Колекція дощовиків «ANTISPAM» – захистися від інформаційної зливи!

Колекція «Antispam» – це колаборація дизайнерок Галини Васеніної та Маріанни Єлейко для проєкту Фонду родини Богдана Гаврилишина з поширення цінностей відповідальності у суспільстві #bh15.

Показ колекції відбувся 12 серпня під час «Berdyansk Fashion Day — 2021» – щорічного фестивалю, який допомагає професійним дизайнерам зі всієї України заявити про себе. Відео всіх показів можна переглянути на ресурсі “Локатор-медіа”, за що вдячність Амбасадорці фонду у Запорізькій області Наталі Криворучко. Колекцію “Antispam” ви можете переглянути у відео нижче з 39:00 хв.

Одяг та дизайн – це не тільки спосіб вразити та здивувати своєю естетикою, незвичністю чи концептуальним поглядом, але і спосіб передати важливі ідеї. На роботу над такою не простою, але важливою темою, та подальшу колаборацію дизайнерок надихнула Декларація відповідальності людини, створена у 2014 році Богданом Гаврилишиним.

Дощовики з колекції є символом захисту від зливи спаму, фейків, інформаційного шуму, якими так переповнений простір, в якому ми живемо. Дизайнерки закликають захищатися від таких інформаційних потоків, залишатися справжніми, споживати та продукувати інформацію відповідально. Частина колекції була створена в межах проєкту “Fashion VS Fakes“, реалізованого Фондом родини Богдана Гаврилишина за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” восени 2020 року.

Кожен з дощовиків має власну історію і розповідає про SPAM з різних позицій:

  • спам в соцмережах і яскраві та часто лише позитивні образи від людей навколо, що створюють враження «зі мною щось не так»; на новинних ресурсах, де пропонують непотрібну вам інформацію про мандрівку якоїсь зірки на Мальдіви і колір її купальника; на банерах по місту, що так псують естетику навколишнього простору та ін.
  • засилля кольорових відкриточок, якими люди звикли вітати один одного в месенджерах замість того, щоб спілкуватися «вживу», радіти важливим життєвим моментам разом.
  • це також фейки, кількість яких зростає в геометричній прогресії, зокрема, про конспірологічні теорії, Біла Гейтса та “його” план зі “зменшення населення планети” через COVID-19, 13-ий знак зодіаку в астрології та NASA, deepfakes та сучасні технології, які дозволяють викривити дійсність до невпізнання. Дивіться наші відео з експерткою з медіаграмотності, авторкою проєкту “По той бік новин” Альоною Романюк: “Факти проти фейків“,  “Запуск фейку: по той бік медіа“, “Російська пропаганда. Поговоримо?“, “13-тий знак зодіаку. Фейк.“, “Конспірологія. Covid. А де твоє критичне мислення?“, “А ви вірите очам своїм. Deep фейки.“, “НЛО фейк?“.

Щоб залишатися собою, людина потребує захисту від інформаційного шуму – спаму. Таким захистом є усвідомленість та відповідальність людини за те, що вона продукує і споживає, що вона дає світу і що вона сприймає та вбирає в себе ззовні. Вдягайте критичне мислення!

Український гурт Go-A Band з’явився на церемонії відкриття пісенного конкурсу Євробачення-2021 у Роттердамі в костюмах з колекції дощовиків “ANTISPAM”.