Голова правління “Райффайзен Банку Аваль” Володимир Лавренчук: «Богдан Гаврилишин, Українець!»

Український банкір та економіст, голова правління Райффайзен Банку Аваль Володимир Лавренчук виступив з промовою у стилі TedTalk на Першому благодійному вечорі Фонду родини Богдана Гаврилишина.

Виступ Володимира Лавренчука на благодійному вечорі | 14.11.18

Організатори запропонували мені виступити з промовою про постать Богдана Гаврилишина.

Приємний і відповідальний обов’язок!

Так, останні 3 тижні я перебував у роздумах про те, ЩО хотів би сказати, крім біографічних даних…

 

 

 

Текст промови Володимира Лавренчука:

“Яка ж величезна історична відстань відділяє нас сьогоднішніх із 3-ма революціями за спиною та відчуттям власної відповідальності за місто, країну, власної гідності та індивідуальної свободи, із приватною власністю й ініціативою, безвізом, врешті-решт, з укладеним Deep and Comprehensive Trade Agreement із ЄС, з нашими добровольцями/волонтерами/героїчними захисниками краю від російського агресора, навченими, озброєними, сильними, справжніми патріотами на Заході, у Центрі, на Сході, скрізь!!!; із нашою англійською і навіть все більше SMART українською на вулицях Києва; з нашими українськими непереможними боксерами, тенісистками, лижницями, фехтувальницями, атлетами; зі світовою модою на українську вишиванку, новітнім українським кіно, театром, диригентами та музикантами світового рівня і навіть із нашим рок-мюзиклом про Майдан «Got to be Free» від періоду початку дев’яностих минулого століття, коли Богдан Гаврилишин отримав можливість відвідувати Україну!

Як він міг побачити таку перспективу?

Коли ми тут, у великій Україні, вже майже втратили мову, змішали історичну спадщину із совковим весіллям, бачили світ переважно через московські телевізійні канали, мандрували лише в межах обласного центру, не мали уявлення про підприємництво, інвестиції, capital markets, stock exchange, rating agencies, World Ecomonic Forum, entrepreneur, le concurrent, bon voyage, cliché, а також про Democracy and Freedom.

Як він міг передбачити таку перспективу? Написав «До ефективних суспільств. Дороговкази в майбутнє». Його праця вийшла 8 мовами. Візіонер. Ні, більше: візіонер Українець.

Він так завжди себе називав: «Богдан Гаврилишин, Українець». Я виправив! «Українець» з великої літери.
Йому радили спростити ім’я, щоб воно було більш прийнятним для англомовного бізнесового середовища, щоб легше вимовлялося. … «Какая разніца», – сказали б у наші дні… десь «за поребриком».

Та він твердо прагнув асоціюватися з Україною.

Якою Україною? На той час це була «совкова» Україна…
Чи Україною часів Австрійського чи Польського права?

Зачитаю відомий у Канаді вислів про українців-емігрантів часів цього права:
“a stalwart peasant in a sheepskin coat, born to the soil, with a stout wife and half dozen children is of a good quality”

Але Богдан Гаврилишин був світовим Візіонером, науковцем.

Богдан Гаврилишин був людиною із майбутньої України. Свою Україну він створював сам своїми знаннями, діями, вчинками!
Lead by example.
І цей example просто зачаровував.
Всіх і завжди – позитивізмом, широтою поглядів, дипломатією і високою культурою,  безкомпромісністю і наполегливістю у разі наступу на цінності, гумором, ну і, звісно, танцями й піснями, бо Українець.
Кожен від нього взяв щось для себе, хто більше, хто скільки зміг.

Його уміння передавати знання у такий своєрідний спосіб, що здавалося, що стратегом і науковцем може стати кожний, і навіть ти сам.

Так легко читати про його шлях до англійської, через …словник німецької мови.
А на зустрічі з колегами-банкірами він поділився, що його шлях до французької був унікально коротким: він винайшов метод змінювати наголос у словах на останній склад… ось і вийшла французька.
Звісно, йому не можна було не повірити . Бери і роби так само. Follow the Leader!
Або мрій і дій! Це від Богдана Гаврилишина.

Я знову перечитав книгу «Залишаюсь Українцем». Там багато чого можна вичитувати, як уперше.

Я згадував свої розмови з ним.

Поділюся однією порадою, яку він надав колись як радник СЕО великої міжнародної корпорації. Щоправда, той СЕО скористався нею не одразу, але з часом був вдячний Богдану за таку якісну зміну свідомості і стратегії, яка врешті відбулася. Стосується це підвищення ефективності, зменшення витратних навантажень, що часто призводить до масового скорочення персоналу. Все виправдовується необхідністю збільшення shareholders’ value. Ні, радив Богдан, правильним вибором для менеджера є: «уможливити роботу інших людей».
Зрозуміло, що цей СЕО не відразу, але знайшов рішення, як зайняти людей на споріднених для компанії активностях. І висловив великий респект Богдану за це усвідомлення і дію.

Це якісна фундаментальна сентенція.

Це змінило і мене. І я поширюю цю позицію, де можу – одразу, а де з часом.

Богдан Гаврилишин казав:

«Потрібно бачити в людях добре і демонструвати це щирою вірою в них. У кожного з нас є добро і зло, але своїм ставленням до людей ми можемо допомогти доброті переважати в них. Тоді люди виправдають нашу довіру, ту думку, яку ми маємо про них. Звичайно, будуть і розчарування, але так можна досягти більшого в житті, й люди допоможуть виконати завдання, реалізувати мету, особливо коли вона корисна і важлива. Довіряйте людям і, добре думаючи про них, ви самостверджуватиметесь».

Друзі,
Богдан Гаврилишин, світовий візіонер, радив приглядатися до молоді, студентів, а краще інвестувати в навчання молодого покоління, бо країна через 15 років буде саме такою, якими є і про що мріють ці студенти. Так відбулося з колоніальними країнами Африки, іншими країнами.

Фонд родини Богдана Гаврилишина опікується саме цим.

Отже, вчитися, мріяти, діяти. З ентузіазмом, оптимізмом, захопленням! Так, як це робив наш великий Українець – Богдан Гаврилишиню.”

 

P. S. 14 листопада 2018 року відбувся Перший благодійний гала-вечір Фонду родини Богдана Гаврилишина на підтримку програм для молоді, яка бере активну участь у демократичних перетвореннях України.

Завдяки підтримці благодійників Фонд родини Богдана Гаврилишина залучить більшу кількість молоді до участі у своїх ключових програмах. Підтримано діяльність у рамках програми «Молодь змінить Україну»: поїздки груп учасників за програмою до 6 європейських країн, проведення Шкіл місцевого розвитку для молоді, надання міні-грантів на реалізацію власних проектів регіонального розвитку. Окрім того, буде реалізовано програму «Молодіжний делегат України до ООН» та проекти з популяризації Декларації відповідальності людини Богдана Гаврилишина.