Фіналісти Премії відповідальності «Responsibility Award 2021»: розповідаємо про діяльність обраних громадських організацій

Голосування за фіналістів премії відповідальності «Responsibility Award 2021» завершилося 15 січня, і ми раді розповісти вам про 15 громадських організацій, які отримали найбільше підтримки.

З нагоди відзначення першого всеукраїнського Дня відповідальності людини 19 жовтня 2021 року, Фонд родини Богдана Гаврилишина оголосив про започаткування Премії відповідальності «Responsibility Award 2021». Свої заявки на участь могли подавати громадські організації, діяльність яких пов’язана з одним або декількома пунктами Декларації відповідальності людини. Це ті громадські організації, справи яких натхненні добрими намірами, прогресивними ідеями та бажанням вирішити суспільно важливі проблеми. Тож премія для них – не лише можливість отримати грошову винагороду на подальших розвиток організації, це також можливість бути почутими серед якомога ширшого кола людей.

Упродовж трьох місяців відбувалися етапи відбору та голосування. Загалом у голосуванні брали участь 23 громадські організації. Вектор їхньої діяльності різноманітний: це підтримка дітей-сиріт та багатодітних сімей, забезпечення постачання донорської крові, допомога безпритульним тваринам, культурно-освітня тематика тощо. До фіналу премії пройшло 15 громадських організацій, а до голосування долучилося понад 25 тисяч осіб. Нагадуємо, що від однієї людини ми приймали один голос, а дублювання анульовували. 

 

Отож радо анонсуємо фіналістів Премії відповідальності Фонду родини Богдана Гаврилишина «Responsibility Award 2021».

  • Притулок для тварин «Сіріус» – найбільший притулок для безпритульних тварин в Україні. За роки існування притулку понад 5000 тварин знайшли свій дім. Наразі в «Сіріусі» живе близько 3000 собак і котів. В організації прагнуть, аби кожна тварина відчувала себе захищено та затишно в тимчасовій домівці, поки шукають справжню  для всіх котів та собак, які до них потрапляють.
  • «Повернись живим» – громадська організація, що підтримує українських військових. Вони постачають та лагодять техніку, навчають військових та офіцерів, розповідають про війну з перших вуст і стримують потік пропаганди та дезінформації.
  • Рух ЧЕСНО базується на принципах поваги до прав людини і громадянина, data-driven підході до управлінських рішень і необхідності розвитку та зміцнення державних інституцій в Україні. Це громадська організація з експертизою у сферах парламентаризму й місцевого самоврядування, політичних фінансів та виборів.
  • Будуємо Україну Разом (БУР) – культурно-освітня програма Української освітньої платформи (колишня Львівська освітня фундація), яка через волонтерство, неформальну освіту та внутрішні мандри розвиває серед молоді почуття довіри та відповідальності.
  • МотоХелп – громадська організація з інноваційним напрямком волонтерства в Україні – терміновою доставкою компонентів донорської крові з центрів крові до лікарень у Києві на Київській області.
  • Ресурсний центр розвитку громадських організацій   «ГУРТ» – щоденний інструмент інформування та використання для лідерів громад, менеджерів громадських, благодійних організацій, донорських структур, соціально відповідального бізнесу, представників органів місцевого самоврядування, органів державної влади та журналістів.
  • Харкіський центр волонтерів – волонтерський рух, метою якого є активне залучення молоді до реалізації соціально значущих проєктів і програм. Основні напрямки роботи: створення соціальних акцій для вихованців/ок дитячих будинків та інтернатних установ, багатодітних, малозабезпечених сімей, комплексна, теоретична і практична підготовка волонтерів та волонтерок.
  • Всеукраїнський благодійний фонд допомоги та розвитку «Хелп Груп» – благодійний фонд, який через об’єднання бізнесу, соціуму та держави захищає інтереси, підтримує й допомагає важкохворим людям, котрі опинились у складних життєвих обставинах. Вони постачають медичне обладнання в лікарні, кисневі концентратори людям, котрі лікуються вдома, а також надають психологічну допомогу батькам, котрі виховують дітей з інвалідністю тощо.
  • Громадська організація «Друзі спільноти Святого Егідія» – організація, що піклується про бідних та безпритульних людей, роздаючи на постійній основі їжу, проводячи щотижневу «Школу миру», організовуючи відвідини будинків людей похилого віку.
  • «Агенція розвитку майбутнього» – проєктний офіс соціальних змін, створений для впровадження соціальних інновацій, IT-технологій, сучасних методів роботи у соціальній сфері.
  • «Горизонт змін» – громадська організація, що здійснює системну роботу над відновленням сил громадських активістів, започаткувавши для цього ретрити в знаковому для України місці — урочищі «Холодний Яр».
  • Релігійна Місія «Карітас-Спес» Римсько-Католицької Церкви в Україні опікується 4-ма будинками милосердя для літніх людей, 8-ма гуртожитками для молоді, самотніми матерями та дітьми, котрі перебувають у складних життєвих обставинах або з вірусом імунодефіциту людини. В Україні Місія працює в усіх регіонах, маючи Національний офіс і сім регіональних осередків, які діють у кожній дієцезії Римсько-Католицької Церкви (РКЦ).
  • Освітньо-аналітичний центр розвитку громад підтримує активних громадян із шести областей західної України та має на меті підвищити роль мешканців та якість роботи активістів у громадах, надає консультації з правових, фінансових та фандрейзингових питань.
  • Громадський рух «Віра, Надія, Любов» – громадська організація, головними напрямками діяльності якої є сприяння у формуванні гендерної політики в області, захист прав жінок, підтримка жінок, котрі опинились в складних життєвих обставинах тощо. Під час формування гендерно-орієнтованої політики приділяється увага й чоловікам, особливо в праві приймати активну участь у вихованні дітей.
  • Благодійний фонд «Запорука» підтримує родини онкохворих дітей і створює умови, аби сім’ї онкохворих дітей були разом під час лікування. Фонд опікується лікарнями та підтримує медичний персонал, аби діти мали вчасну та якісну медичну допомогу. За 13 років діяльності БФ «Запорука» надав допомогу понад 5000 дітей. 

Уже цієї суботи (22 січня), у День Соборності України, в Будинку звукозапису Українського радіо відбудеться відзначення переможців Премії відповідальності «Responsibility Award 2021». Серед 15-ти фіналістів буде обрано три організації-переможниці, які розділять між собою фінансову винагороду в грошовому еквіваленті 100 000, 50 000 та 25 000 гривень (перше, друге і третє місце відповідно). Переможців обиратиме експертне журі, склад якого можна переглянути на сайті премії: https://responsibility-award.com/jury/.

Запрошуємо переглянути пряму трансляцію нагородження та святковий концерт до Дня Соборності України в прямому ефірі на фейсбук-сторінках Фонду родини Богдана Гаврилишина та наших партнерів Українське радіо 22 січня о 15:30.