Партнерства, побудовані на цінностях, завжди дають якісний результат!

Фонд родини Богдана Гаврилишина став фіналістом Partnership for Sustainability Award 2019 – міжнародного конкурсу партнерських проєктів між різними організаціями для досягнення сталого розвитку, ініційований локальною мережею Глобального Договору ООН в Україні.

Саме завдяки плідній співпраці та творчій колаборації по поширенню цінностей відповідальності з нашими неймовірними партнерами – українським брендом взуття та сумок Kachorovska atelier та організацією Build Strong Cities і безпосередньо Кеді Уорд, проєкт #bh15 отримав визнання у міжнародного журі конкурсу! Членами журі були: Карло Перейра – Виконавчий директор Мережі Глобального Договору в Бразилії, Антоніо Хатле – Виконавчий директор Мережі Глобального Договору в Швейцарії, Сальма Будіна – мережа глобального договору в Марокко, Хюго Фон Мейенфельдт – Виконавчий директор Мережі Глобального Договору в Нідерландах.

Конкурс зібрав проєкти в 4 номінаціях: Суспільство, Планета, Економічний розвиток та Мир. Всі проєкти – це результат партнерства між бізнесом та громадським сектором чи органами місцевого самоврядування, органами державної влади, навчальними закладами. Цього року організатори отримали більше 80 кейсів з 4 країн!

“У цьому році на всіх світових зустрічах та форумах так чи інакше йшлося про те, що настав час трансформації бізнесу. Але деякі компанії застосовують green-washing і нове поняття – SDG-washing (від Sustainable development goals – цілі сталого розвитку), по суті не здійснюючи трансформацію, але звітуючи про неї. Саме тому важливо говорити і відзначати ті компанії, які реально сприяють реалізації цілей сталого розвитку”, – Тетяна Сахарук, Голова правління Глобальний договір ООН.

Найкращі кейси були представлені на церемонії нагородження 19 грудня 2019 року. Здійснювали нагородження гурт ТНМК (категорія Суспільство), фронтмен гурту “Антитіла” Тарас Тополя (категорія Мир) та співачка Alyosha (категорія Планета).

Проєкт #bh15 фонду є фіналістом у категорії “Мир”, в якій брали участь проєкти, що мають позитивний вплив на ситуацію з забезпеченням прав людини, соціальним забезпеченням, сприяють мирному діалогу, протидіють корупції тощо.  Адже у світі, в якому все більш актуальними стають геополітичні проблеми, проблеми екології, економічної нерівності, нестачі ресурсів та неефективності їх використання, важливо брати на себе відповідальність на всіх рівнях. Права людей, про які так часто говоримо, мають бути підкріплені їх відповідальністю за себе, свої родини, країну, навколишній світ. 

Саме тому Фонд родини Богдана Гаврилишина продовжує активну діяльність по поширенню 15 пунктів Декларації відповідальності людини в Україні та закордоном, реалізовуючи проєкт #bh15. 

Так, у 2018 та 2019 роках в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі відбулися панельні дискусії, присвячені Декларації відповідальності людини. 

Під час презентації у 2018 році продемонстровано соціальний відеоролик, у якому 15 молодих українців говорять про свою персональну відповідальність та її вплив як на власне життя, так і на суспільство загалом. Цей проект створено у партнерстві з організацією Build Strong Cities та безпосередньо Кеді Уорд.

У 2019 році на дискусійній панелі “Global Values: Addressing Social Responsibility, Inequalities, and Leadership in the Fourth Industrial Revolution” в Давосі говорили про глобалізацію та її вплив на розвиток країн, про соціальну відповідальність загалом та корпоративну відповідальність бізнесу, зокрема.

Також на цій панелі презентовано колаборацію фонду з українським брендом Kachorovska, завдяки якій створено лімітовану колекцію сумок з принтами 15 пунктів Декларації відповідальності людини. Кожна з сумок має унікальний принтований ремінь з надписом, який відповідає пунктам Декларації відповідальності людини #bh15. Ця новина отримала широкий розголос і було прийнято рішення про виробництво та продаж сумок на постійній основі. 20% від продажів кожної сумки компанія перераховує на підтримку програм Фонду, які направлені на освіту та розвиток української молоді.

Задля поширення цінностей відповідальності, фонд також третій рік поспіль організовує “Марафон відповідальності”. Цей флешмоб відбувається з 2017 року і присвячується пам’яті великого українця з вдячністю за його унікальний внесок у розвиток України та світу, з нагадуванням, що кожен повинен взяти на себе відповідальність за зміни у сім’ї, громаді та цілій країні.

Основна ідея його полягає у тому, щоб розповісти про позитивні зміни, які відбуваються щодня, та про активних та небайдужих українців, які творять ці зміни. У межах марафону його учасники ознайомлювалися з Декларацією відповідальності людини, садили насіння соняшника сорту “Богдан Гаврилишин” (цей сорт соняха виведений з ініціативи Бізнес-школи МІМ-Київ спеціально до 90-річчя відомого українця) та обирали, у чому б хотіли стати більш відповідальними. У соціальних мережах вони ділилися інформацією про те, до яких ініціатив залучені та які зміни впроваджують для України.

У 2019 році до марафону долучилося понад 1300 людей у різних куточках України та закордоном, посадивши близько 5000 соняшників.

Найчастіше учасники марафону обирали пункти з Декларації відповідальності, які спрямовані на турботу про екологію та відповідальне ставлення до довкілля, піклування про своє здоров’я, увагу до гармонізації власного життя (баланс між особистим, професійним та соціальним життям).

Ще одним форматом задля поширення цінностей відповідальності в українському суспільстві – є #bh15ResponsibleTalks – це серія зустрічей з цікавими людьми, кожна з яких присвячена одному з пунктів Декларації відповідальності людини.

Даний формат подій фонд розпочав весною 2019 року. І першою з них була зустріч з Аліною Очеретяною, співзасновницею бренду “Kachorovska”. Опираючись на багаторічний підприємницький досвід та сучасні бізнес-теорії, Аліна розповідала про те, як розвивати компанію, здатну швидко змінюватись та реагувати на нові виклики. На прикладі колаборації з фондом розповідала про соціальну відповідальність бізнесу і креативний підхід до комунікації на соціально-важливі теми.

Зустріч з мандрівником до Антарктиди Маркіяном Прохаськом підняла пласт питань про процеси, які відбуваються на континенті та що вони означають для майбутнього нашої планети, як розуміння спільної відповідальності людей та зміни у щоденній поведінці можуть змістити вектор глобальних процесів з «-» на «+».

Також у даному форматі відбулася серія зустрічей з молоддю у співпраці з Київським обласним молодіжним центром, Будуємо Україну Разом (БУР) та ГО «Молодь змінить Україну».

Насамкінець хочемо запросити долучатися до ініціативи команди Фонду родини Богдана Гаврилишина! 19 жовтня 2019 року ми розпочали кампанію на підтримку запровадження Всеукраїнського дня відповідальності. Обрана дата є датою народження Богдана Дмитровича, який своїм життєвим прикладом та досягненнями довів, що індивідуальна відповідальність кожного – це ключова цінність, яка здатна змінювати світ навколо. 

Якщо Ви особисто або Ваша організація бажаєте приєднатися до ініціативної групи на підтримку Дня відповідальності, просимо заповнити форму.  Якщо ж бажаєте самостійно роздрукувати такі таблички як на світлині, щоб у своїй громаді провести акцію на підтримку Дня відповідальності від Фонду родини Богдана Гаврилишина, завантажуйте їх тут.

#ДеньВідповідальності #ResponsibilityDay

Редагувати