого Музею АТО у Дніпро зацвіли перші цьогорічні соняшники, які пластуни Дніпра вже третій рік поспіль висаджували в межах марафону відповідальності.

Діліться світлинами своїх соняшників, ставте хештеги #СоняшникГаврилишина та #МарафонВідповідальності, і разом будемо надихатися історіями один одного та красою цих яскравих квітів, які з  одного зернятка проростають у красенів з десятками, сотнями насінин.