Український Дім у Давосі: про відповідальність, лідерство та глобалізацію в сучасному світі

Дізнавайтеся цікаві факти з Українського Дому в Давосі та про проведення дискусійної панелі щодо питань глобалізації, соціальної відповідальності, лідерства, організованої за підтримки Фонду родини Богдана Гаврилишина.

Головною метою Українського дому в Давосі є зміна сприйняття нашої країни, сформованого міжнародною спільнотою з медіа. Адже переважно картинка, що її бачить світ, суперечить реальності. Ця платформа покликана презентувати Україну для інвесторів, розкрити її економічний та культурний потенціал для міжнародних гостей. Залученню такої аудиторії сприяє те, що “Український Дім” відбувається водночас із Всесвітнім економічним форумом у Давосі, Швейцарія.

Декілька фактів про цьогорічний “Український Дім”:

  • вперше свої двері Український Дім в Давосі відкрив минулого року;
  • це був тиждень цікавих панельних дискусій, культурних івентів та нетворкінг-сесій для світової бізнес-еліти;
  • “Україна: Креативність. Інновації. Можливості” – тема від нашої країни, а от Канада в Давосі цьогоріч запропонувала «Дім марихуани» — з акцентом на тому, як після легалізації канабісу у країні почав розвиватися новий сегмент економіки;
  • цьогоріч Український Дім переїхав і відбувався на центральній вулиці Давосу, на відміну від 2018, коли був розташований навпроти російського дому;
  • в УД відбулося засідання Національної інвестиційної ради, на якому головував президент України, а участь брали керівники низки світових фінансових установ і провідних компаній;
  • одним з найсуттєвіших результатів є зібраний найбільший за останні 10 років фонд прямих інвестицій в Україну: компанія Horizon Capital зібрала орієнтований на Україну фонд Emerging Europe Growth Fund III (EEGF III) на суму 200 мільйонів доларів США, у створенні якого взяли участь нові і вже існуючі приватні й інституційні інвестори;
  • в УД відбувся перший в історії Всесвітнього економічного форуму модний показ;
  • музична частина Українського Дому була за Alina Pash, а також львівською етно-джазовою групою «Шоколад»;
  • програму Українського дому в Давосі закривала дискусійна панель “Global Values: Addressing Social Responsibility, Inequalities, and Leadership in the Fourth Industrial Revolution”присвячена Декларації відповідальності людини Богдана Гаврилишина, який був одним з ініціаторів заснування Всесвітнього економічного форуму в Давосі.

Як і у минулому році, дана панель відбувалася за підтримки Фонду родини Богдана Гаврилишина, а модерувала її засновниця Build Strong Cities, Kadie Ward. На дискусії були присутні дочки всесвітньо відомого українця – Христина Батрух-Гаврилишин та Патриція Шморгун Гаврилишин, а панелістами – Anna Maria Corazza Bildt та Gert Sylvest. Говорили про глобалізацію та її вплив на розвиток країн, про соціальну відповідальність загалом та корпоративну відповідальність бізнесу, зокрема.

Не звинувачуйте глобалізацію за невдачі національних урядів у питанні розподілу ресурсів, які власне і виникли завдяки глобалізації. Адже завдяки їй ми маємо більше можливостей зустрічатися, комунікувати, торгувати і, відповідно, створювати блага, – Anna Maria Corazza Bildt, member of EU Parliament for Sweden and Entrepreneur.

“How to make people to share” – було одним з ключових питань. Прикладом може бути колаборація соціально важливих проектів та бізнесу. Власне таку співпрацю презентували у рамках панелі її організатори. Це креативний проект від відомого українського бренду Kachorovska, який випустив лімітовану колекцію сумок з пунктами Декларації відповідальності людини Богдана Гаврилишина. Колекція була розроблена для І Благодійного гала-вечору Фонду родини Богдана Гаврилишина, а виручені з продажу сумок кошти підуть на реалізацію програм для молоді, започаткованих Богданом Дмитровичем. У 2019 році фонд планує проведення десяти локальних шкіл в Україні для молоді віком 20-35 років, а переможці програми матимуть можливість відвідати шість європейських країн з метою вивчення досвіду реалізації ними реформ та успішних соціально важливих проектів.

Також усі гості дискусійної панелі отримали текст Декларації та насіння соняшника сорту “Богдан Гаврилишин”. Посадивши таке насіння ви доглядаєте його, а поки воно проростає у красиву квітку – робите добрі справи для себе, своєї родини, громади і країни!

Давайте бути відповідальними по відношенню до себе, своєї родини, країни та світу!

Текст: Маріанна Єлейко