Як молоді люди у Києві садили соняшники, бігли 5 км та який між усім цим зв’язок.

Команда учасників програми “Молодь змінить Україну” Фонду родини Богдана Гаврилишина взяла участь одразу у двох “марафонах” водночас: “Марафоні відповідальності” та “Пробігу під каштанами”. Таким чином чудові сонячні літні квіти та благодійний пробіг у столиці України поєднало одне спільне для них слово – відповідальність.

“Пробіг під каштанами” щороку нагадує про проблему вроджених вад серця і можливості її рішення. Кошти, зібрані організаторами під час події, спрямовуються на придбання необхідного обладнання та витратних матеріалів для Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України. За 17 років завдяки Пробігу вдалося зібрати для діток, хворих на вади серця, більше ніж півмільйона доларів.

Тому учасники команди “Молодь змінить Україну” вирішили приєднатися до цієї чудової щорічної ініціативи та пробігти під київськими каштанами від Майдану до Олімпійської та назад, проявивши таким чином свою відповідальність та ставши частиною великої спільноти людей, залучених до збору коштів на лікування діток.

За попередніми даними, у центрі столиці зібралися понад 18 тисяч учасників пробігу, а також рекордна кількість корпоративних команд – понад 500. На учасників свята також чекали «Спортивний Пробіг» – єдиний старт, де легкоатлети змагалися на швидкість. У «Пробігу мужніх» дистанцію в 600 м долали учасники з інвалідністю. Також цього року пройшли нові страти – «Пробіг наосліп» у підтримку створення у Одесі Центру запобігання дитячій сліпоті на базі Інституту очних хвороб і тканинної терапії імені В. П. Філатова, і «Пробіг із собакою» – в підтримку бездомних тварин (Фонду «Happy Paw»). «Пробіг наосліп» підтримала зіркова команда у складі українських виконавців Sonya Kay, Barabanova, DILEMMA, On I Ona, Kira Mazur. Дистанція склала 50 м, учасники бігли парами, у одного з яких були зав’язані очі. Завершальним і найяскравішим стартом став традиційний наймасштабніший «Благодійний забіг», учасники якого пробігли 5 км центральними вулицями Києва. Відео з пробігу можна переглянути за посиланням.

Ми об’єдналися у команду і вирішили показати, що для того, щоб проявити свою відповідальність, достатньо піднятися вранці і зробити щось, що не є звичним у вашому буденному житті.  Для мене особисто цей пробіг був першим у житті і я дуже рада, що він про благодійність та про відповідальність людини перед собою та іншими членами суспільства, – Маріанна Єлейко, учасниця “Пробігу під каштанами” команди “Молодь змінить Україну”.

Перед початком пробігу учасники команди зібралися в офісі Фонду родини Богдана Гаврилишина і в межах “Марафону відповідальності” символічно посадили соняшники.

Цей марафон відбувається уже третій рік поспіль. Його основна ідея полягає у тому, щоб розповісти про активних і небайдужих українців, які творять зміни для країни, посадити насіння соняшника сорту “Богдан Гаврилишин” та, поки зростає квітка,  зробити чимало корисних справ і як мінімум в чомусь одному стати більш відповідальною людиною чи командою.

Щоб долучитися до марафону, вам треба:

🌻 Крок 1: Впродовж травня посадити насіння соняшника сорту “Богдан Гаврилишин”*;

🌻 Крок 2: Обрати пункт Декларації відповідальності людини Богдана Гаврилишина, який вам найбільш близький, та задуматися, у чому б хотіли стати більш відповідальними;

🌻 Крок 3: Розказати у соціальних мережах з хештегами #bh15, ‪#СоняшникГаврилишина, #SunflowerChallenge, #ChangeUkraine про свою відповідальність, до яких ініціатив залучені та які зміни впроваджуєте для України, а також у чому плануєте стати більш відповідальним / відповідальною, поки зростає ваша квітка соняха.

*насіння можна взяти в офісі Фонду родини Богдана Гаврилишина з 11 до 15 год. до кінця травня 2019 року у будні за адресою: м.Київ, вул.Інститутська 24/7, оф.49, попередньо сконтактувавшись з нами на електронну пошту press@bhfamily.org.