
Оголошення результатів програми «Молодь змінить Україну. Полтавщина-2021»
У суботу, 23 жовтня, відбулася зустріч випускників та випускниць програми «МЗУ – Полтавщина» 2020 і 2021 років. Ми провели цей день за гарним спілкуванням, нетворкінгом, обміном враженнями про навчання, а також оголосили переможців та переможниць цьогорічної «МЗУ – Полтавщина».
Цьогоріч учасники та учасниці прозвітували про 32 проєкти. Усі вони пов’язані з різними сферами діяльності: освітньою, культурною, безпековою, екотематикою. Дуже хочемо розповісти, які ж проєкти перемогли цього року, але щоб потягнути інтригу, спочатку ділимося спогадами про саму зустріч випускників/ць у Полтаві 😊.
Сонячно було не тільки надворі, але й у центрі «Дія. Бізнес». Саме там зібралися випускники та випускниці програми обох років. Директорка Фонду Олена Бекреньова розповіла про відзначення першого Всеукраїнського дня відповідальності людини, яке відбулося напередодні, 19 жовтня. Також було презентовано мультимедійний проєкт «Залишаюсь українцем», перевидану книгу Богдана Гаврилишина. Координатор Дня відповідальності Максим Несвітайлов розповів про запровадження премії Responsibility Award, мета якої – відзначити ті громадські організації, діяльність яких пов’язана з одним або декількома пунктами Декларації відповідальності людини.
Ще одна частина зустрічі – нетворкінг із комунікацій від тренерки Євгенії Ставицької. Випускники/ці мали змогу краще познайомитися один із одним, розповісти про свої проєкти, а також відрефлексувати здобутий під час навчання досвід.
Переможці та переможниці «Молодь змінить Україну. Полтавщина-2021»
У результаті експертного оцінювання було обрано 12 проєктів, автори/ки яких отримають на реалізацію малий грант або можливість здобути корисний досвід під час навчальної поїздки закордон. Отож кілька слів про наших переможців та переможниць.
Малі гранти отримали:
- Закалюжний Євген працює над реалізацією проєкту зі створення Центру фізичного розвитку та реабілітації дітей. «Проєкт, адаптує дітей із особливостями опорно-рухового апарату та покращить їх комфорт буденного життя», – зазначає Євгеній. Він отримав малий грант на суму 30 000 гривень.
- Рочев Євгеній отримав на втілення свого проєкту 25 000 гривень. Він пропонує чудовий варіант дозвілля для батьків та їхніх дітей. Проєкт Євгена має назву «Razom» і передбачає проведення майстер-класів у вихідні дні, на яких батьки та діти разом зможуть провести час і створити круті вироби з дерева. На таку ідею Євгена надихнув його син, із яким вони разом майстрували дерев’яну сокиру. «Це нас згуртувало, і я подумав “А що, якщо цей проєкт масштабувати і зробити його трішки більшим і трішки доступнішим для усіх оточуючих?”», – розповідає у своїй відеопрезентації Євген.
- Рокотянська Інна пропонує варіанти для вирішення проблеми булінгу серед дітей. Її проєкт має назву «Школа – територія миру» і спрямований на навчання вчителів практики мирного вирішення конфліктів. Оскільки на сьогодні не всі школі мають у штатному розписі посаду практичного психолога, володіння такими навичками серед вчителів є затребуваним. Інна отримала на реалізацію свого проєкту 10 000 гривень.
- Пушкарьова Марина отримала малий грант на суму 15 000 гривень. Мета її проєкту – популяризувати старовинні кулінарні рецепти Полтавщини. «Маю на меті зібрати інформацію про традиції, пов’язані з харчуванням, старовинні рецепти, історії з життя, пов’язані з кулінарією та видати друковану книгу», – розповідає Марина.
- Голота Олег у своєму проєкті пропонує використовувати всі можливості віртуальної реальності під час професійно-технічної освіти. «Цей проєкт є першим кроком на шляху впровадження в навчальний процес сучасних технологій, від чого в подальшому отримають користь не тільки студенти і їх батьки, а й роботодавці та ми з вами, маючи більш якісно підготовлених професіоналів», – коментує Олег. Учасник отримав грант на суму 10 000 гривень.
- Вишневська Ксенія, випускниця локальної школи с. Петрівка, реалізовує проєкт «Сексуальна освіта та статеве виховання дітей та молоді в інклюзивному просторі Полтавщини». В його основі – проведення заходів з інформування батьків про сексуальну освіту та статеве виховання дітей та молоді. Ксенія отримала малий грант на суму 10 000 гривень.
Навчальну поїздку закордон отримали:
- Ошека Ольга планує організувати фестиваль соціальної реклами для молоді. Цільова аудиторія – молодь віком від 14 до 35. Учасники/ці матимуть змогу навчитися створювати власні відеоролики соціальної реклами. «Підсилити проєкт може європейський досвід запровадження подібних навчальних програм по створенню соціальної реклами у фото- та відеоформаті, комунікація з органами влади стосовно залучення додаткової аудиторії для реалізації проєкту», – розповідає Ольга про свої плани на навчальну поїздку.
- Шумейко Арсен працює над створенням якісного дозвілля для молоді. Його проєкт передбачає показ фільмів під відкритим небом для жителів та гостей Миргорода. Також Арсен разом із колегою по програмі Владиславом Дрімайлом розглядають можливість створення кіношколи для молоді, на якій учасники/ці змогли б вивчати базові навички кінозйомки.
- Литвишко Ксенія реалізовує екопроєкт «СОС Садки». Сортувально-освітня станція поєднує в собі два види діяльності – сортування та інформування населення про принципи свідомого споживання, про важливість переробки відходів тощо. Про те, як євпропейський досвід зможе покращити проєкт, Ксенія зазначає: «Це сприятиме розширенню партнерства з європейськими країнами, покаже альтернативні шляхи вирішення проблеми з переробки відходів».
- Садкіна Марина також працює в межах екотематики і втілює проєкт під назвою «Відходи – не сміття». Мета проєкту – формувати культуру роздільного збору відходів в Пирятинській громаді, забезпечувати запобігання збільшенню кількості твердих побутових відходів, які потрапляють на невпорядковане місцеве сміттєзвалище з урахуванням забруднення довкілля небезпечними відходами у складі побутових.
- Шаповал Наталія разом із колегою по програмі Анастасією Ткаченко реалізовують проєкт під назвою «Будь помітним на дорозі». Ідея полягає у проведенні фестивалю про безпеку на дорогах та про необхідність використання світловідбиваючих елементів у нічну пору доби. «Ми прагнемо, щоб кожен житель нашого міста усвідомив, що саме він несе відповідальність за своє життя і нарешті “засвітився” завдяки нашому проєкту». У Наталії буде можливість вивчити європейський досвід проведення інформаційних кампаній про безпеку на дорогах та якісно використати його в межах свого проєкту.
- Штепка Лідія реалізовує проєкт зі створення доріжки з гумовим покриттям для безпечного дозвілля молоді. Учасниця вважає, що такий проєкт – це крок до згуртованості громади та підтримки фізичного здоров’я населення. Про очікування від навчальної поїздки Лідія каже: «На мою думку європейський досвід дозволить більш широко подивитися на проблеми громади та шляхи їх вирішення різними способами. Обмін досвідом завжди спонукає до нових дій, до усвідомлення того, що потрібно постійно щось робити, для того, щоб досягти європейського результату».
Висловлюємо щиру подяку партнерам програми «Молодь змінить Україну. Полтавщина-2021» Всеукраїнській мережі соціальних магазинів «Аврора», Полтавській асоціації бізнесу, Endevour, завдяки яким Фонд має змогу організовувати якісне навчання для молодих людей та давати їм необхідний досвід для реалізації чудових ідей у їхніх громадах.
«Не втрачайте зв’язок зі спільнотою! Обмін досвідом, підтримка один одного, спільні цінності – це те, що завжди допомагає та мотивує рухати свою ідею до успішного втілення. Зустріч випускників та випускниць програми у Полтаві точно це довела, надихнувши кожного продовжувати свій шлях до позитивних змін. Я щиро бажаю успіхів не лише переможцям та переможницям, а й усім учасникам програми. Ви великі молодці», – висловлює свої побажання учасникам/цям координатор програми Богдан Михальчук.