ЩО ДОПОМАГАЄ ВСТОЯТИ ВСЕРЕДИНІ СИСТЕМИ ТА РОБИТИ НЕМОЖЛИВІ РЕЧІ МОЖЛИВИМИ. Історія Успіху учасниці програми “Молодь змінить Україну” Олени Бєдової.

Чесно кажучи, на момент участі в програмі «Молодь змінить Україну»  в мене і в думках не було того, щоб прагнути змінювати щось в українському суспільстві. Знаєте чому?

Просто у 22 роки, навчаючись в академії, всотуючи знання, вислуховуючи «досвідчених» практиків, лекторів і просто оточуючих-реалістів про те, наскільки неможливим є боротися з системою, я не могла спіймати цю хвилю впевненості – я можу щось змінити. Але участь у програмі дала мені таке відчуття, силу духу на звершення, на усвідомлення необхідності починати із себе, зараз. – згадує Олена Бєдова.

 

 

Олена Бєдова стала учасницею програми “Молодь Змінить Україну” у 2014 році і волею свідомого вибору, після поїздки, її життя дуже тісно пов’язане зі змінами в Україні.

 

by Constantine Zhytsky

Наразі вона працює у Секретаріаті Уповноваженого ВРУ з прав людини, в офісі Омбудсмана як молодший експерт з наближення законодавства проекту ЄС Association4U.

У своїй роботі, окрім поточних завдань, вона займається координаційними та аналітичними питаннями, пов’язаними з виконанням Угоди про асоціацію та адаптацією законодавства (в т.ч. розробка проектів законів, заходів, рекомендацій).

 

“Завдяки участі у програмі я мала змогу провести зустріч з одним із омбудсменів Австрії у 2014 році. Зміст моєї професійної діяльності зараз пов’язаний з європейською інтеграцією та забезпеченням прав людини. Програма дала неймовірний поштовх до визначення в житті та створює суспільство інтелігентних однодумців, існування яких підтримує дух та надає впевненість у тому, що ти такий не один. Усвідомлення цього змушує рухатися вперед, допомагає встояти всередині системи та робити неможливі речі можливими” – Олена Бєдова.

 

Кожен з нас перед початком своєї професійної кар’єри стоїть на роздоріжжі і опиняється перед вибором, який визначить сферу діяльності, навколо якої буде обертатися повсякденне життя в майбутньому.

Що було “стартером успіху” для Олени вичерпно можна ознайомитися у її публікації “Starter Вашого Успіху”

Олена Бєдова активно слідкує за ініціативами авторитетних національних та міжнародних організацій та ділиться з іншими інформацією про цікаві проекти через групу NGO “All-Ukrainian Initiative” у Фейсбуці.

Засновниками цієї організації є троє випускників програми “Молодь Змінить Україну”: окрім Олени, ще Павло Губаренко та Людмила Кіндрат. Інформування про можливості (програми, стажування, вакансії, тренінги) – не цільове, однак, якщо у людини є конкретна потреба, то вона може дати про це знати для більш ефективної допомоги в пошуку необхідного.

 

У 2016 році Олена Бєдова та Марта Левицька (молодіжний делегат до ООН та випускниця Програми) започаткували проект Human Rights Education Initiative та привернули увагу до освіти з прав людини на системному рівні формальної освіти в рамках Національної стратегії в сфері прав людини до 2020 року. На зустрічі експертів за цим проектом був запрошений до наставницького виступу пан Богдан Гаврилишин.

З деталями ініціативи та даної зустрічі можна ознайомитися в прес-релізі за посиланням HUMAN RIGHTS EDUCATION INITIATIVE: НЕ ТІЛЬКИ ПРАВА, АЛЕ Й ОБОВ’ЯЗКИ.

«Нам неймовірно пощастило слухати промову Богдана Дмитровича про Декларацію Відповідальності Людини та мати його за почесного гостя на нашому заході!» – підкреслює Олена.

 

На початку 2018 року Олена Бєдова приєдналася до пулу Менторів, створеного для розвитку наступних поколінь, які будуть приймати участь в оновленій програмі “Молодь Змінить Україну” від Фонду Родини Богдана Гаврилишина.

Сфери її експертності та менторства: права людини, публічне управління, європейська інтеграція (адаптація законодавства).

Матеріал підготовлено під час проведення дослідження, результатом якого став RESEARCH AND INFORMATION REPORT on the Young Generation Will Change Ukraine (or Molod Zminyt Ukrianu – MZU) Program Alumni Association, 2018.

Автор колонки “Історія Успіху”: Юлія Харченко